Poslanecka imunita a jej zrusenie

Tu si môžete otestovať funkcionalitu diskusného fóra do sýtosti :)

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Poslanecka imunita a jej zrusenie

Príspevok od používateľa peeticek »

cavte, prave som po dlhej dobe pozrel spravy a dopocul som sa zaujimavu vec ohladom poslaneckej imunity, kt. mi vzdy zdvihala adrenalin..
Poslanecku imunitu mozu zrusit samotni poslanci - co je pekne na hlavu alebo obcania v referende.. Na vypisanie referenda je potrebnych 350 000 podpisov pravoplatnych volicov, co si myslim, ze by sa nazbieralo, len by sa toho musel niekto ujat, kt. by to poriadno premyslel. Vysledok referenda by bol jednoznacny pre nasu krasnu vladu a imunita by im musela byt zrusena..Nie som pravnik, ale par sporov som mal moznost absolvovat a bojim sa, ze tlupa zmrdov //150v NR SR - skoro vsetko pravnici - by nasli milion dovodov, ako spochybnit samotne podpisy a aj referendum. Stacilo mi ked som videl reakciu Radicky a Vladena, jak to hned odsudili jaka je to chujovina - takze vedia, ze ej to pravne mozne . Kurnia, normalne bych do tho sieil dpc. mam po krk toho, ako ju zneuzivaju a tvaria sa na bohov. V parlamente ano - nech si mozu povedat co chcu bez nasledkov, ale opustia parlament a konec..je z nehor adovy obcan..nachalstany za volantom - konec ty zmrd, zabil niekoho autom? presiel na cervenu? atd.atd..

co myslite, ma taketo nieco zmysel?
v minulosti sa mi pacilo jedno - nebol lud spokojny s kralom? kokos, zebrali vidle, krompace, isli na rhad, udrbali, vyvrazdili - dali noveho a bolo.. asi sa z toho vyspim, resp.; noviny si pozriem najblizsie o mesiac, ale poviem Vam, keby sa to niekde podpisovalo, isiel bych..aj na referendum samozrejme.. bez vahania - cas bych si nasiel na 110%.

P.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Poslanecka imunita a jej zrusenie

Príspevok od používateľa gabberattack »

Rozumiem Ti az prilis. Ja som sa kvoli dementnym vztahom nielen v parlamente, ale aj celkovo oddrbal pred 5 rokmi sem. Zase - ani tu nie je vsetko koser, bankari skrachovanych institucii si davaju milionove odmeny par dni po bankrote, obaja hlavni kandidati na prezidenta zazracne maju k dispozicii desiatky milionov dolarov, odrbava sa vo velkom aj tu. Ak niekto vie o rozvinutej krajine, kde jeden neodrbava druheho, dajte vediet, hned tam pojdem. Asi to dopadne tak, ze skoncim niekde v Rovnikovej Afrike, ale aj tam sa mastia medzi sebou kmene, takze neviem. Je tu uz prilis vela ludi.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Poslanecka imunita a jej zrusenie

Príspevok od používateľa Palo M. »

Poslanecka imunita nie je na to, aby poslanci mohli vykrikovat v parlamente hocico. Jej primarnym ucelom by malo byt obmedzenie vydieratelnosti poslancov. Ludia su aki su a je celkom realisticke predpokladat, ze poslanci tiez nie su 100% cisti pred zakonom. Otvorene si povedzme: kto z nas je? Na koho z nas by sa pri akomkolvek dokladnom patrani nic nenaslo? Ziadne zabudnute stare okopirovane MG kazety? Ziadne nie celkom koser MP3/videa v pocitaci? Uplne vsetky prijmy zdokladovane a zdanene? Nikdy ziaden preskoceny plot? A tak dalej. Je jasne, ze my nikomu nestojime za kutranie - ale poslanci by za tu namahu stat mohli...
Ano, imunita vlastne pocita s tym, ze poslanci budu robit nezakonne veci a prejde im to. Ale uplne ju zrusit nemusi byt jednoznacne vyhodne. Mozno by sa dala specificky obmedzit (napriklad alkohol za volantom v pripade nehody a jasne porusenie dopravnych predpisov), ale tam zase tazko vybalit referendum. Spravanie poslancov na verejnosti je viac moralna zalezitost a o niecom svedci. Inak tu by som pripomenul Meciarov pristup (aby nedoslo k omylu - Meciara celkovo vnimam ako negativnu postavu slovenskej politiky, ale to neznamena, ze zavrhujem uplne vsetko co kedy urobil/povedal): Ked nejaky poslanec HZDS mal lapsus s alkoholom za volantom (pripadne aj iny funkcionar HZDS mal nieco co na nom zanechalo nejaky moralny sram), tak ten clovek v HZDS skoncil s karierou - napriklad Cuper po svojom Modranskom (ci Pezinskom?) uz v dalsom obdobi nebol na kandidatke a dnes nie je v parlamente.
Je to skratka cele viac o moralke - bol myslim aj pripad, ked poslanec po ucasti na dopravnej nehode sam vyhlasil, ze sa dobrovolne zrieka imunity pre tento pripad (ale aj tak musel v parlamente zasadnut imunitny vybor, lebo zakon taku moznost nepozna).
Ak je nejaky politik opakovane ozraty za volantom (= zivotunebezpecny pre okoloiducich) a verejne vyhlasuje, ze na to kasle "ved ma imunitu", tak je to podla mna asocial. Ked ho vlastna strana nezostreli, tak je to potom len na volicoch...
ambroid
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut Máj 25, 2010 3:31 pm

Re: Poslanecka imunita a jej zrusenie

Príspevok od používateľa ambroid »

Neda mi nevyjadrit sa [aj ked je to velmi stary topic, tema sa stala zase aktualna].
Na referende som sa zucastnil, dalej som situaciu absolutne neriesil[tak ako momentalnu politicku scenu]. Nedavno som sa dozvedel, ze ucast bola ~28%.
Ani som nebol prekvapeny.

Co je smutne... poslanci zrejme [hovorim zrejme lebo spravy nesledujem] pouzili dane percento ako argument preco imunitu zrusit/zmensit netreba.
Pritom je to maximalna blbost, inak by sa v prvom rade nenaslo dost podpisov na zorganizovanie referenda.
Skor je to dokaz toho, ze ludom je to, s prepacenim, u prdele. Cele Slovensko je demoralizovane, stratilo iluzie o demokracii, ktore su nahradene cisto negativnym pohladom na politikov, alebo "na co budem volit aj tak bude iba kradnut ako ten predosly".
Takemuto pohladu na vec sa ani necudujem, zrejme je to tym, ze je to pravda :)
Slovensko sa skutocne helenizuje, ale narozdiel od Grecka peniaze nejdu do vrecak dochodcov ale niekomu inemu. Brat pracuje na Ministerstve vnutra a z toho o com sa obcas prekecne vieme v rodine svoje [vlastne su to tie chyry a domnienky kolujuce kade tade, akurat opravene a upresnene].
All in all, po vyske zo Slovenska ta tam.
Napísať odpoveď