ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

Caf Pali,
ventilator toci fuirt tie iste otacky..1700 rpm a ledva je ho pocut..
piskot nastane po spusteni ratacky - 10min. rata - 1700rpm, dam pusu, piskot prestane-1700rpm drzi asi 5min a potom to klesa, takze piskot ventilatora je vyluceny.

co sa tyka zdroja - odporucanie NVIDIE hovori o 400W zdroji - mam 450W corsair, co povazujem za kvalitny zdroj a rychlost fukania sa nezmenila, co evidentne znamena, ze zdroj je v pohodicke co sa odpberu tyka - mam 65W X2, jeden HDD a to je vsetko.

Zdrojom hluku sa javi skutocne VGA - ked som uchom chodil pri otvorenej kixsni, naintenzivnejsi piskot je prave tu.. modlim sa, aby to bola doska, lebo mam jednu INTELacku na skrini co stala 3litre, len kupit core2duo procak a piskot by bol vyrieseny. otazne je, ci je to naozaj shitnou doskou u mna,a el v grafike..
chcel bych to vyskusat na inom kompe a ak to bude aj tam robit, zaver je jasny - vga pojde na reklamaciu. Len som zvedavy ci to uznaju, ked napisem do rekl.protokolu, piskot VGA pri ratani guliciek :D

ale je pravda, ze pri 3Dmarkoch sa tento piskot objavi na cc 1/4 sec. a s asi polovicnou intezitou ako pri gulickach- teda foldingu..
chcel som toto dat aj na offic. forum foldingu, ale furt mi nedosiel aktivacny kod, tak asi to tam nedam.. :-/

dik za odpovede..

P.
PeeT
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

nalada graduje
- BSOD sa nam objavi na okamih a nasleduje tvrdy restart - to vsetko 2 min. od spustenia FAH.
ako keby sa tie 2min.pripravovala unita a ked ma zacat ratat, drrrrb a tvrdy restart..

toto sa mi objavilo na druhy den rano - tesne pred mojim odchodom.
teraz som sa vratil a skusil som spusti FAH a boom..

ideas?
:D

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa matob »

To isté robilo mne, ked som skúšal GPU rátanie ... ale s mojou staršou grafikou
to bol viac menej len pokus, že čo to spraví..
Predpokladám že máš najnovšie drivre.. :?:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

No problem nemusi byt v GPU, ale tym ze GPU produkuje viac tepla, tym ze zatazi zdroj,
moze klesnut, aj ked minimalne napatie na doske, na CPU, na RAM. Cize, zlepsit pritok
chladneho vzduchu, napr. vycistit filtre, dobry ventilator dozadu hore na vyfuk tepleho,
zvysit napatie RAM prip. upravit casovanie, zvysit napatie CPU resp. zlepsit chladenie,
ergo neviem aku mas pastu medzi IHS a chladicom, aku mas pastu medzi GPU a chladicom,
aky je prietok vzduchu v skrinke okolo NB, RAM a regulatorov napatia CPU a pod. na GPU.
Cize podtaktovat RAM, CPU, a vylucovacou metodou zistit, co robi paseku. Este skontrolovat
konektory, hlavne tie na GPU a na doske, ci tam nie je prechodovy odpor a ci sa nehreju.
Alebo vymenit konektor do GPU za druhy, lebo moze byt poskodeny, do dosky zapojit 8 pin,
ak je taka moznost. Zmerat napatia zdroja, prip. pozriet v BIOS-e napatia, ci su ok.
Vypnut setriaci rezim u CPU a regulaciu fanov a dat ich na plne otacky, ci to bude robit tiez.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

peeticek napísal:nalada graduje
- BSOD sa nam objavi na okamih a nasleduje tvrdy restart - to vsetko 2 min. od spustenia FAH.
ako keby sa tie 2min.pripravovala unita a ked ma zacat ratat, drrrrb a tvrdy restart..

toto sa mi objavilo na druhy den rano - tesne pred mojim odchodom.
teraz som sa vratil a skusil som spusti FAH a boom..

ideas?
:D

p.
Otestuj silnejsi zdroj. Mne to robilo ked som mal slaby zdroj, hoci nominalne stacil, po case vykon zdroja klesa - myslim, ze zdroj straca 10% rocne. Ja do vsetkych mojich masin davam 700 a viac wattove zdroje. Nedavno mi odisiel zdroj Antec Earthwatts 380 po 3 mesiacoch - na masine AMD 3500+ singlecore, Nvidia 7300, 2x512 RAM a 1x HDD, bez CD mechaniky. Posielam ho vyrobcovi na vymenu, ale myslim, ze som kupil slaby zdroj, hoci ciselne vysoko prevysuje poziadavky na komponenty.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

Nie je zdroj ako zdroj, napr. Corsair, Seasonic da este viac, ako je uvedene,
tak napr. u inych znaciek 500 W deklarovanych = 300 skutocnych a este na 12 V
vetve mas 15 az 18 A, oproti 30 az 40 A u vyssie spominanych. Takze darmo
mas 500 W, ked 12 x 18 W = 216 W da max. 12 V vetva, ked GPU zoberie 10 A,
tak na zostatok ostane 8 x 12 = 96 W, co je malo a sup, mame BSOD. Pricom
kvalitne zdroje maju 60 mes. zaruku, takze ta neujima ani vysychanie kondikov.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

opat sa hlasim s newskami..
dnes som kupil C2D E7300 - 2,66GHz/1066MHz/3MB.
nahodil som intel dosku co som mal pol roka na skrini hodenu - je to INTEL DG965RY
vysledky benchmarkov:
3DMark2001 - 44133 //predtym 19157
3DMark2003 - 38015 //predtym 26624
3DMark2005 - 16670 //predtym 7857
3DMark2006 - 11507 //predtym 5923
mam 2GB modul, single channel - sisoft sandra 5,4GBs - predtym som mal cca 4,5GBs - 2GB+512MB modul.

bohuzial, grafika pisti o cosik menej, ale je to stale neprijemne a neda sa pri tom sedet.
navyse BSOD sa objavi opat po 2min. od spustenia foldingu.
Myslim ze je to jasne - reklamacia :-/

inak som sklamany z box chladica intelu. keby nechali tie povodne, co davali k CPU co robili 65nm tech., tak super - tichucke, uchladili s prehladom aj pod 100% loadom. Tieto co su davane ku procakom co su 45nm robene su asi polovicne co sa vysky pasivu tyka a navyse mam dojem, ze ventilator ma uz za sebou 100 000 hodin prevadzky - je ho dost pocut, taky vyhrglany jakysik. No nic, nahodime normalny pasiv a 12tku NOCTUu 800rpm -> bude pokoj. vobec sa mi nechce do tej reklamacie..to zas bude dpc. ale ked to nema ratat FAH, tak na co som to kupoval - tym padom aj CPU? nech to vymenia za nieco ine, najlepsie aj iny vyrobca..bojim sa, ze aj ked to pani uznaju, tak mi daju to iste a mna slak trafi..

tie vysledky v 3D marku - kokos, 2x tolke hodnoty.
dokupim este jeden 2GB modul, nech ej to v dualku.. inak netusim, rpeco mi 800vkovy modul ide na 667MHz... musim to neskor pozriet..

takze tolko z mojho nestastia.
P.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Folding spominat nemusis - staci ak spomenies plnu zataz - to je uplne jedno cim to zatazis. C2D - intel je znamy svojimi "ludovymi cenami" - fakt za tie peniaze by mali davat poriadne chladenie. AMD stock chladice su robustne a chladili v pohode na 100% zatazi, no aj tak som ich vymienal za pasivy zo zvukovych dovodov (24 hodinovy beh a masina v spalni).
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ad CPU chladenie - odkedy som kupil celomedeny Zalman tak mam s chladenim pokoj, stal sice 2.000 ale uz ho mam ... hm ani neviem kolko rokov no mal som pod nim od AMD63 3200+, cez DualCore 1800MHz a teraz mam Quad9300, stale ten isty chladic. Doporucujem investovat.
Ad Zdroj - kupil som nedavno Enermax, je tu o tom aj pisane a ide ako hodinky, je tichy a u tychto kvalitnych zdrojoch fakt sedia uvadzane parametre tak ako pisal Kiwi. Mal som 450W zdroj a po 3 rokoch zdochol - 3 roky 100% CPU loadu nevydrzal. Doporucujem investovat.
Ad hucanie grafickej karty - je realita. Tak ako intel dava shit chladice k procakom ta vyrobcovia grafickych kariet to flakaju. Sice neviem ako sa na napr. na mojej 8800 vymenit ventilator, je to cele zaboxovane. Je ale fkat ze to je karta urcena na zataz, urcena na dektop lebo vsak sa na tom hras a mala by slapat bez problemov. Je ale fakt ze ak nemas nadupanu masinu tak pri hre tu kartu nedokaze vyhulit a preto ti nepiska, len pri F@H ktory ju naloaduje velice slusne. Asi by to bolo reklamovat, drzim palce.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vyborny zdroj so 7-rocnou zarukou. http://www.productwiki.com/corsair-hx450w/
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

GPUGrid pod BOINCom..
Pred hodkou som nahodil BOINC,kt. podporuje GPU ratacku a zapojil som sa do projektu GPUGRID.
Na moje pocudovanie sa ziadne piskanie nekona - grafika je uplne bez tychto efektov. Nevyhodou je trhanie vykreslovania okien a pod., takze si pripadam ako na nejakej S3 grafike.. FAH pistal, ale vobec som nebadal na praci, ze sa na gpu nieco rata. tuto sa da sice robit, ale dviha mi to adrenalin celkom slusne :-/
teraz je otazne co spravit..ci byt v tomto nepistiacom projekte a mat trhanu robotu alebo sa pustit do reklamacie, kt. ma silno neisty vysledok, nakolko to pisti jak salene len vo FAH a v 3Dmarku..
keby pri ratacke GPUGRIDu netrhali okna a pod., tak bych sa na reklamaciu vyprdol, ale takto neviem co spravit...

:-/

p.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:teraz je otazne co spravit..ci byt v tomto nepistiacom projekte a mat trhanu robotu alebo sa pustit do reklamacie, kt. ma silno neisty vysledok, nakolko to pisti jak salene len vo FAH a v 3Dmarku..
keby pri ratacke GPUGRIDu netrhali okna a pod., tak bych sa na reklamaciu vyprdol, ale takto neviem co spravit...
Ked to pisti aj pri 3Dmarku, nielen vo FAH, tak je urcite nieco zle s hardverom, pripadne s ovladacom (ktory je k hardveru nutne potrebny)... Ked to nemozes vyskusat v inej masine, ja by som to na tvojom mieste skusil reklamovat. Ved si zaplatil za tovar a ten nefunguje podla tvojich predstav, tak nech si robi tazku hlavu predajca/vyrobca a nie zakaznik. Mozno ti to rovno vymenia za iny kus a tam problemy nebudu. Alebo to najprv otestuju u seba (maju predsa len lepsie moznosti) a zaujmu nejake stanovisko, potom uvidis.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

ok, prvu WU som doratal - trvalo to nekonecnych 12h aj cosik, pritom odhad bol 6,5h.
dostal som 3200kreditov a ratam dalsiu - skoda, ze je citit ratacku na GPU aj pri normlanej praci - v tomto je FAh premakany, ale pisal som na forum GPUgridu a typek odpovedal, ze FAH pouziva menej narocne modely s mensim poctom molekul ci co a preto maju kratsiu query alebo co.. FAH ma kratsie requesty na GPU tak dokaze medzitym obsluhovat s rpehladom aj normalnu robotu..
link na odpoved je tu

http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=463

preco neni tento projekt medzi projektami na boinc.sk strankach?
ked je GPUgrid normalny BOINC projekt, nemal by som ho mat uvedeny v zozname projektov, v kt. som? - toto je asi dost lamma otazka, ale myslel som, ze to tam bude..


aj tak ju budem reklamovat.. :-/
dik
P.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Hefto99 »

peeticek napísal:preco neni tento projekt medzi projektami na boinc.sk strankach?
ked je GPUgrid normalny BOINC projekt, nemal by som ho mat uvedeny v zozname projektov, v kt. som?
P.
Tento projekt a mnoho dalsich v zozname chyba, pretoze nikto sa teraz o sekciu Projekty ani o hlavnu stranku nestara.
Dufajme ze onedlho budeme mat k dispozicii kompletne nove stranky ktore pripravuje Palo, tam sa budeme moct vysantit do sytosti a kazdy kto bude mat zaujem bude moct pridavat nove informacie, clanky ci novinky.
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Tento BOINC projekt nepodporuje ATI grafiky a ani neplanuju do buducna - len som chcel napisat aby sa s tym zbytocne nebabrali vlastnici ATI-niek.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď