BOINC Vaporware 2009?

Novinky na platforme BOINC

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa marpes »

..... a programovanie? To bude asi nieco pribuzne tomu, co obcas produkujem v grafickom prostredi pre seba a kolegov, ked chceme, aby pristroje robili to co chceme, a nie to co nechceme.
Neviem si vsak dost dobre predstavit, ze by som mal nieco podobne vyprodukovat v C++, alebo .Net, ked o nich viem iba tolko, ze existuju..... a uz ma to zasa mata - "Vsetko ide.....". Ale........ a navyse, kde na to vsetko vziat cas, ked ani chut vzdy nie je.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

S masmediami je to jednoduche, ide im LEN a LEN o sledovanost a citanost lebo od toho sa vyvija cena reklamy u nich a toho maju potom tuke.
Kto by uz len pozeral na relaciu o tom ako zatazit rodinny alebo osobny rozpocet ked kazdy caka len na to aby nic nezdrazelo alebo aby zlacnelo.
Entuziazmus sa z ludi vytratil a je nas malo co nam manzelka toleruje 10-20 euro mesacne navyze za elektrinu. Ja platim mesacne cca 50 euro a ked to niekomu poviem tak ludia odpadavaju lebo platia maximalne 30 a to im uz pripada vela. Vsetci spekuluju ako poskladat pocitac aby zral cim menej elektriky a aby bol lacny.
Ked som v sobotu povedal bratrancovi ze tym ze nevypina komp v noci tak ma aj o 10-15 euro mesacne vacsiu spotrebu tak skoro odpadol. Ani som mu to nemal hovorit.
Ludia bud nevedia kolko komp zere elektriky a keby este mal bezat 24/7 a na full CPU load tak by sa im obratili panenky.
Myslim si ze o tom to je a tym padom nemas sancu prerazit.
Mozno keby bol orbit@home ktory ma hmatatelny vysledok ktory sa priamo dotyka aj primitivov co sleduju US katatroficke filmy tak mozno by sa nieco dalo pretlacit.
Co viem tak aj vo firmach sa na to uz dost pozera, u zeny sef stahuje v lete klimu lebo elektriku a v zime kurenie lebo plyn. Aj my tu vsetci mame notebooky hlavne kvoli mensej spotrebe. A to nehovorim ako sa preratavaju servre v datacentrach, je problem dat nieco nove osadit do racku ale nie kvoli HW ale kvoli schvaleniu spotreby elektriny.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Kiwi »

A je tiez rozdiel, ked mam Intel, co zere 60 W v load, alebo AMD co zere 140 W.
Tiez je rozdiel, ci mam zdroj so 65 % ucinnostou, alebo s 88 %-nou.
Zoberme 120 W * 0.88 = 105.6 a 105.6 / 0.65 =162.5
Rozdiel je: 162.5 - 120 = 42.5 W.
A ked si doma spocitate tie neucinne adaptery pevna, fax, antena, veza, TV, mobil,
tlaciaren, standby PC a ine standby veci, tak nam urcite vyjde cez 50 W.
CIze ak to spocitame, novy zdroj + vypnut vsetko v zasuvkach a mame 90 W usporu.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No vidis, Kiwi, a hned mas namet na clanok - "Ako znizit energeticku spotrebu vasho pocitaca?" Alebo "Typy na znizenie uctu za elektrinu"...

Ja viem - mas vazny zdravotny problem, ktory ta limituje. Ale kazdy mame limity, ja napr. mam pracu a rodinu. Ked odratam cas potrebny na pracu (8-12 hodin), cestu do/z prace (1 hodina), jedenie po navrate domov (0.5 hodiny), cas venovany vychove a progressu syna (citanie, hranie... 1-2 hodiny), manzelke (1 hodina), self dobitiu energie aby som zostal mentalne nazive (citanie pred spanim), tak mi zostavaju criepky casu, ktore su ekvivalentne tvojim criepkom danym zdravotnym obmedzenim a dalsimi s zivobytim spojenymi self-aktivitami (priprava dreva...).
Takze otazka znie - a prepac moju otvorenost, neber to v ziadnom pripade prosim ako nieco myslene konfrontacne ale ako cisto racionalna otazka - preco si este nenapisal ziaden clanok ked mas tolko napadov a odporucani?
Tie criepky ktore mas, a z ktorych cast venujes napr. pisaniu na forum (si tu najaktivnejsi pisatel - 1463 posts [15.24% of all posts / 1.37 posts per day] ) by urcite stacili na viacero clankov.. hoc aj prekladov...
Co myslis, ako som ja pisal napr. clanok (puhy preklad) o Arecibo binary pulsar search? Po cca 20-30 minutovych kuskoch, trvalo mi to (pritom to nie je nic obsiahle) asi mesiac... pekne per partes, jeden par-riadkovy odstavcek za den, viac som nestihal... ale nakoniec z toho bol clanok..

Ak sa to neda (co uplne chapem), tak potom preco sa cudujes ze nie su ziadne reportaze v TV, radiu, mediach? Kto ich ma pisat? Vsetci sme na tom skoro rovnako - malo casu, energie, fyzickych moznosti (zdravia) alebo chuti...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Problem je stres a ako tie latky dostat z mozgu von. Ak pisem prispevok an forum
nemam stres. Ak zacnem prekladat, stres z toho, ze to musim dokoncit je taky,
ze mi znemoznuje spat a potom nastava kolaps, oci nedokazu zaostrit, nemozem
jest atd. Cize mozem zacat 100 clankov, ale ani jeden nedokoncim, lebo to nie
je mozne. Cize musim len cakat na lepsie lieky. Tiez by som nemal pracovat, lebo
pri takych silnych D uz hrozi odlupnutie sietnice a potom mi uz nepomoze ani
svatena voda. :) Jedine co mozem urobit, je naprogramovat sam seba, aby ked
uz nebudem vidiet, prip. uz budem na hadickach, aby za mna "moj duch" v sieti
spustal BOINC. To by sa este dalo. Horsie to bude napropgramovat sameho seba
ako autora clankov. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi (a teraz sa budem opakovat), ved si precitaj este raz, co pisal Duro. A aj sa nad tym zamysli.

Ty tusim vnimas len tie svoje problemy. Ale ver ci never, kazdy mame nejake problemy. Dokonca aj vsetci ti mili, pekni, usmievavi, uspesni ludia ich maju. Len ich vacsinou neprezentuju verejnosti ako to najpodstatnejsie z ich zivota. A vela ludi dokonca svoje problemy pred ostatnymi skryva.

Ty si nam tu uz niekolkokrat konkretne popisoval, ake problemy mas ty osobne. Chapem to. Ked sa clovek niekomu zdoveri, tak mu trocha odlahne. Ale! Skus si sam odpovedat na jednu otazku. Neodpovedaj tu na fore, je to zbytocne a kontraproduktivne. Odpoved ma totiz vyznam len pre teba sameho. Ta otazka znie: Je rozpravanie o tvojich vlastnych problemoch to jedine, co tu ma po tebe zostat?
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa gabberattack »

JJ, ja citam boinc.sk cestou do prace na iPhone, ked stojim na semaforoch, alebo v zapche. Inak sem-tam pocas obednajsej prestavky. Na pisanie mi ostalo casu malo - teda neostalo takmer nic. Sem tam nejaky prispevok na fore. Hadam sa to zlepsi v dohladnom case, no odchadzam z domu pred 7 rano ked je este tma a vraciam sa okolo 8-9, ked uz je opat tma, cely den stravim v uzavretom office, denne svetlo vidim akurat v nedelu. :-) Takze ako pisal Palo, kazdy sme nejako zaneprazdneni, ale snazime sa v ramci moznosti.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:A je tiez rozdiel, ked mam Intel, co zere 60 W v load, alebo AMD co zere 140 W.
Tiez je rozdiel, ci mam zdroj so 65 % ucinnostou, alebo s 88 %-nou.
Zoberme 120 W * 0.88 = 105.6 a 105.6 / 0.65 =162.5
Rozdiel je: 162.5 - 120 = 42.5 W.
A ked si doma spocitate tie neucinne adaptery pevna, fax, antena, veza, TV, mobil,
tlaciaren, standby PC a ine standby veci, tak nam urcite vyjde cez 50 W.
CIze ak to spocitame, novy zdroj + vypnut vsetko v zasuvkach a mame 90 W usporu.
Takze podla teba vsetko vypnut v domacnosti (snad okrem chladnicky a sem tam pracka by sa mohla zapnut) a vsetku elektriku dat do pocitania BOINC.
Snad neveris takejto naivnej predstave.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Ak pisem prispevok an forum
nemam stres. Ak zacnem prekladat, stres z toho, ze to musim dokoncit je taky,
ze mi znemoznuje spat a potom nastava kolaps, oci nedokazu zaostrit, nemozem
jest atd.
Ved nikomu nemusis hovorit ze nieco prekladas - budes potom o tom vediet len ty sam. Nebudes mat ziaden deadline, nikto od teba nic nebude ocakavat, lebo nikto nebude vediet ze si sa do niecoho pustil. Bude to presne to iste ako ked pises na forum - pisat budes, ale nikto nebude nic ocakavat. Vlastne to bude este lepsie, lebo na fore obcas tvoju odpoved ocakavame a sme zvedavi aj na jej obsah, zatialco pri preklade ci clanku o tom nebude vediet naozaj nikto okrem teba sameho. Ak zacnes a nedokoncis, nebude to nikto vediet, nebude co stratit.
Ja som tiez v podstate nikomu nehovoril, ze prekladam Arecibo search, az kym som to nemal skoro hotove, pretoze som sa nechcel viazat, kvoli nedostatku casu, a nerad nieco slubujem a potom to nedodrzim. Tak som radsej neslubil a nepovedal nic az kym som nemal istotu ze to dokoncim...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja za to nemozem, ze mi rozumie len psychiater, aj to dostatocne vzdelany.
Je lepsie prezit a hoci aj neurobit nic alebo spachat samovrazdu ( v depsresii )
ci niekoho zabit ( v manii ). Ak mi ukazete cloveka, ktory svojou volou ovlada
chorobu, ja na vas prepisem cely majetok. :) To by som bol Boh, keby som
ja dokozal ovladat koncentraciu jednotlivych latok v mozgu. Zatial som sa to
za 35 rokov nenaucil a ani po 20 rokoch brania liekov, take schopnosti zatial
nemam. Ale mozno motyka vystreli. :)
To mam po kazdej 15 min. robote, volat sanitku, ktorej vyjazd stoji 110 € ?
Alebo mam po kazdej 15 min. robote, brat dvojnasobnu davku liekov,
co znamena dalsie lieky na nez. ucinky, aby som sa nezadusil, dalsie
lieky na psoriazu, lebo tie na maniu zhorsuju psoriazu, dalsie lieky na oci,
atd. ? Dvojnasobna davka = clovek si nie je schopny zakurit, navarit ani
nakupit, lebo nedokaze presjt so svojim mozgom cez cestu. Da mi niekto
redundantny mozog ? Zatial sa nikto nenasiel. Tak ked sa niekto ochotny
najde, nemam problem sa riadit podla jeho rad, ale musi to byt empaticky
vzdelany a inteligentny clovek, nie niekto, kto sa vyjadri, ze netreba hovorit
o problemoch. To nie je clovek, ale fasista, ktory zabija ludsku bytost.

Toho treba zavriet do basy a dat mu net, nech studuje. :)

"The hottest places in hell are reserved for those who,
in time of great moral crisis, maintain their neutrality."
Dante Alighieri (1265-1321)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Trochu sme odbocili od temy.
Ja si myslim ze nova stranka mala zmysel ale bohuzial sa potvrdilo o com sme sa uz raz davno bavili aj s MeXom ze samotna stranka nevyrobi clanky a zaujimavy ob sah a ze bohuzial ale co sme tu a sme shcopni nieco napisat tak sme vsetci bud zaneprazdneni alebo mame ine komplikcaie co je uplne normalne.
Ja by som z toho vedu nerobil, podla mna casom urcite niekto pride co bude mat viac casu.
Mozno ked sa ja prepnem komplet na zivnost a zamestnam 2-3 chalanov co budu na mna robit tak si najdem ovela viac casu ako teraz ked mam dve roboty. Tak o 5 rokov ;)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Furt je tu znamy paradox, kto chce nemoze, kto moze nechce. :)
Ak sa medzi 1500 ludmi nenajde 10, z ktorych kazdy urobi 1. clanok za tyzden,
tak je to bieda. Mame 53 tyzdnov, 53 div 10 je 5, to je 5 clankov na kazdeho per year.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi, naozaj nerozumiem aky je rozdiel na jednej strane medzi 15 minutovym studovanim zdrojov na webe + naslednym pisanim prispevku sem na forum (ktorych si zjavne absolvoval dobrovolne a bez nasledkov vela) a na strane druhej 15 minutovym pisanim clanku o ktorom nikto okrem teba nevie.
Ale samozrejme nie je to nasa vec a my v ziadnom pripade nechceme nikomu hovorit co ma a co nema robit, to je proti nature nasho teamu a celeho tohto fora, sme tu slobodni ludia ktori sa akceptuju taki aki su a tak to je dobre a tak to ma aj ostat...
Z mojej strany sa jednalo len o reakciu na to, ze castokrat pises preco hento a preco tamto nie je, kritizujes ze problem je v nas a v ludstve ako takom, lebo vlastne nechceme, a pritom sam hovoris o svojich limitoch, akoby ich ostatni nemali a akoby ostatni mali lahky zivot kde ked nieco chcu raz-dva to mozu spravit, co je samozrejme nerealisticke.
To bol dovod mojho zamyslenia sa nad temou a tak trochu teda aj usmernenia tvojho nazoru, ktory sa mi obcas vidi trosku naivny a sebacentricky.

Ale ako pise Slavko, odbocili sme od temy.
Chcel som sa vratit k Palovym navrhom, ale asi az zajtra...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja hovorim o zodpovednosti. Ak je niekto schopny, svojim necitlivym spravanim
niekomu sposobit ochorenie, ktore v pripade ineho pristupu vobec nemuselo vzniknut,
musi zobrat na seba zodpovednost za sposobenu ujmu a sucasne musi byt shcopny
tomu poskodenemu zabezpecit minimalne taky zivotny standard, aky ma on a jeho deti.

Ak niekto niekomu upiera 13 hod. spanku, tak OK, vznikne ochorenie, ale potom nemoze
ziadat od mozgu, ktory nefunguje jeho pricinenim, aby fungoval, ako funguje, ked ma tych
13 hod spanku + davku liekov.

Ak niekto nie je schopny v autobude akceptovat cloveka, ktoremu nefunguje parasympatikus,
ergo nemoze ovladat zvierac co drzi stolicu a moc, tak bud mu zabezpeci teplo a jedlo,
alebo mu zabezpeci iny druh dopravy k lekarovi, na kataster, k notarovi, na postu,
do lekarne a do potravin.

K tomu stresu. Ak nie je clovek v strese, vie ze 4 +4 = 8 a vie to aj v nejakom ax. systeme dokazat.
Ak je clovek v strese, nevie ze kolko je 4 + 4, hoci ma tu vedomost v mozgu, ale ju nevie
v strese pouzit. Treba aplikovat na ine bezne situacie v zivote.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BOINC Vaporware 2009?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ok Kiwi, tvoje prispevky nie su odpovedami na moje otazky a argumenty, takze myslim ze debata nikam nevedie.

Ja poviem ze nemas mat preco stres z pisania ked o tom pisani nikto nevie a ty napises o tom ze v strese sa neda rozmyslat.
To je ako 1+1 = 0.4

Uzavrime prosim, neriesme, a vratme sa radsej k teme topicu...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď