SSD a BOINC

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: SSD a BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ako si vybrat najlepsie SSD:
http://www.anandtech.com/storage/showdo ... i=3631&p=2
Najrychlejsi MLC SSD ( alebo aj Slovaci su sikovni )
http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3702
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: SSD a BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

O testy SSD som sa nedavno potkol na jednom HW orientovanom webe. Skontroloval som to doma a usudil som, ze SSD sa na BOINC absolutne neoplati. Moje a aj Heftove grafy iostat hovoria za vsetko - na masine nie je takmer ziadne citanie (z mne neznameho dovodu na tom webe autor tvrdil, ze citanie tvori 75%, na moju otazku neodpovedal, ja mam totiz na citanie 10% a menej). Vacsina diskovych operacii su zapisy. (BTW, vela modelov SSD diskov ma prave pri zapise brutalne latencie.) Po kratkom zamysleni mi aj doslo preco. Vela zapisov je urcite logovanie (to by sa dalo eliminovat bud zminimalizovanim logovania, pripadne posielanim logov na logovaci server). Zapis checkpointov a downloadnutych suborov na disk je tam samozrejme tiez, ale citanie v podstate nie je. Vsetko frci z cache.
SSD su pre Windozackych gamerov a este pre recenzentov HW-zameranych webov, aby sa vytesovali, ako rychlo im z SSD nabootuje system (taka kravina). A samozrejme, este pre predajcov, aby zarobili. No dobre, este pre ultra-kompaktne mobilne zariadenia to ma vyznam. Ale pre moje masiny nie. A pre BOINC tiez nie. Nie za tie peniaze.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: SSD a BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Samo ze su to disky pre enterprise sektor, kde su velke mnozstva zapisov, ako
4 kB, tak vacsich. Ta cena je vysoka, lebo zatial si to dovoli kupit iba ten, kto
rychlost 250 MB/s naozaj potrebuje. Lenze o rok budu ceny ine, takze uvidime
ako to bude na trhu SSD a ake percento z trhu HDD si uchmatnu.
A este je tu obmedzenie SATA 2, uz dosky s SATA 3, ale su drahe a to riesenie
si uchmatne nejake linky z PCI Exp., takze je lepsie kupit staru dosku a dokupit
rozsirujucu kartu. Komu stacia male rychlosti, tak si kupi SSD pod 100 $/€.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: SSD a BOINC

Príspevok od používateľa Honza »

Palo, souhlasím - SSD na BOINC je zbytečný luxus, třebas z těch důvodů, které jsi uváděl.

Ale SSD mají velké opodstatnění již teď. Jsou oblasti, kde diskové řešení zcela nevyhovuje výkonem - například intenzivně využívané databáze, kde je velký souběh požadavků. Tam prostě diskové pole z klasických HD končí, protože prostě nemá patřičné IOPS.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: SSD a BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ano, velke databazy. Tam su ovsem uplne inde naklady aj pri tych klasickych diskovych rieseniach. A maju aj ine iostat grafy ako ja doma ;-). A urcite sa daju najst aj rozne ine priklady vyuzitia - napriklad v extremnych podmienkach (kozmicka technika, vojenska technika) je SSD tiez vhodnejsie ako klasicky disk (kedze ten ma aj elektroniku aj mechanicke casti a obidvoje treba ochranit pred poskodenim, SSD ma len tu elektroniku)... Ja som sa viac drzal domaceho pouzitia, lebo mi to vyplynulo z povodneho nadpisu temy "SSD a BOINC".
Napísať odpoveď