World Community Grid zakladne info

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa peeticek »

ako je to s VGAckami? // GTS450 alebo 6850tka :)
PeeT
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa 89421 »

http://www.worldcommunitygrid.org/forum ... 9_offset,0
Tu je thread o nepodporovanych ci problemovych kartach. Known Graphics Cards Unable to Participate
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa 89421 »

Pravdepodobne prejdem z projektu GPU grid na komplet -cpu+gpu iba pre pocitanie tohoto WCG.
Po pridani GPU klienta pre pocitanie-Help Conquer Cancer Crunching mam komplet masinu na jeden projekt co je vyhodnejsie pre pribudanie bodov. :wink:
Gpu grid je uz dost rozbehnuty projekt a konkurovat userom co maju doma 4*NV 690 alebo zdielaju ako jeden user trosku" nelegalne" pocitace na skolach,univerzitach(pokial to univers.nema ako oficialny projekt..je ich dost) sa neda , ani nahodou. Admini na skolach by vedeli rozpravat :D Samozrejme rozhodujuci je ten dobrovolny prinos pre projekt. Nestazujem si :D

Taky jednotny slovensky tim by pomohol, ved sa pozrime ako je uspesny cz team. Ale celkovo je porpora zo strany ludi pre sk teamy ci boinc ,crunching, velmi slaba..ale to uz je typicke pre slovakov..aj ked tu odkial pisem to tiez nieje ktovie co, na to co by si mohli dovolit,napr. cena el. energie je tu velmi nizka.

Este ma zaujala starsia debata tu na fore o podpore WCG kvoli kontroverznym spolupracam univerzit tvorcov uloh pre wcg a farmaceutickych spolocnosti..chcelo by to rozviest..tu na fore :)
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa gabberattack »

Diskusia ohladne jednotneho Slovenskeho timu tu uz bola, jednoznacne vacsina ludi vtedy povedala, ze nema chut ist cestou, ktoru zvolil forest a zmenit dobrovolny projekt, ktory je pre nas hobby, na mnozstvo zmluvnych pravnickych papierov a podmienok pre clenstvo. CNT patri medzi popredne timy sveta a z duse im to prajem, ale aj napriek tomu ja osobne nemam zaujem nieco menit na tom, v ktorom time som, alebo ako BOINC.SK vyzera v sucasnosti. CNT je doteraz One Man Show, a ked si pohladas starsie prispevky, diskusia ohladne foresta a CNT tu bola a nedopadlo to prenho velmi slavne. Takze kremikovy boh s nami a forest prec. :D
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa gabberattack »

WCG nepocitam, takze k teme nemam velmi co dodat, akurat z vlastnej praxe info, BOINC na skolach som skusal a mal som par mesiacov zapojenych niekolko skolskych ucebni v minulosti, ale velmi rychlo to bolo zatrhnute kvoli zvysenej spotrebe prudu a opotrebovaniu suciastok. Na to, aby si skoly mohli dovolit take nieco, musia byt financne stabilne a nelovit kazde euro, ktore sa da ziskat.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

K teme jednotneho teamu mam podobny nazor ako gabber.

K teme moznej kontroverznosti spoluprace vyskumu s farmaceutickymi firmami - je to individualne u jednotlivych projektov. Napr. Rosetta (mimo WCG) je velmi seriozna, ale stary Predictor nebol. Pri WCG situaciu posledny rok nesledujem, ale co som sledoval predtym, tak vsetky ich podprojekty, ktore schvalila komisia, boli naozaj seriozne, uzitocne, a moralne korektne. Z toho mozem povedat, ze vyhoda WCG je prave tento "vstupny check", ktory komisia robi podla toho, co zatial ukazali, velmi dobre. A je to do velkej miery zaruka, ze vysledky nebudu zneuzite na komercne ucely (tak ako to bolo kedysi u Predictor@home). Ide o zakladny vyskum, ktory by ziadna firma nerobila. Samozrejme ak su vysledky zadarmo k dispozicii, mozu ich v buducnosti vyuzit aj firmy, ale je potrebne chapat zivotny cyklus vyvoja novych liekov (a pri zakladnom vyskume v inych oblastiach je to podobne) - ide o desiatky rokov od idey, vypoctu, experimentu, az po vyvoj lieku pre ludi. Desiatky rokov. Prinos WCG je v zakladnom vyskume, a netreba byt odradeny tym, ze v konecnom dosledku o 20-30 rokov bude nove lieky vyrabat farmaceuticka firma. Ak by totiz nebol zakladny vyskum, tak ludia by nemali polovicu liekov ktore maju. Firmy robia uz len dodatocny vyvoj na konci retaze (ktory je menej nakladny, ale i tak si ho samozrejme nechaju aj patricne zaplatit), ale na tom zakladnom vyskume, ktory umoznil samotne objavenie lieku, resp. principov jeho fungovania, nebude nikto zarabat.
Takze treba odlisovat zakladny vyskum (ktory robi WCG), a aplikovany vyskumu (ktory robia firmy).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa Palo M. »

89421 napísal:Este ma zaujala starsia debata tu na fore o podpore WCG kvoli kontroverznym spolupracam univerzit tvorcov uloh pre wcg a farmaceutickych spolocnosti..chcelo by to rozviest..tu na fore :)
Neviem co si predstavujes pod pojmom "kontroverzna spolupraca", ale WCG projekt deklaruje nasledovne: "World Community Grid is making technology available only to public and not-for-profit organizations to use in humanitarian research that might otherwise not be completed due to the high cost of the computer infrastructure required in the absence of a public grid. As part of our commitment to advancing human welfare, all results will be in the public domain and made public to the global research community." (zdroj: http://www.worldcommunitygrid.org/about ... AboutUs.do)
Ja to povazujem za uplne jasne: Organizacie zastresujuce vyskum musia byt neziskove (vacsinou su to univerzity, pre jednotlive podprojekty WCG su zverejnene konretne udaje: osoby, linky na interne stranky a pod.) a vysledky musia byt zverejnene bez akychkolvek podmienok (public domain znamena, ze tam nesmu byt ani take "slobodu-chraniace" podmienky ako su napriklad v GPL/FDL a takisto to musi byt pristupne zadarmo). No a takisto to musi byt vyskum priamo humanitarny, pre ludi (nie nejaky hi-tech, kde konkretny prinos pre ludstvo je nejasny).
Samozrejme, casto to suvisi s nejakymi liekmi a tym padom tie vysledky mozu nakoniec zadarmo a bez dalsich podmienok ziskat aj farmaceuticke spolocnosti... ale vsetky (napriklad aj statni farmaceuticki vyrobcovia v Cine a Indii). Takze vo vysledku sa dostavame do situacie ako s generickymi liecivami - velka konkurencia na trhu, ziadna firma si nemoze dovolit pytat za tie lieky neadekvatne vela.

Ak by si nahodou mal nejake konkretne informacie, ze nejaka farmaceuticka firma sa na WCG neopravnene prizivuje, tak sem s tymi informaciami (alebo este lepsie: rovno do IBM s tymi informaciami). Ja to ale povazujem za anti-BOINC FUD (a ten by skor fukal prave od tych velkych a zazobanych farmaceutickych spolocnosti, ktorym takato konkurencia v podobe BOINC absolutne nevyhovuje).


EDIT:
Este k teme jednotneho timu: Ja si myslim, ze by nepomohol. BOINC.SK je aj tak najvacsi slovensky tim (ked zoberieme pocet clenov, kredit alebo RAC), podobne ako je CNT najvacsi cesky tim. Vacsi potencial na Slovensku pravdepodobne neexistuje. Vyrazny rozdiel je ale v tom, ze v CNT je par jednotlivcov, ktori sa nasli specificky v kreditoch a podriaduju tomu vsetko usilie, teda maju podla toho organizovany tim, propagaciu, investuju do toho vela casu, zalozili si obcianske zdruzenie len kvoli BOINC (to znamena kopec dalsich nutnych cinnosti ktore s BOINC nesuvisia, ako su uradne papierovacky, uctovnictvo a pod.).
Nam o tie kredity a miesta v tabulke nejde v prvom rade... Ja osobne si napriklad myslim, ze je najpodstatnejsie, aby kazdy pocital na projektoch, ktore si on vybral, aby o tych projektoch aj nieco vedel a pripadne aj osobne siril osvetu dalej (medzi znamych a tak). Pre CNT je (podla toho co viem) najpodstatnejsie, aby sa pocitali projekty, ktore prinasaju najvyssi kreditovy zisk, ci priblizuju tim na planovane miesto v tabulke poradia timov. Samozrejme, ked sa cely tim sustredi na umiestnenie v tabulke, tak to v tej tabulke je aj vidiet. U nas v BOINC.SK sa samozrejme hocikto moze tiez sustredit na najvyssi kreditovy zisk a je to absolutne v poriadku. Akurat to nie je "timova strategia"...
Navyse, cesta CNT "na vyslnie" je tiez poznacena vyraznou kontroverziou a pre vela ludi je ta kontroverzia obrovsky vykricnik, cesta ktorou za ziadnych okolnosti ist nechcu...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa dango »

tak, ci onak; dolezite je, ze projekt

Computing for Sustainable Water

sa ukoncil uspesne po cca 6 mesiacov (dost kratucky oproti ostatnym bez konca :) )

a Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 skonci uz o par dni
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Target07 Computing for Clean Water (dost pravdepodobne, ze posledny - zalezi na vysledkoch) ma po 14-ich dnoch za sebou asi uz polovicu. Ak niekto chce odznak, mal by sa zapojit asap :)
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa dango »

preco myslis, ze sa targetom7 ukonci projekt?
planovanych bolo 99 targetov
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Z par naznakov.

- V polovici novembra vyskumny tim oznamil v tomto threade, ze "sa na zaklade vysledkov porovnavacich similacii rozhodnu, ci budu potrebovat dalsie simulacie v C4CW". Koncom decembra vypustili Bety a zaciatkom januara target07 obsahujuci iba 4 mil WU.

- Dalej, na navrh jedneho z clenov, ze by WCG mal presunut C4CW z "Intermittent" projektov do "Available" projektov v tomto poste, odpovedal jeden z WCG Techov, ze "Kedze to v tomto momente to vyzera, ze bude bezat iba kratku dobu (menej ako par mesiacov), tak ho ponechaju v Prerusovanych projektoch a ze budu clenov informovat o jeho pripadnom presunuti inde."

Nikto nevie povedat, ako dlho bude este projekt pokracovat. Je ale dost mozne, ze naozaj skonci po tomto targete. Co by bolo naozaj skvele, ak by vysledky pocitania ludi vo WCG boli uspesne a priniesli by to, co by mali - lacnu pitnu vodu pre cely svet. Lebo bez dostatocneho mnozstva nezavadnej pitnej vody sa nikdy nepodari porazit choroby.

Pekny vecer :)
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa dango »

no nestras :D

este mi treba 320 cpu dni na 2 rocny odznak a pri mojich priemernych 3 cpu dnoch / den potrebujem aspon 100 dni este - a podla aktualnej rychlosti target7 sa bude ratat asi este 30 dni.

Computing for Sustainable Water som stihol iba 180 dnovy odznak :(
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Ja by som na rocny, zeleny, odznak potreboval este cca 20,5 dna (pri 8,5 CPU dni za den), co asi nestihnem. Takze si budem musiet pockat, ci nas nahodou nebudu potrebovat aspon v este jednom targete :)

Ale moj ciel - dosiahnut aspon sedy odznak pre vsetky projekty na ktorych my zalezi - som splnil a prekrocil :D
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa dango »

There are now about three weeks of work remaining for target07. The researchers for this project currently have no plans to add another target, but it is possible that may change based on the analysis of results from target07.

Seippel

----------------------
kua kua - ty to stihnes, ja nie. ale aj tak ostanem na tom projekte, co to da... :D
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Ja to mozno stihnem LTT [-o< (moze to skoncit skor, moze sa mi pokazit komp,...)

Ale zostanem pri nom, pokial budu WU. Zda sa, ze bude pokracovat ad hoc, target po targete podla potreby, s vacsimi prestavkami medzi nimi. Ved uz po tom poslednom targete v auguste pisali, ze dosiahli "necakane a povzbudzujuce vysledky", co je super. Uvidime, ako bude pokracovat, ale v kazdom pripade dufam, ze najdu tu lacnu pitnu vodu pre vsetkych :D .

Tiez ale dufam, ze kym sa tento da pocitat, nevypustia komare z DDDT2. To by som bol ako ten povestny somar medzi dvomi kopami sena #-o
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Napísať odpoveď