MilkyWay@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vyvoj ide rychlo dopredu, niekedy pred rokom, rokom a pol spickove dosky ledva
zvladali 520 FSB, dnes zvladaju napr. http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=378175
co je 725 FSB, vzduchom chladene C2D idu nad 5 GHz, specialne chladene nad 6.7 GHz.
Pamate DDR2 nie je problem dat nad 1200 MHz, DDR3 nad 1900 MHz. Ak clovek zisti
limit kazdeho z komponentov pri urcitej teplote a potom da kazdy "trochu" nizsie,
tak pri stabilnej teplote sa nemoze stat, ze by boli vysledky nezvalidovane.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi: Problem samozrejme nie je s ludmi, co masiny dobre pretaktuju, ale s takymi, co pretaktuju zle a sami o tom nevedia.

Honza: To, ze na MilkyWay nie je kod zoptimalizovany, to mi nevadi. Skusit by som to sam, napriklad. Ten kratky deadline je trocha nevhodny pre vela ludi.
Viac mi vadi, ze len co dali dokopy prvu verziu, ktora ako-tak funguje, tak zacali produkovat WU a masivne pocitat, namiesto toho, aby vniesli do toho system. Robia si svoju vedu z astronomickeho hladiska, ktore ich zaujima, ale ze vyvoj softveru a distribuovane vypocty su tiez taka "mala veda", to si neuvedomili. Ja potom nemam doveru k projektu ako takemu, lebo ak opominaju jednu vec (do ktorej trocha vidim, takze mozem posudit ake to ma nedostatky), mozno opomenu aj nieco ine v oblasti, do ktorej uz nevidim.
Pribratie softveristu do timu je podla mna velmi dobry a aj "lacny" krok.
MilkyWay ma nicim nenastvalo, takze ak sa posunie do dospelejsieho stadia, pravdepodobne sa opat pripojim a prispejem vypoctovym vykonom. Len sa nechcem podielat prave teraz na takejto alfa-faze.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

No som zvedavy ako sa to vyvinie dalej:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/vie ... serid=8374
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Honza »

Hmm, pripomina mi to SETI, SZTAKI atd.
Milky na sve homepage vola po vstricnejsim pristupu, ale na druhou stranu liknavost lidi z projektu k tomuto jiz dlouho znamemu tematu take neni OK.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa matob »

We know that our application code is inefficient, theres no need to be offensive or highly negative about it. The vast majority of the code was written by astronomy graduate students, not computer scientists, whose main goal was to get an application that spits out the right numbers -- not one that did so efficiently. The whole reason we've released our source code is so that you can help us make it faster. There's only Nate and myself working on the code, and I'm working on more of the distribution and machine learning aspects, not going through all the legacy astronomy code (theres a lot of it and most of it neither Nate nor myself have written). So please, if you find code thats inefficient, redundant or outright wrong please let us know instead of attacking the project and what we're trying to do here. Thats what the forums are for. Please try and work with us, instead of against us and hopefully in a few iterations we'll have an application thats running a lot more efficiently.
--Travis
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Myslim, ze velmi pekna, konstruktivna a logicka reakcia.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Honza »

Hmm, myslim, ze jsem cekal dost dlouho na zlepseni - o neefektivie uz se vi nekolik mesicu a kdyz se chce, tak behem 1-2 dnu lze aplikaci radove urychlit.
Davam Milky na NNW a max. jako projekt project a s kancl masinama se vracim na Einsteina. Na nem je navic rozumny deadline, takze nemusim kazde pondeli rusit prosle tasky a behem tydne zjistovat, kdo zrovna nebyl v praci a kde jsou WUs jake past deadline.

Akorat koukam, ze je to asi 25 masin a nafrontovalo se mi na nich 1,25GB downloadu #-o
No, v noci bude zima, tak to asi necham vsechno pustene...mozna cely vikend, at se pocita.
EDIT: Nakonec to vypada, ze z toho byly spis 2 giga...
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa matob »

Príprava novej App a úprava kreditu

I'm bringing the assimilator down for a bit to make some updates. Unfortuantely one of those is we're lowering the credit awarded. After talking to Dave Anderson we're generating about twice the amount of credit per work compared to SETI and that's the benchmark we're going to be using. Especially in light of new faster applications, we're reducing the credit generated by about half to keep things in line with other projects. We'll probably doing some more adjustment (if this turns out to be too harsh), and will definitely be doing some more when the new version of the application comes out (hopefully this week). I'm gonna start up a search with some more expensive WUs so hopefully that will help keep the server load down and work flowing better.
--Travis
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

No dufajme ze sa hlavne viac spocita. Ak sa spocita radovo 10 az 100x viac, za polovicny kredit,
tak ta bude vyborne. =D> =D>
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Honza »

matob napísal:...the new version of the application comes out (hopefully this week)
Bylo na case. Milksop at try se behem mesice propracoval do prvni stovky celkove - a to jeste nejel na plny vykon.
Skoda toho plytvani vykonu.

Na jednu stranu je zahodlouze diskutuje a zkouseji ruzne strategie, jak prilakat dalsi poctare, na druhou stranu se obcas najde nehorazne plytvani.
Bohuzel ani na jedno, ani na druhe, asi neexistuje univerzalni lek.
Kazdopadne open-source v tomto muze pomoci...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Milksop at try zverejnil optimalizovane aplikacie, tieto si mozete stiahnut tu:

Windows32/64 (32bitova binarka ktora bezi na oboch systemoch), alternativna linka
a
Linux32/64 (32bitova binarka ktora bezi na oboch systemoch), alternativna linka

Diskusiu k nim si mozete precitat tu: Faster application (links inside).

Za precitanie stoji aj nasledovna diskusia: And if we DONT run a "FASTER" App.?.

Kreditove ohodnotenie sa znizilo na polovicu, aby sa projekt pribizil k SETI "standardu" (pre MAC aplikaciu bol kredit zdvihnuty spat na povodnu hodnotu, kedze opt. aplikacia pre MAC este nie je k dispozicii).

Zaroven bol stanoveny limit na max. denny kredit na jadro, aby sa v pripade pouzitia opt. aplikacie znizilo nadmerne pridelovanie kreditu oproti ostatnym projektom. Funguje to tak, ze po prekroceni stanoveneho limitu bude za dalsie jednotky prideleny nulovy kredit. Jednotky budu zvalidovane, ale prideleny kredit bude 0.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa matob »

Vie mi niekto pls napisat, ako to spojazdnit na linuxe? cital som sice na fore "navod" ale z toho ja neviem nic.
V prvom rade kde to mam rozbalit, existuje vobec nejaky milkyway folder? dal som search pre cely filesystem a nic..
Po druhe, vo file properties - permissions je zaskrtnute: allow executing file as a program. Je tym splnene toto?: "Linux users have to set execute permission to the executable."
vopred vdaka
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Projektove adresare su v

BOINC/projects

cize subor astronomy_linux_V3.tar.gz staci stiahnut, rozbalit (kam len chces) a 2 subory ktore obsahuje (app_info.xml a binarku) skopirovat do
BOINC/projects/milkyway.cs.rpi.edu_milkyway/

Binarka je uz spustitelna, takze netreba nic menit, staci restartovat boinc.

V Boinc manazerovi v sekcii Messages si po restarte mozes overit, ze korektne nasiel subor app_info.xml:

napr.: Wed 05 Nov 2008 06:58:54 PM CST|Milkyway@home|Found app_info.xml; using anonymous platform
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa forest »

matob napísal:Vie mi niekto pls napisat, ako to spojazdnit na linuxe? cital som sice na fore "navod" ale z toho ja neviem nic.
V prvom rade kde to mam rozbalit, existuje vobec nejaky milkyway folder? dal som search pre cely filesystem a nic..
Po druhe, vo file properties - permissions je zaskrtnute: allow executing file as a program. Je tym splnene toto?: "Linux users have to set execute permission to the executable."
vopred vdaka
Pokud máš instalaci BOINC Managera na Ubuntu z repozitářů (jak předpokládám), ta cesta je /var/lib/boinc-client/projects/název projektu. Nezapoměň že do adresářů projektů se dostaneš jen s patřičným oprávněním, nebo toto oprávnění budeš muset změnit (chmod 777). Nikdy jsem to ještě na Linuxu nedělal, ale předpokládám že to tam stačí nakopírovat a restartovat BM jak psal Hafto99.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa matob »

Funguje to perfektne, diki za rady.. :wink:
Obrázok
Napísať odpoveď