Aplikacia pre GPU

Hľadanie gravitačných vĺn a tým potvrdenie teórie A. Einsteina

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Aplikacie pre GPU (NVIDIA) sa mozno dockame uz pocas fazy S5R4 - student pracujuci pre E@H sa usiluje portovat FStat engine do CUDA.

Viac v diskusii na fore projektu.
Vyzera to ze aplikacia prinesie pekne zrychlenie, este vsak treba doladit vypocty vyzadujuce dvojnasobnu presnost.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No to by som bral, tu moju 8800 na 750MHz trochu zatazit niecim inymi ako Crysis a Team Fortrest 2.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahojte,
dnes rano som narazil na gpugrid.net webe spravu, ze Einstein uz rata aj na GPU

http://www.nvidia.com/object/io_1229516081227.html

skoro ma prekotilo od radosti, upgradol som BOINC, zahlasil sa do E // jasne, ze som si nevedel spomenut na heslo..
BOINC v spravach napisal, ze CUDA device found - NVIDIA 9800GT aaaale, rataju sa len dve WU - asi na CPU - odhady na doratanie su rovnake :-/

toto nechapem - ved sa maju rata 3 nie? ci to co sa rata na GPU vytazuje jedno jadro CPU?
pozeral som jedno forum, a tam mam taky dojem, ze zaver bol taky, ze to roste nefunguje.

http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=7145

ak je to tak, nechapem, preco daju offic.spravu, jak to facha a ono to pritom nefacha :-/

mate s tym nejake skusenosti?

dik za info

P.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Hefto99 »

AFAIK, CUDA aplikacia v Einstein at home este neexistuje. Pred par mesiacmi sa sice objavila informacia ze zopar studentov pracuje na takej aplikacii, avsak este nie je hotova.

Cize momentalne mozes pocitat iba GPUGRID a SETI.... jeden manik zacal robit Milkyway aplikaciu pre ATI a PS3, ale vzhladom na sucasnu situaciu v Milky to este tiez chvilu potrva (PS3 aplikacia je hotova, ale autor sa rozhodol ze ju zatial nezverejni...).
Obrázok
Juvs
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Máj 25, 2007 4:27 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Juvs »

Skoda ze tu nemame samostatne vlakno pre GPUGRID. Inak ako som prave pozeral tak aktivne ratame traja co je trocha skoda. Na aplikaci sa neustale pracuje a vychadzaju asi tak 2 nove verzie clienta do tyzdna a je to stale lepsie podla mna. Co dokaze zatial od gpugidu odradit je ze vytazenie grafickej karty je pod Win dost velke a sekaju okna pri presuvani , filmy, ... Co som mojou lamanou anglictinou vycital na forach gpugridu tak linuxova verzia nelaguje, dufam ze to coskoro poriesia aj pod win. Jednotky na mojej 9800GT default takt 600/1800/1500 sa rataju asi 10h pri zatazeni procesora cca 43% AMD 939 X2 3800@2600Mhz. Kreditove ohodnotenie je velmi slusne 2,4-3,7k kreditu za WU.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa peeticek »

Jojo - chyba nam samostatne vlakno o GPU ratackach..

Update E@H na GPU
grafika asi naozaj rata E@H, ptreoze ked mam vypnuty gpugrid, tak sa rataju dve WU E@H, ked zapnem gpugrid, tak sa rata ten a jedno WU einsteinove..
blbe je, ze vysledny cas WU jednej asi ratanej na GPU a druhej na CPU je na chlp rovnaky, tak teraz neviem co si o tom myslet.

@juvs -- mna skor prekvapuje pocet clenov - 20 z toho 5ti su kvazi aktivny - ale dvaja nieco poratali a dezertovali alebo co :-)
nechapem aky je vyznam sa zaregistrovat a nic neratat - podelte sa o skusenosti.

co sa tyka lagov vo Win, je to citit. pri filmoch pozastavim vypocet a pri www/worde atd som si na to zvykol - aj ked leze mi to na nervy..
na tom ich fore sa to rozoberalo - preco to pod linuxom netrha neviem pouyivaju tusim nejakz hirosima feature ci co :D
- som linux lama, ale odpoved som dostal v zmysle, ze pouzivaju nejaku megakomplexnu strukturu ci co, takze lagy zostanu at this moment.. :-/
tutok sa o tom motalo
http://www.gpugrid.net/forum_thread.php ... =true#4510

Message 4100 - Posted 30 Nov 2008 23:01:42 UTC
This is a general problem. If the GPU executes CUDA code it is blocked from doing anything else, even screen refreshs. The "average time per step" which you see in the results is the average time one step needed. Shorter step times mean less lag. The project team evaluated splitting the steps up even further, but got horrible performance, so there is no easy fix for now. Sorry guys.

FAH uses molecules with less atoms, the structures they simulate are less complex. That's probably why they can get away with more fine grained steps and hence you don't notice a lag.
MrS

tie casy na 9800GTcke mam rovnake ako ty.. 10-13h / WU
- comp rata non stop. ale je divne, ze ked sa dorata WU, tak mu trva aj 6h kym si stiahne dalsiu. Stalo sa to zrovna dnes v noci.
Siel som spat, kukam 42min.do skoncenia WU, reku fajne, rano vstanem a bude ale 7h poratanych z novej. No PRD, tu ejdnu doratal, zostala vysiet u mna a cakala, kym dam aktualizova projekt.. kde sa to da nastavit, aby to robilo automaticky co ja viem kazdych 30min.
- mozno lamma otazka, ale dajte hint pls.


majte sa
P.
PeeT
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Honza »

peeticek napísal:Update E@H na GPU
grafika asi naozaj rata E@H, ptreoze ked mam vypnuty gpugrid, tak sa rataju dve WU E@H, ked zapnem gpugrid, tak sa rata ten a jedno WU einsteinove..
blbe je, ze vysledny cas WU jednej asi ratanej na GPU a druhej na CPU je na chlp rovnaky, tak teraz neviem co si o tom myslet.
Při počítání E@H je CPU NEvytížené? Zvýší se teplota GPU a sníží teplota CPU? Pravděpodobně se i zvýší spotřeba stroje, pokud to máš čím měřit. Tj. počítá orpavdu GPU?

K tomu druhému - jelikož je BOINC dosti nepřipraven pro GPU, tak neumí ani monitorovat čas výpočtu na GPU. Možná poslední build 6.6.2 už něco má, ale tam zase nefunguje stahování práce...
Juvs
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Máj 25, 2007 4:27 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Juvs »

Ty co sa zaregistrovali a nezacali vobec ratat su mozno taky smoliary ako ja a maju GPU na baze G80 ktore nieje podporovane ani v seti ani v GPUgride. Riesil som to dokupenim 9800Gt ktora us podporovana je.
Ty co sa pripoja a zrataju 1Wu asi odradilo to lagovanie, pripadne predosle revizie ktore casto koncili erorom jednotky.
Bezim na BM 6.6.0 a ratam este len 4Wu. Praca sa zatial vzdy odovzdala aj stiahla nova uplne v pohode.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kedze Einstein@home je asi jediny vedecky dostatocne prevratny a objavitelsky projekt kvoli ktoremu by som bol momentalne ochotny si kupit novu GPU, trosku som sa pozeral, preco je vykon GPU na projekte taky nizky.

Odpoved je, ze to nie je kvoli rychlosti vypoctov, ale architektury pamate. Tak snad sa to podari v buducnosti odstranit/obist...

Citacia odpovede developera projektu:
The problem is not the speed of calculations, but the memory access pattern of the current (GW search) algorithm. It's so wild that on NVidia hundreds of threads are blocking each other. I don't think that ATI cards have a significantly different memory architecture than NVidia has, or that the compiler is more advanced so that it could unscramble that.


Zdroj: http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=7681
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Chcem sa spytat, ci niekto pouzivate na E@H svoju GPU, a ak ano, ake mate s tym skusenosti.
Co som pozeral letom-svetom einstein@home forum k vyvoji GPU na tomto projekte, tak vyvoj grafickej aplikacie sa v podstate ukoncil, a nevyzera ze sa chystaju na nejaku dalsiu optimalizaciu.
Vykon kariet teda stale ostava nizky, ak som dobre pozeral tak aj najvykonnejsie Nvidie (GTX295) davaju len o nieco vacsi vykon na jeden procesor ako jedno jadro vykonneho procesoru.

Z toho mi teda zatial vychadza, ze kupit grafiku len kvoli tomuto projektu sa neoplati, teda prinajmensom je porovnatelne ci clovek upgradne procesor na viac jadier alebo kupi grafiku.. kedze doma mam starucky jednojadrovy athlon 3500+ tak asi ma vacsi zmysel z hladiska tohto (pre mna primarneho) projektu radsej upgradnut ho na stvorjadro ako kupovat nvidia grafiku...

Mate pls niekto podrobnejsie alebo ine informacie?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Kiwi »

Na EAH fore pisu, ze GPU vacsinu casu nic nerobi, aj ludia s 512 MB GPU maju problemy
spustit WUs. Takze naozaj sa na EAH zatial nVidia neoplati, lebo v podstate bude cela vyuzita
na EAH, myslim RAM GPU, a este bude figu robit. Najlepsie casy su pre Intel CPU + Linux.
Idem si aj ja polovit nejake pulzary. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Na EAH fore pisu, ze GPU vacsinu casu nic nerobi, aj ludia s 512 MB GPU maju problemy
spustit WUs. Takze naozaj sa na EAH zatial nVidia neoplati, lebo v podstate bude cela vyuzita
na EAH, myslim RAM GPU, a este bude figu robit. Najlepsie casy su pre Intel CPU + Linux.
Idem si aj ja polovit nejake pulzary. :)
Preco Intel? AMD ma tiez dobre procaky, hlavne serverove Opterony.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Preco Intel? AMD ma tiez dobre procaky, hlavne serverove Opterony.
No neviem, kto ma serverovy Opteron doma... Ja mam 2x Phenom II a musim povedat, ze na EAH je to ako povedal Kiwi - Intel je lepsi.
Q6600 (default 2.4GHz) ... 20,116.62 CPU-time, 52.91 claimed 177.26 granted
Phenom II X4 940 (default 3.0GHz) ... 23,150.37 CPU-time, 53.09 claimed, 177.84 granted
Alebo iny typ jednotky:
Q6600 (default 2.4GHz) ... 19,013.38 CPU-time, 144.74 claimed, 250.00 granted
Phenom II X4 940 (default 3.0GHz) ... 23,585.63 CPU-time, 168.22 claimed, 250.00 granted
Phenom II X4 965 (default 3.4GHz) ... 19,935.83 CPU-time, 164.57 claimed, 250.00 granted (len tato jedna WU zostala v historii masiny, Andromeda je stale dole :cry:)

Takze 2.4GHz stary 65nm Intel ma priblizne taky vykon ako 3.4GHz nove 45nm AMD. Ten Phenom II je ako procak dobry, spolu s doskou je to omnoho lacnejsie ako riesenie od Intelu, na desktop i home server je to uplne v pohode... ale EAH skratka bezi lepsie na Inteli.

Mam take podozrenie, ze to suvisi s optimalizaciou (ktora je v EAH uz zapracovana do projektu), pretoze niektore kompilatory, pripadne niektore nastavenia skratka "penalizuju" AMD.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No prave preto som sa vratil k tomuto projektu lebo sa mi nechce kupovat ATI-nu aby som nahnal miliony.
Pekne moj stary Q9300 s tromi jadrami pretaktovany pekne pocita, vcera som vycistil a preinstaloval notebook tak aj tam dajake 2 jadra som zapojil. Sa mi tento projekt paci, aj nostalgia aj je stabilny a myslim ze o konkretnosti toho co sa pocita neni pochyb.
Uz len chytit dajaku tu vlnu!!!
Zrejme si na nom urobim dalsi milionovy projekt ...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aplikacia pre GPU

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:lebo sa mi nechce kupovat ATI-nu aby som nahnal miliony.
Mne sa vzdy zdalo zvrhle "kupovat hardware aby som nahnal miliony" (kupovat hardware iba kvoli BOINC). Samozrejme, ked kupujem novu masinu, tak na BOINC prihliadam, takze napriklad menej ako stvorjadro by som uz nekupoval... ale neviem si predstavit kupovat uplne novu masinu (alebo uplne novu grafiku) len kvoli BOINC.
Aj preto som nakoniec kupil AMD - Intel by bol sice podstatne vykonnejsi, ale boli ine faktory, ktore nakoniec prevazili: form factor, vybavenost dosky, celkova cena za dosku+procesor+pamat a tiez aj dostupnost. Tak som isiel do AMD. Ale tie pamate, kua!
Napísať odpoveď