Badaboomit

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Badaboomit

Príspevok od používateľa Kiwi »

Skusali ste to ? Aku to ma performace oproti Quadu ? http://www.badaboomit.com/?q=node/4
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa gabberattack »

Heh, to bude nejaka blbost. Je to len dalsi konvertor videa z mnozstva dostupnych, ktore pouzivaju graficku kartu namiesto CPU. Zboznujem formulacie typu:
"As an added bonus, you can still use the CPU for normal everyday tasks such as email and internet browsing." Ako keby pocas konverzie som nemohol browsovat a pisat emaily. :-)
Dalsi zadrhel je tuto:
Minimum System Requirements
1.6 GHz Intel or AMD dual core CPU
NVIDIA GeForce 8 series or later CUDA enabled GPU
Windows XP 32-bit or 64-bit
Windows Vista 32 or 64-bit
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa Kiwi »

No Mac-aci Linux-aci si asi na svoje zatial nepridu. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa gabberattack »

OK, poopravim sa - ten program je prvy, ktory vyuziva licencovanu technologiu od Nvidie, ocakavm ale, ze coskoro pridu dalsie programy, ktore to vyuziju, aj pre Mac/Linux.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa gabberattack »

Takze hardwarovy encoder h.264 pre Mac vyraba firma Elgato (popri velmi znamych TV tuneroch). Vecicka stoji len 100$ a dokaze znacne urychlit konverziu na h.264 zo vsetkych moznych formatov podporovanych Quicktime a pritom poziadavky na masinu nie su vobec vysoke - aj starucke Macy s G4 procesormi by to mali zvladat, navyse ako som cital na dvoch recenziach, G4 masiny su pocas konverzie videa pouzitelne na beznu prevadzku, co je zvycajne pri konverzii cez CPU nemozne. Teda su tu 2 pristupy - bud pouzit moderne (a zrave) graficke karty na Windows spolu s vykonnymi CPU (to znaci znacna investicia do hardwaru ak clovek nema vykonny stroj), alebo USB kluc. Pre mna to znamena vybrat si USB, pretoze
1. pouzitelne aj na "starych masinach" bez patricnej grafickej a CPU vybavy.
2. lahko prenosne medzi masinami
3. grafika ostava volna - moznost gamesenia, uzivania na ine graficke ucely.
4. systemove poziadavky - tuto to porovnam pod sebou

Elgato turbo.264 System Requirements
Macintosh computer with PowerPC G4, PowerPC G5 or Intel Core processor
512 MB of RAM
built-in USB 2.0 port
Mac OS X 10.4 (or later, Mac OS X 10.5 Leopard recommended with all software and security updates installed)
QuickTime 7.4 (or later)
iTunes 7.5 (or later)

(PowerPC G4 je procesor na urovni Pentium III - pozn. gabberattack-a pre ludi neznalych G4 platformy :-) )

Badaboom System requirements
Minimum System Requirements
1.6 GHz Intel or AMD dual core CPU
NVIDIA GeForce 8 series or later CUDA enabled GPU
Windows XP 32-bit or 64-bit
Windows Vista 32 or 64-bit

Recommended System Requirements
2.4 GHz Intel or AMD dual core CPU
NVIDIA 8800 GT or later CUDA enabled GPU
Windows XP 32-bit or 64-bit
Windows Vista 32 or 64-bit
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Mam Q9300 na ktorom so robim videa do h264 na iPhone, kedze ten ma pomerne male rozlisenie tak 2 prechodova konverzia 1,5 hodinoveho filmy trva asi 30 minut a zerie 100% CPU.
Mam ale aj nvidia 8800 ktora to vie robit HW no nemal som ziadne soft co by to zvladol.
Stiahnem trial tohoto a uvidim ako to bezi.
Ale je fakt ze pri prehravani ked to ide cez grafiku tak CPU use je asi 1% a zbytok ide na grafike - len sa mi nepodarilo takto pustit h264 v .mkv zabalene ale jedine ked to je priamo TS (transport stream) napriklad z BluRay.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Takze bohuzial tento soft ma este nedostatky - hlavny je ze nezdetekuje ze mam CUDA GPU co na 100% mam a mam aj posedny driver od nVidia.
[EDIT] Sorry za milnu informaciu, prave som sa docital ze cez remote desktop to nejde (tak to bolo aj pri Folding@home). Takze vyskusam ked dojdem domov.[/EDIT]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Badaboomit

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak som to vyskusal, funga to na 100% na configuracii Q9300/nVidia8800GTS512OC.
Bohuzial sa tam neda urobit 2-prechodove kodovanie a celkovo tie nastavenia su skor pre amaterov.
Ale koduje to rychlostou asi 300fps XviD (700MB/90minut/23,976fps = cca 10 minut) do h264 pre iPhone 480x272 pixelov.
Musim nieco pokodovat aby som dosiel k rovnakym nastaveniam, zatial som len spustil prvy run.
Ale ide to a berie to cca 25% CPU na Q9300 - asi resize alebo feedovanie grafiky datami.

Ok tazke koduje to cca 3,5 krat rychlejsie na nVidia 8800GTS512OC ak ona Q9300 2.5GHz.
Vyuziva stale cca 30% CPU, co je skoda, ale to je CUDA.
HW dekoder na h264 na grafike funguje s CPU <1%.

Akurat ten soft ma urcite nedostatky, neda sa v nom nastavit vsetko co by som chcel a uz vobec nie pridat tiulky do obrazu napriklad, alebo nastavit viac prechodove kodovanie na zaklade bitrate alebo velkosti suboru. Co Xvid4PSP ma a tak ostavam pri SW kodovani.
slavko.sk napísal:Takze bohuzial tento soft ma este nedostatky - hlavny je ze nezdetekuje ze mam CUDA GPU co na 100% mam a mam aj posedny driver od nVidia.
[EDIT] Sorry za milnu informaciu, prave som sa docital ze cez remote desktop to nejde (tak to bolo aj pri Folding@home). Takze vyskusam ked dojdem domov.[/EDIT]
Napísať odpoveď