ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

No tazko ti poradim, ked nemam WIN. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Soky999 napísal:super..dakujem za pomoc...nikto mi tu nevie povedat ako to nastavit...
Rad by som pomohol, ale:
1. Nemam (a ani nechcem) Windowsy.
2. Folding nie je Boinc projekt a nemam sajnu ako funguje.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
bigfutus
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Apr 26, 2007 5:39 pm
Bydlisko: Blava, ne?
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa bigfutus »

Aha tak az teraz vysla beta, ale potrebuje to zatial ovladace 174.55, takze zatial na to kaslem nakolko som nedavno instaloval 177.26.
Ale uz na to makaju, takze to omedzenie snad nebude trvat dlho =D>

http://www.guru3d.com/news/folding-home-geforce-client/

edit: funguje mi to aj na 177.26

Trochu som to testoval, stara GF8800 GTS 640MB
260MHz - ~800 iter/s
513MHz - ~ 1800 iter/s
650MHz - ~ 2300 iter/s
PackaSG
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Júl 30, 2008 9:31 pm

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa PackaSG »

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

bigfutus napísal:Aha tak az teraz vysla beta, ale potrebuje to zatial ovladace 174.55, takze zatial na to kaslem nakolko som nedavno instaloval 177.26.
Ale uz na to makaju, takze to omedzenie snad nebude trvat dlho =D>

http://www.guru3d.com/news/folding-home-geforce-client/

edit: funguje mi to aj na 177.26

Trochu som to testoval, stara GF8800 GTS 640MB
260MHz - ~800 iter/s
513MHz - ~ 1800 iter/s
650MHz - ~ 2300 iter/s
Ja mam GF8800 GTS 512 OC na 730MHz core/1860MHz shader/972MHz memory s ovladacmi 175.19 - pojde mi to?
Co mam pre to urobit? Je niekde navod? Som lenivy hladat, sorry.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa forest »

Kdyby jsi mě neměl blokovaného, tak by jsi na tomhle odkazu našel vše potřebné:
http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... ?f=20&t=83
hermes3 dokončuje i podrobný návod na instalaci, ale i dle popisu v daném tématu to jistě zvládnete jako já.
Mám GF8600 a jede to, takže není problém zapojit GF8800.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak som to nahodil na 8800GTS 512 ... iteracie za sekundu kolisu, necham to bezat a uvidim ako to dopadne.
Inak mi pritom na 4 jadrach CPU bezia BOINC WU takze vlastne ratam 5 Wu naraz. Celkom mile.
Evidentne vidno ze grafika sa hreje viac ako normalne (ale menej ako pri 3D hrach) a aj spotreba kompu vzrastla.
Driver 175.19.
bigfutus
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Apr 26, 2007 5:39 pm
Bydlisko: Blava, ne?
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa bigfutus »

Skoda ze nemaju GPU klinta pre Climateprediction, ale mozno ich osvieti ked vidia kolko TFLOPov produkuje ten zlomok grafik co je zapojenych :D

Slavko: potom si nezabudni posunut CPU slider v nastaveniach, standardny v strede mi robi ~1400 iter/s, skoro uplne v pravo 2600 iter/s co je naozaj pekny rozdiel.
Len pozor lebo uplne v pravo zacne lagovat grafika, pretoze rata naozaj na maximum a ostatne veci uz nestiha.
Dalej co som sa docital, tak sa pri pretaktovani oplati zamerat na shader domain, jadro sa neoplati moc trapit. Ja pouzivam RivaTuner, kde mam spravene rozne profily, nech sa s tym nemusim rucne babrat, iba si vyberiem aky zrovna potrebujem a uz to frci na pozadovanych MHz.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

bigfutus napísal:Skoda ze nemaju GPU klinta pre Climateprediction, ale mozno ich osvieti ked vidia kolko TFLOPov produkuje ten zlomok grafik co je zapojenych :D

Slavko: potom si nezabudni posunut CPU slider v nastaveniach, standardny v strede mi robi ~1400 iter/s, skoro uplne v pravo 2600 iter/s co je naozaj pekny rozdiel.
Len pozor lebo uplne v pravo zacne lagovat grafika, pretoze rata naozaj na maximum a ostatne veci uz nestiha.
Dalej co som sa docital, tak sa pri pretaktovani oplati zamerat na shader domain, jadro sa neoplati moc trapit. Ja pouzivam RivaTuner, kde mam spravene rozne profily, nech sa s tym nemusim rucne babrat, iba si vyberiem aky zrovna potrebujem a uz to frci na pozadovanych MHz.
RivaTuner mam tiez. S posednym 177.* ovladacom mi top ide celkom pekne ale za cca 5 dni sa mi 5 krat na tvrdo restartol komp. Podla mna problem bude grafika (HW) alebo ovladac alebo ten klient este nie je vyladeny.
Teraz to mam vypnute lebo potrebujem aby sa mi nerebootla masina ale zas to zapnem.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Honza »

bigfutus napísal:Skoda ze nemaju GPU klinta pre Climateprediction, ale mozno ich osvieti ked vidia kolko TFLOPov produkuje ten zlomok grafik co je zapojenych :D
No, osviceny bude mit byt i programator, ktery bude schopen tak slozity kod predelat pro GPU a jeste mu budou muset vychazet vysledky srovnatelne s CPU. A pak by to taky chtelo nejakeho osviceneho sponzora, ktery by to zainvestoval; sehnat testery by nebyl problem. Pak uz jen rok dva casu...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

Honza napísal:
bigfutus napísal:Skoda ze nemaju GPU klinta pre Climateprediction, ale mozno ich osvieti ked vidia kolko TFLOPov produkuje ten zlomok grafik co je zapojenych :D
No, osviceny bude mit byt i programator, ktery bude schopen tak slozity kod predelat pro GPU a jeste mu budou muset vychazet vysledky srovnatelne s CPU. A pak by to taky chtelo nejakeho osviceneho sponzora, ktery by to zainvestoval; sehnat testery by nebyl problem. Pak uz jen rok dva casu...
No a ked ten "osvieteny" programator nakoniec dosiahne vysledky validovatelne s CPU, tak s prekvapenim zisti, ze casovo su vysledky akosi horsie ako na CPU a ze az taky osvieteny nebol. Ten mohutny TFLOPS totiz hovori o pocte operacii v pohyblivej radovej ciarke, ale uz nie o ich presnosti :lol:. Na niektory typ vypoctov sa to hodi, na iny nie.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa ikvar »

Honza. napísal:No, osviceny bude mit byt i programator, ktery bude schopen tak slozity kod predelat pro GPU a jeste mu budou muset vychazet vysledky srovnatelne s CPU. A pak by to taky chtelo nejakeho osviceneho sponzora, ktery by to zainvestoval; sehnat testery by nebyl problem. Pak uz jen rok dva casu...
Keby boli osvieteny tvorcovia projektu, dosli by na to ze sa im takuto srandu vzhladom na sialene vysledky robit urcite oplati... zvysok osvietit uz nieje taky problem :)
Palo M. napísal:No a ked ten "osvieteny" programator nakoniec dosiahne vysledky validovatelne s CPU, tak s prekvapenim zisti, ze casovo su vysledky akosi horsie ako na CPU a ze az taky osvieteny nebol. Ten mohutny TFLOPS totiz hovori o pocte operacii v pohyblivej radovej ciarke, ale uz nie o ich presnosti :lol:. Na niektory typ vypoctov sa to hodi, na iny nie.
Myslim ze ked pozna povodny kod, architekturu grafiky... tak vie dost presne predom, mozno po par primitivnych testoch povedat ake budu vysledky.
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa tahanko »

zaujimave http://dsl.sk/article.php?article=6188 :) niekto to zobral dost vazne ale paci sa mi to
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa matob »

:shock:
aspon v zime nemusí vykurovať :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mna tam zaujali dve slova: "chce pomoct". Ak clovek chce pomoct cudziemu, niet vacsej
motivacie. A ak chce, hlada riesenie ako pomoct. Ak nechce, kasle na ostatnych a pozera
len na svoje "dobro". :)
Napísať odpoveď