konecne platenie za poskytnutie vykonu?

Novinky na platforme BOINC

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

konecne platenie za poskytnutie vykonu?

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahoj vsetci,
neviete nieco o tom, ze by sa mali spoplatnit niektore projetky pod BOINCom? hlavne tie zacinajuce - uFluids a QMC a NanoHi ci ako sa to vola - prave preto, ze maju nizke vykony zatial? Neviem, co je to fake, ale zevraj by to malo byt na urovni 3centov za CPU/h - ak je dualcore, tak 6centov - ak by to bola pravda, tak by to bolo super, nemyslite? i ked zaratam elektriku, tak mi to stale vychadza celkom dobre -hlavne DC :Dalebo masiny v skole a v robote pustene :D.. Spominal to nejaky kamarat, ze to bolo na NETe - ale neviem co si mam o tom mysliet - co Vy a to ? pozdava sa vam to, ci je ot blbina? Ja ked som nad tym uvazoval, tak mi to pride vyhodne pre obe strany - za take peniaze maju vykon jak prasa - nemusia kupovat HPC riesenia, platit ich rpevadzku, ludi a priestory - navyse nepotrebuju velky kapital jednorazovy..ale zas na druu stranu, ak by to bola pravda, je to dost za poskytnutie vykonu? Hned sa vynoria spekulanti - a hlavne CR/SK a okolne staty.. no neviem, na jednu stranu mam obavy na druhu sa tesim..

tak som zvedavy, ci je to fake, alebo aj niekto z Vas o tom zacul daco..
dikes
bye
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nepocul som o tom nic, ale myslim, ze su to len take reci. Keby mali projekty zvysne peniaze, prenajali by si nejaky superpocitac a za par dni by mali vysledky hotove. Filozofia projektov pod BOINC je prave ta, ze su dobrovolne a vysledky vypoctov by mali byt dostupne sirokej verejnosti.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
zdespi
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 4:32 pm

Príspevok od používateľa zdespi »

Dle mého je to hoax. Kde by asi vzali ty prachy, když jedou z grantů. Např. NaH má teď okolo 10000 kompů. Pokud jen půl jede tak to dělá 150 dolarů/hodinu.
A jak by se to účtovalo?? To už by se pak lidem vyplatilo si udělat několik kompů jenom pro boinc.
No a ty ostatní projekty, které na to nemaj???

Dovedu si ale představit, že po ukončení nějakého projektu se něco využije komerčně a zpětně se ze zisku něco vyplatí. Ale stejně - ta administrativa a dovedete si představit jak se zjišťují adresy a nacionále všech těch userů. Ten chaos a zmatek a vůbec účetnictví :roll: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

Podla mna je to urcite hlupost a to aj z toho dovodu, ze v USA sa prenajima vypoctovy vykon (beznych PC, nie superpocitacov) v radovo centoch az desiatkach centov za den, nie za hodinu... :!:
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Podla mna je to hlupost. V prvom rade ak by sa za to platilo tak musi byt preukazatelne ze tie pocitace na ktorych ti bezi BOINC su tvoje a mas pravo ich komerne prenajimat. Co vsetci vieme ako to je v skutocnosti.
shrobi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 9:20 pm

Príspevok od používateľa shrobi »

no podla mna je to tiez hlupost. Nejak mi to nejde s filozofiou BOINCU dokopy, ako vravel gabberattack. BOINC je o dobrovolnom poskytnuti prebytocneho vykonu a aj keby to bola pravda tak projekty do ktorych sa zapajam si vyberam podla predmetu vyskumu, stability...urcite nie podla cennika..
a tie 3 centy za CPU sa mi zda volovina, predstav si ze niekto za 400MHz AMD dostane tolko co iny za P4 3,2 GHz. :D
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

shrobi napísal:no podla mna je to tiez hlupost. Nejak mi to nejde s filozofiou BOINCU dokopy, ako vravel gabberattack. BOINC je o dobrovolnom poskytnuti prebytocneho vykonu a aj keby to bola pravda tak projekty do ktorych sa zapajam si vyberam podla predmetu vyskumu, stability...urcite nie podla cennika..
a tie 3 centy za CPU sa mi zda volovina, predstav si ze niekto za 400MHz AMD dostane tolko co iny za P4 3,2 GHz. :D
Plne suhlasim. Za mna osobne niet viac co dodat..
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Platenie bude realitou ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

V minulosti firmy nechceli pouzivat Linux, lebo
nebolo nic garantovane, nebola podpora, hoci
bol stabilny. Keby sa Boinc a inych grig projektov
chytila nejaky velka firma, zvysila kredibilitu projektov,
ktore maju nejake pouzitalne vysledky a garantovala
userom nejaky profit, napr. po 50000 kreditov,
tak by sa do projektov nezapojilo 10 na 6 ludi,
ale minimalne 10 na 8 mu mozno az miliarda.
Viete si predstavit ten vypoctovy vykon ? :)
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

nie :D
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
azor666
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 9:28 pm
Bydlisko: prague
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa azor666 »

Jsem k tomu psal pomerne dost veci na .cz foru.

-Tuhle (konkrétní) informaci zatím považuji za kachnu, žádný zdroj nic.

-Nemyslím, že by nemohli koexistovat placené a neplacené projekty. Ani nemám jakýkoli problém s placenými projekty. Pronájem jako každý jiný.

-Nedovedu si technicky představit placení.
a) Kredity lítaj +-200% lidé podvádí, i když nemají motivaci. Když pude $$.....
b) Většina projektů se finančně sotva drží nad vodou. Navíc něco fakturovat když jedou z grantů....
c) BOINC není grid, Komerční firma potřebuje výsledky HNED. Ne čekat měsíc dva až se jí WU vrátí

- Už teď placené projekty jsou. V GIMPu je cena pro prvního kdo najde určité prvočíslo.
Napísať odpoveď