Novinky na webu CNT

Novinky na platforme BOINC

Moderátor: Moderátori

Čtete články na webu CNT?

ano, vše co vyjde
3
14%
občas si něco přečtu
4
19%
ne, ale informace na fóru CNT si čtu
2
10%
nechodím na web CNT
12
57%
 
Celkom hlasov: 21

ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Caute... dianie okolo foresta som nesledoval takze mi nieje jasne o co celkom ide... ale subjektivny pohlad na tento thread... vsetkym nam ide o dobru vec, spropagovat boinc. Ja osobne CNT nevnimam ako konkurenciu ale ako priatelov, ide nam predsa o to iste. Mali by sme weby navzajom prelinkovat, vymienat clanky atd... nie robit koli tomu zlu krv.

Ak mate nieco proti forestovi zalozte antiforest diskusiu :lol:

Slavko k tym cislam co si uviedol, 10 odpovedalo lebo na forum chodi len 10 ludi... bohuzial.

Btw, hlasku ze tu zdochol pes som pustil do sveta ja :roll:

Ak je vsetko co som napisal uplne mimo misu... prosim, prosim, vysvetlite mi niekto preco mam nenavidiet foresta a dodrbavat ho za kazde slovo, nech uz pise o comkolvek.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:Caute... dianie okolo foresta som nesledoval takze mi nieje jasne o co celkom ide... ale subjektivny pohlad na tento thread... vsetkym nam ide o dobru vec, spropagovat boinc. Ja osobne CNT nevnimam ako konkurenciu ale ako priatelov, ide nam predsa o to iste. Mali by sme weby navzajom prelinkovat, vymienat clanky atd... nie robit koli tomu zlu krv.

Ak mate nieco proti forestovi zalozte antiforest diskusiu :lol:

Slavko k tym cislam co si uviedol, 10 odpovedalo lebo na forum chodi len 10 ludi... bohuzial.

Btw, hlasku ze tu zdochol pes som pustil do sveta ja :roll:

Ak je vsetko co som napisal uplne mimo misu... prosim, prosim, vysvetlite mi niekto preco mam nenavidiet foresta a dodrbavat ho za kazde slovo, nech uz pise o comkolvek.
CNT nie je nas spriateleny web (bol kedysi v minulosti), podla mojho nazoru teraz mame omnoho blizsie k http://www.boinc.cz. CNT je sukromna aktivita foresta, ktory vyhadzal z klubu vsetkych oponentov, alebo lepsie povedabne ich tak znechutil, ze odisli radsej sami. Asi si nesledoval dianie asi spred roka ohladne rozdelenia CNT. V tom case som dost casto chodil na obe fora (CNT a boinc.cz) a sledoval som co sa deje. Pokial sa pohrabes v archive boinc.cz, tak najdes o tom siahodlhu diskusiu. Na fore CNT predpokladam, ze forest zmazal vsetky prispevky, ktore sa mu nehodili. V skratke Ti to vysvetlim takto: forest si privlastnil vacsinu hesiel, ktorymi bol zaregistrovany CNT vo vsetkych projektoch - teda administratorske ucty. Navrhol nieco ako organizaciu CNT viazanu zmluvami a pokutami. Proste chcel z BOINCu spravit nieco, co nikto nechcel a BOINC tym nikdy nebol. Ludia z CZ, ktori boli pri BOINCu od zaciatku s tym nesuhlasili, dokonca prebehlo hlasovanie, ktore forest prehral, ale odignoroval to. Na vsetky navrhy odpovedal stylom pokecame a uvidime a natahoval to tak dlho, az vsetci oponenti znechutene odisli a zalozili si vlastny novy tim. Vtedy sa k nam pridal Honza, ktory chcel ostat nestranny a preto radsej prisiel sem, ako by mal ostat v jednej z dvoch rozhadanych skupin. Forestovi ostali hesla (ktore slubil uz velmi davno, ze bude zdielat s ostatnymi a predpokladam, ze doteraz ich drzi pod zamkom v supliku) a tym aj kontrola nad CNT. Precitaj si podmienky zakladania timu CNT v roznych BOINC projektoch na jeho webe a uvidis o com hovorim. U nas to funguje opacne - zakladatelmi BOINC.SK v projektoch su rozni ludia a tym je BOINC.SK decentralizovany - je tym viacmenej zabezpecena ochrana pred niecim podobnym ako sa stalo v CNT. Nam vsetkym islo o BOINC, ale niekto si na tom chcel vybudovat kult osobnosti. Forest na svojom fore bezdovodne editoval a mazal prispevky ludom, ktori nepisali v zhode s jeho nazormi. Vtedy vacsina tych, ktori tu teraz reaguje velmi znechutene (vratane mna) zistila, co je forest zac. Jeho styl sa odvtedy nezmenil, len je omnoho drzejsi, kedze uz nema vnutornu opoziciu v klube - vytvoril si zoskupenie ludi, ktori su pasivni a pridavaju sa k CNT len preto, lebo je to najvacsi tim v CZ a chcu ist tam, kde budu najviac vidiet. Nikto tu nevravi, ze ho treba dodrbavat, ale styl, ktorym tu prispieva si o to priam vola. Tu nie je vo svojom time nemych oveciek, ktore len slepo pocitaju a nestaraju sa o to, co sa deje v skupine.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

ikvar napísal:Caute... dianie okolo foresta som nesledoval takze mi nieje jasne o co celkom ide... ale subjektivny pohlad na tento thread... vsetkym nam ide o dobru vec, spropagovat boinc. Ja osobne CNT nevnimam ako konkurenciu ale ako priatelov, ide nam predsa o to iste. Mali by sme weby navzajom prelinkovat, vymienat clanky atd... nie robit koli tomu zlu krv.
To co se dělo si každý vykládá po svém, ale nejlépe je to na jednom místě sepsáno zde:
http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2006120008

Ano psal jsem to já, ale i podle kritiků kteří z týmu odešly, tam nejsou žádné chybné údaje a zkreslená fakta.
gabberattack napísal: CNT je sukromna aktivita foresta, ktory vyhadzal z klubu vsetkych oponentov, alebo lepsie povedabne ich tak znechutil, ze odisli radsej sami.
Nikoho jsem nikdy nevyhodil :idea:
gabberattack napísal: Pokial sa pohrabes v archive boinc.cz, tak najdes o tom siahodlhu diskusiu. Na fore CNT predpokladam, ze forest zmazal vsetky prispevky, ktore sa mu nehodili.
To jsou nepravdivé doměnky. Nic jsem záměrně nemazal aby to vypadalo na oko jinak než tomu bylo. Co si pamatuju, tak jsem promazával jen urážlivé výlevy na různé strany sporu, jelikož takové příspěvky už vybočovaly z pravidel fóro po stránce slušnosti.
gabberattack napísal: V skratke Ti to vysvetlim takto: forest si privlastnil vacsinu hesiel, ktorymi bol zaregistrovany CNT vo vsetkych projektoch - teda administratorske ucty.
Opět nemáš provdu, nikdy jsem si nic nepřivlastnil. Jádro týmu jsem založil ještě před sloučením a následným oddělením od boinc.cz. Vždy jsem měl přístup ke většině hesel ke správě týmu CNT na projektech. Boinc.cz vznikl jako tructým lidí, kteří měli proti mě výhrady, to je pravda, ale spousta jich byla jen milně informována o všem co se dělo na pozadí a podle toho si udělala názor. Když dejvidek zakládal tructým boinc.cz správu na projektech kterou jsem neměl, mně poslal mailem a tedy nazývat něco takového ukradením je velice zkreslené a díky této prezentaci na různých místech vznikla i zmíněná nevraživost určitých lidí vůči mě.
Mohu něco z té prastaré debaty vytípnout, ale myslel jsem si že tohle už se nikdy přetřásat znovu nebude:
dejvidek napísal: Založím si tým XYZ a pohodička, pro mne to bude značná úleva, dostanu zase náladu něco pro boinc dělat. CNT má nyní web czechnationalteam.cz, nechť to tak je. Na boinc.cz dám upozornění, že koho sere, že doména je psaná na mojí osobu, nechť si hledá jiný web a jiný tým a kdo bude chtít spolupracovat, má možnost jako měli dosud všichni.
dejvidek napísal: Až budu mít na všechny změny čas, opustím CNT, upravím web, smažu články jejíž autor nebude souhlasit s prezentací na boinc.cz případně jeho příspěvky zde na fóru.
dejvidek napísal: Aby v tom nebyl bordel, tak pro ujasnění:
czechnationalteam.cz - bude nový web CNT, nebo se najde jiná doména - to už já řešit nebudu.
boinc.cz - bude web jiného týmu, který zatím nemá název.
dejv
dejvidek napísal: Klíče byly dnes poslány, emailová schránka smazána.
gabberattack napísal:
Navrhol nieco ako organizaciu CNT viazanu zmluvami a pokutami. Proste chcel z BOINCu spravit nieco, co nikto nechcel a BOINC tym nikdy nebol. Ludia z CZ, ktori boli pri BOINCu od zaciatku s tym nesuhlasili, dokonca prebehlo hlasovanie, ktore forest prehral, ale odignoroval to. Na vsetky navrhy odpovedal stylom pokecame a uvidime a natahoval to tak dlho, az vsetci oponenti znechutene odisli a zalozili si vlastny novy tim.
Ta debata se táhla 3/4 roku a napsalo se v ní možná více než by dalo na 2 weby, určitě jsem v ní nebyl sám proti všem, to si může pročíst každý sám kdo bude mít chuť.
gabberattack napísal: Forestovi ostali hesla (ktore slubil uz velmi davno, ze bude zdielat s ostatnymi a predpokladam, ze doteraz ich drzi pod zamkom v supliku) a tym aj kontrola nad CNT.
Ano správa týmu CNT je jednotná a tedy ani nemá problémy které se nyní ve většině týmů vyskytují s automatickým zakládáním týmů na jednu registrovanou osobu. V tomhle byl náš tým před všemi rok v předstihu. Jak to budete řešit ve vašem týmu, to se snad časem dočtu, ale už si jej nadále nemůže zakládat komu se zachce jestli to nevíte.

Přístupy mají nyní v CNT lidé kteří je potřebují k práci pro tým a tedy mají přístup kam je pro tuto práci potřebují.

Já chtěl vždy jen pomoci v oblasti DC projektů a propagovat je co mě čas dovolí. Bohužel někdy narazíte na lidi, se kterými se spolupracovat nedá a kteří mají jen spoustu řečí co udělají a skutek utek.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

Pre doplnenie, davam este stanovisko ludi z boinc.cz:

"V říjnu 2006 došlo k událostem, kdy lidem spjatým s aktivitami kolem CNT byla znemožněna další aktivita ve prospěch týmu. Bez jakéhokoliv mandátu uživatel forest změnil webové stránky týmu a přivlastnil si veškeré přístupové údaje k týmu. Lidé nesouhlasící s postojem foresta vstoupili do týmu boinc.cz, kde pokračují v propagaci a popularizaci projektů pod platformou BOINC v České republice."

Myslim, ze to hovori za vsetko. Pre uplnost uvadzam, ze domenu mal uz koncom februara 2006, aby v oktobri uskutocnil privlastnenie.
PS:Takze foreste, necuduj sa, ze si vlastne neziaduca osoba na tomto fore. (to je moj osobny nazor).
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest zas len prekrucas fakty a prisposobujes to sebe. Mazal a editoval si prispevky ktore ti nevyhovovali. A ked si to tak vezmes, tu za celu debatu nepadlo jedno oplzle slovo, preco potom na tvoju osobu predtym padali a musel si ich mazat? No bol na to dovod aby sa dotycni vyjadrili k tvojej osobe presne tak ako sa vyjadrili ked im uz dosli vsetky rozumne argumenty.
"Ked to nejde tak to nejde", mame taku slovensku pesnicku.
Tu fungujeme inak, tak si teda kludne publikuj linky na nove clanky na CNT - ktory je inak podla mna viac neprehladnejsi ako BOINC.SK - a kritiku prenechaj clenom tohoto timu prosim. Oni na to maju legitimitu, na rozdiel od teba.
S hlasovanim si spokojny a dufam ze dalsie nebude, snad si to aspon trosku pochopil.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ikvar napísal:Slavko k tym cislam co si uviedol, 10 odpovedalo lebo na forum chodi len 10 ludi... bohuzial.
Na forum chodi viac ako 10 ludi, za logo zahlasovalo doteraz 16 ludi a vieme ze niektori ludia sem chodia velmi sporadicky, v com ja vobec nevidim problem. Proste sme spomaleni, kazdy ma aj ine povinnosti a prva priorita je nahanat WU a nie prispevky na fore.
Jednu vec ti chcem dat do pozornosti:
Otvor si diskusne forum CNT a BOINC.SK, hlavnu stranku. A vsimni si jednu vec, posledny prispevok (stlpec vpravo):
CNT je tam forest 14 krat z 24.
BOINC.SK som tam ja alebo MeX 9 krat z 22.
Ak by si siel postupne po temach, po ich autoroch a prispevkoch ... vies co mam na mysli?
forest ma 2663 prispevkov z 6609 co je 40%.
Ja mam 248 prispevkov z 1672 co je 15% (presne 14,8%).
To su cisla.
CNT je o forestovi, BOINC.SK je o kazdom kto sa tu citi dobre.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Uch!

Príspevok od používateľa Palo M. »

Uch! Chlapi, uz to zacina byt huste. Teraz sa tu uz fakt moc nebavime o BOINCe...
Ja uz som forestovi par veci priamo napisal, ale nic noveho potom uz nebolo (kedze forest zasadne nereaguje na podstatne fakty, ktore su mu vytknute, ale sa chyta nejakej nepodstatnej voloviny), tak na to kaslem.
Ked neberie na vedomie spatnu vazbu, je to len jeho skoda. Ja som sa snazil.
A na toto jeho hlasovanie som mu neklikol a nekliknem. Just. Nech je jasne ze na to prdim (keby to urobili aj ti siesti co klikli ze na CNT nechodia, bolo by to este lepsie, mal by mohutne 4 hlasy). Ked forest napise nieco rozumne, som ochotny aj s nim o tom debatit. Ale toto hlasovanie je haluz, tak ju ignorujem. Myslim, ze keby foresta ignorovali vsetci, tak by ho to asi najviac nastvalo. Lenze ked forest zacne prudit tak to vzdy niekto nevydrzi, takze je to asi nerealny plan :(
Skoda, ze nie som v BA, skocili by sme na pivo, pokecali, popili a tema forest by bola definitivne za nami (a forest by si potom odpovedal sam na svoje haluzne prispevky)...

Inak nema forum nejaky rating prispevkov, ze by kazdy mohol kliknut nejake minus na prispevok, ktory je od veci? A zapnut filter "nezobrazovat nizsi rating ako -5"?
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Toto je presne to, co, si dovolim povedat za vsetkych, NIE JE naplnou riesit na boinc.sk, pisal som uz inde. Dalej bez komentara.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

PavolR napísal:Pre doplnenie, davam este stanovisko ludi z boinc.cz:
K tomuhle stanovisku se nehodlám vyjadřovat, je to výlev malého děcka, které ztratilo hračku, protože ji jejich vedoucí předal druhému spoluzakladateli týmu, dále se na všechno vykašlal a ostatní děti z družiny se k tomu rádi přidali.

S těmi procenty příspěvků jsi mě Slavko fakt rozesmál. To že lidi neinformujete o aktuálním dění na projektech, jsi vyzvihnul jaké velké plus tohoto fóra? K tomu také nemám co dalšího dodat.

Debatu o tom co bylo před rokem až dvěmi nehodlám dále rozebírat, jak vidno to co se dělo již je dobou velice zkreslené a nikdo ani tu pravdu hledat nechce, či věří tomu co mu jedna paní povídala. Je to zbytečné a jen to mezi těmi několika málo aktivními lidmi okolo DC projektů v ČeskoSlovensku dělá zle. Já mám svědomí čisté, narozdíl od některých.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Citujem:
K tomuhle stanovisku se nehodlám vyjadřovat, je to výlev malého děcka, které ztratilo hračku, protože ji jejich vedoucí předal druhému spoluzakladateli týmu, dále se na všechno vykašlal a ostatní děti z družiny se k tomu rádi přidali.
Dodavam:
Skor tvoje spravanie tomu nasvedcuje.

Citujem:
S těmi procenty příspěvků jsi mě Slavko fakt rozesmál. To že lidi neinformujete o aktuálním dění na projektech, jsi vyzvihnul jaké velké plus tohoto fóra? K tomu také nemám co dalšího dodat.
Dodavam:
Ano lebo ty nikdy nepochopis ked sa na zivote timu a informovani o projektoch podiela aj niekto iny ako ty samojediny.

Citujem:
Debatu o tom co bylo před rokem až dvěmi nehodlám dále rozebírat, jak vidno to co se dělo již je dobou velice zkreslené a nikdo ani tu pravdu hledat nechce, či věří tomu co mu jedna paní povídala. Je to zbytečné a jen to mezi těmi několika málo aktivními lidmi okolo DC projektů v ČeskoSlovensku dělá zle. Já mám svědomí čisté, narozdíl od některých.
Dodavam:
Jedna z tvojich znamych vlastnosti: Nevyjadrujes sa k veciam ktore ti nevyhovuju a poukazuju na tvoje chyby ktore ty nemas - podla teba, my ostatni si myslime ine.

Viac sa k tejto teme vyjadrovat nebudem. Ak to uz teraz nepochopis ze tu nie si vitany tak ti uz nepomoze ani svetena voda.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Jak to tak vypadá, tak jsem příchodem sem a svými příspěvky vyprovokoval k návratu i Maxe a začínáse zde něco i dít, tak nemám jediný důvod přestávat sem občas psát, když to uznám za vhodné a přínosné.

S tvými názory slavko asi moc nezměním, protože jsi proti mě nevím proč zaujatý, ale na to se snad dá zvyknout.

Vše co se kdy dělo v CNT i před jeho založením, je sepsáno v tomto článku:
http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2006120008
a každý kdo má zájem si to prostudovat, má to hezky na jednom místě. Obrázek nechť si udělá sám, ale dělat si ho podle toho co někdo řekl není moc dobré.

S těmi příspěvky jsem to nějak nepochopil. Informuje o novinkách ten kdo se o nich nejdříve dozví a má na to informování čas. Důležité je, aby si lidi ty novinky mohli přečíst a věděli kdy který projekt bude mít výpadek, kdy zase najede do provozu, jaké změny jsou v aplikacích atd. Většinu těchhle novinek si čtenáři v našem fóru mohou kdykoliv aktuálně přečíst, zde takové informace nenachází. Jestli to má za následek že mám na fóru 2600 příspěvků neberu jako negativní, na boinc.cz fóru jich mám skoro 3100 a Honza víc jak 5000 a za negativní to nikdy bráno nnebylo.

Budu zde tedy dále informovat o nových článcích a dalších důležitých informacích pro lidi, kteří nechtějí být zalezlí v ulitě a chtějí čerpat nové informace o projektech.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

Doporucujem toto tema uzamknut. Myslim, ze to nikam nevedie. Dieta zostane dietatom, muz muzom... Neviem, preco by sme si mali spinit toto forum. Prajem krasny den.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

PavolR napísal:Doporucujem toto tema uzamknut. Myslim, ze to nikam nevedie. Dieta zostane dietatom, muz muzom... Neviem, preco by sme si mali spinit toto forum. Prajem krasny den.
Staci ze sem prestaneme pisat, ja som uz napisal vsetko co som chcel.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Novinky na webu CNT

Príspevok od používateľa forest »

Dnes jsou vánoce a tedy i čas nadělování dárečků. K této příležitosti jsem pro všechny příznivce BOINC připravil společně s Durem, Zelvuskou, JardouM a Hradelmem jeden velký balík na čtení i rozšiřování znalostí, v podobě nové samostatné subdomény našeho webu, o projektu Einstein@Home. Doufáme že vás naše několikaměsíční práce potěší.
Přeji VŠEM lidek kteří se kdy zapojili alespoň na chvíli do DC výpočtů, šťastné a veselé vánoce :idea:
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Novinky na webu CNT

Príspevok od používateľa forest »

Ve spolupráci s vedením projektu jsem připravil a vydal dnes tento článek o projektu Wieferich@home, popisující nejen tento první DC český projekt, ale také obsahuje popis instalace samotného klienta.
Napísať odpoveď