Aborted by project

Hľadanie mimozemských civilizácií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Aborted by project

Príspevok od používateľa Palo M. »

Este to tu nikto nesvacol, aj ked to bezi uz nejaky cas:
Konecne sa pohli s vylepsenim efektivity pri S@H. Vsimol som si pri par jednotkach, ze bez toho aby ich zacalo pocitat maju status "Aborted by project"... a pri dalsom kontaktovani projektu ich odreportuje (samozrejme za 0).
Tak som popatral a zistil som, ze ak jednotku uz dopocitali 2 z troch a bolo zvalidovane ze vysledok je OK, ak ten treti kontaktuje server, ten mu oznami ze uz sa netreba unuvat s touto jednotkou. Ak klient este nezacal pocitat, tak ju vyhlasi za "Aborted by project" a dovidenia. Ak ju aspon trocha pocital (vyskusal som 15 sekund), tak ju neabortne (to je ale pekne slovo) a uz ju dopocita.
Cize z hladiska vypoctoveho casu je to efektivnejsie: Ked je vysledok konkretnej jednotky znamy, netreba sa unuvat a moze sa pocitat nieco ine. Sice sa trocha zvysuje traffic (co prave na S@H robi problemy), ale aspon sa spocita za rovnaky cas viac jednotiek (z hladiska projektu).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Aborted by project

Príspevok od používateľa Honza »

Palo M. napísal:Sice sa trocha zvysuje traffic (co prave na S@H robi problemy), ale aspon sa spocita za rovnaky cas viac jednotiek (z hladiska projektu).
Traffic za projekt jako celek se nezvysuje nebo dokonce snizuje. Jednotka je tak jako tak prijmuta (tady se neusetri) a upload se nekona - misto toho jenom jeji report.
Kdyz pisu jako celek, tak tim myslim, ze tim sumem se musi prolezt tak jako tak, takze download probehne; upload jiz nemusi.

Jinak tento pocin chvalim - mluvilo se o nem jiz pred dosti mesici a je fajn, ze to jiz nekde funguje implementovane.
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

ano ano, zu som si aj ja vsimol :lol: minimum quorum je 2
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aborted by project

Príspevok od používateľa Palo M. »

Honza napísal:Traffic za projekt jako celek se nezvysuje nebo dokonce snizuje. Jednotka je tak jako tak prijmuta (tady se neusetri) a upload se nekona - misto toho jenom jeji report.
No... Ja to vidim asi takto, priklad:
1. Bez abortu ideme nasledovne:
- Download 1 Workunit 350 KB
- Po 4 hodinach zacne pocitat. Vypocet trva 3 hodiny.
- Upload 1 Workunit 32 KB + odreportovanie.
Cize dokopy 350K download a 32K upload za 7 hodin.
(Keby plynule za tym odstartovala druha - podobna - WU zo zasoby, je to 700K download a 64K upload za 10 hodin.)
2. Ked je abort:
- Download 1 WU 350K
- Po 2 hodinach abort -> Report abortnutej a download druhej podobnej WU 350K
- Po dalsich 2 hodinach zacne pocitat, 3 hodiny.
- Upload 32K.
Dokopy za 7 hodin 700K download a 32K upload.

Pozn: Kontaktovanie schedulera neuvazujem, malo by byt priblizne rovnake (povedzme raz za hodinu), o mnozstve dat nemam tusenie. Ale prave na S@H sa stava, ze scheduler funguje v pohode a prideli WU, ale ta sa potom neda downloadnut... Pripadne ze WU je dopocitana, ale neda sa uploadnut (a teda ani odreportovat).

Takze traffic za projekt ako celok sa IMHO zvysuje - Objem prenesenych dat v smere download je sice rovnaky a v smere upload dokonca mensi, ale za kratsi cas. Takze ak sa uplatni abort, je potreba vyssiu priepustnost...

V kazdom pripade je to iba technicky problem S@H ze up/download je obcas to uzke hrdlo, z hladiska projektu je lepsie ked sa zbytocne nepocita WU, ktorej vysledok uz pozname.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Beru to za projekt jako celek. Tedy uvazujem, ze projekt ma nejaky konecny pocet WU, ktere hodla zpracovat. Ze je zpracuje v kratsi dobe neni proti nicemu.

Jasne, ze zvysi tok dat za den, ale ne za existenci projektu.

Kazdopadne myslim, ze pozitiva prevazuji :wink:
Napísať odpoveď