Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa branjo »

Od verzie 7.0.45 BOINC klienta by sa malo dat throttlovat aj GPU (bohuzial, iba jednym spolocnym nastavenim pre CPU a GPU). Neviem, neskusal som este zatial na iMac instalovat tieto verzie - cakam na novu varku GPU HCC1 Biet, potom vyskusam 7.0.52 (zatial najnovsia Alfa verzia klienta).
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa Hefto99 »

branjo napísal:A skusal si 6 taskov na 2 jadrach? .....
Skusal, pri dvoch jadrach a 6 taskoch isli casy cca o 2minuty hore. 6 taskov na 3 jadrach uz bezi svizne, ale CPU chcem teraz alokovat pre eon.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa Hefto99 »

gabberattack napísal:Doteraz som to robil tak, ze som daval manualne Snooze GPU, ked som to uz nemohol vydrzat.
Manualne nemusic nic, v preferenciach BOINC manazera vypni volbu

Kód: Vybrať všetko

Use GPU while computer is in use.
Co sa stane ked v app_config.xml povolis 1 jednotku a obmedzis GPU? Bude pocitat 1 jednotku na polovicny vykon, alebo max_concurrent odignoruje a bude chciet pocitat 2 WU naraz?

Kód: Vybrať všetko

<max_concurrent>1</max_concurrent>
<gpu_versions>
    <gpu_usage.5</gpu_usage>
Nevyhoda je, ze throttlovat bude stale, aj ked nesedis za compom.....
Obrázok
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa PavolR »

branjo napísal:

Kód: Vybrať všetko

<app_config>
<app>
<name>hcc1</name>
<gpu_versions>
<gpu_usage>.083333</gpu_usage>
<cpu_usage>.25</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>
</app_config>
Ahoj, takze po testovani, sa mi najviac osvecilo toto app_ config. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa branjo »

Nech sa dari :D
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa 89421 »

http://www.techpowerup.com/181585/NVIDI ... pport.html
Mohlo by to pomoct V boinc projektoch? Viac pro. cez CUDA .. To by bolo super.
Napriklad v GPUgrid este nieje podpora Titan karty od nvidie, Riesia to. Ale par ludi z fora muselo kvoli tomu dat naspat starsiu kartu :D Gpugrid uz konecne bezi zase na plne obratky, aj ked to este nieje uplne doladene. Co tam citam.
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kupil som si 2011 model Mac Mini ako nahradu mojho 2009 Mac Mini domaceho entartainment centra. Hlavnym vylepsenim je SSD disk a i7 procesor, ale aj discrete grafika, no ta ma len 256 MB RAM. Je nejaky projekt, ktory nevyzaduje 512?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa Palo M. »

Az tak vela tych projektov pre ATI nie, je, ze by si ich nemohol po jednom vyskusat... akurat Milkyway skusat nemusis, ta vyzaduje double precision a tvoja grafika ju zjavne nema.

Podla mna by ti mal slapat Collatz, ten som svojho casu pocital aj na on-board HD4200 (ktora mala nejakych 128MB svojej DDR3 pamate - v porovnani s inymi GPU to bol dost ubohy vykon, vypocet trval tolko co Collatz na CPU, ale lepsie ako nic a aj tak nic ine ta integrovana grafika nemala na robote, lebo som mal na zobrazovanie HD4870 - a pamat na tej on-board HD4200 zjavne nebola uzke hrdlo, pretoze aticonfig ukazoval na integrovanej GPU zataz 100%). Akurat mi ta doska odisla prekvapivo skoro (bola asi tak 3 roky stara, v tom case najnovsia z masin co som vtedy mal), uplne zdochla a netusim preco (urcite to bola doska, pretoze procak som prehodil do inej dosky a frci dalej, takisto DDR3 pamate dalej pouzivam) - inak bola to Gigabyte zo serie Ultra Durable (fakt vtipne :-x), ziadne vytecene kondiky, ziadne spalene miesta na doske ani ine viditelne defekty, na pohlad ta doska stare vyzera pekne... Len to skratka jedneho dna s nou seklo a uz ani tuk - tipujem to najskor na napajanie, lebo uz sa vobec nerozbehla, mam pripojeny aj PC-speaker a ak by bola chyba len v jednej casti (napriklad v tej grafickej), tak by doska pravdepodobne zbesilo pipala pri POSTe (podla poctov pipnuti sa da aj zistit, ktora cast je zla), ale ta doska bola uplne tuha...

Takze myslim, ze Collatz by ti tam mal frcat, aj ked s OS X aplikaciami skusenost samozrejme nemam...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa gabberattack »

Dik Palo, Collatz uz bezi.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
rado_shadow
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Máj 31, 2012 9:49 am

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa rado_shadow »

Ahojte, mno prvy krat tu pisem tak snad som sa aj trafil do vlakna :D Mam "nadupanu" grafiku HD3850 256MB. Da sa to vobec pouzit pri pocitani? Skusal som to pri tusim LHC a pri Seti beta. stale pocitalo tak 2min pripadne 4min a potom sa to vratilo na 1% a pocitalo stale dookola. Stale sa to resetovalo pri urcitom % :-( Som si chcel kusok vypomoct kedze mam len procesor Amd Athlon 64 x2 4000+ 2,1GHz.

p.s. pri projekte Rosetta mam podiel vykonu 0. pritom v BAM mam nastavene 100. kde moze byt chyba?
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa 89421 »

Skus http://boinc.thesonntags.com/collatz/home.php Collatz. sice by mali podporovat az od 4xxx ati grafiky,ale uvidis.. ak ti nejaka uloha nejde dobre skus ju zrusit nech ti natiahne novu alebo iny druh ulohy.. napis ako to dopadlo
Tiez som rozbiehal jednu 4xxx grafiku ale vypocet ulohy bol tak dlhy ze sa skoro nestihol deadline, takze som to na tychto grafickych starenkach vzdal :)
Obrázok
rado_shadow
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Máj 31, 2012 9:49 am

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa rado_shadow »

dik, ale novy projekt uz nechcem :-) som to chcel len na tie projekty kde uz nejaky cas pocitam :cry:
Napísať odpoveď