Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Hľadanie gravitačných vĺn a tým potvrdenie teórie A. Einsteina

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Preco ma CNT 6 krat vacsi RAC ako my v EAH ?
Preco v CNT veri cca. 380 ludi a u nas len 75 ?
Preco v CNT ma 100 ludi RAC vacsi ako 1000 a u nas "len" 24 ?
Maju Cechy 5 krat viac ludi, alebo PC, alebo 5 x lacnejsie PC a elektrinu ? :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Odpoved je jednoducha - v CNT pisu viac clankov ako my, v CNT su vacsi fanatici ako my, v CNT su ochotni venovat boincu viac casu ako my.
Ja osobne napr. tolko casu ako oni ochotny venovat nie som, pretoze mam aj ine konicky, a z racionalneho hladiska so vzrastajucim usilim klesa efektivita, inymi slovami cim vacsie usilie tym mensi efekt. A ani nemam najmensi zaujem robit z konicka oficialnu otravu, ako robia oni (obcianske zdruzenie, bankove ucty, vyrovne spravy - brrr), aj ked to prinasa pozitivne efekty pri propagacii.

A co myslis tym "veri". Veri v co?

Takze ak ta trapia uvedene otazky, tak zacni pisat clanky a nie iba stazujuce sa jalove posty na forum.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

No zaujima ma to, ze preco sa niekomu dari ziskat ludi "veriacich" v ziskanie vysledkov v EAH v rozumnom case
a preco u nas su ludia apaticki voci vede, dokonca viac J energie venuju TV, ci viac J energie prijimaju vo forme CH3CH2OH,
nez by tie J energie premenili na validny vysledok napr. v EAH.
A mne sa zda, ze toto nie je v clankoch, ktorych su stovky, ale to je v ludoch, ergo vo vychove, ergo v tom,
ze napr. 15 % ludi "taha" a 85 % sa "nejako" vezie. To je ten problem, preco nemame my 6x vacsi RAC v EAH ako napr. CNT.
Preco nie su tito ludia motivovani nieco urobit pre vedu, hoci aj poslat napr. 10 € na vyrobu nejakeho detektora ?

Ved je smiesne, aky chory clovek daval 52 € na net a 56 € na elektrinu za mesiac a ma 256 € dochodku a zdravi
maju 600 € mzdu a nedaju nic. :)))))))))))))
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Duro Kotulic Bunta napísal:Takze ak ta trapia uvedene otazky, tak zacni pisat clanky a nie iba stazujuce sa jalove posty na forum.
Bingo.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja neviem ci hovorim s detmi, ci s kym. :) A com tu pisem, ked nie o tom, ze chcem nieco robit,
len potrebujem pomoc spolocnosti, ergo lieky, take, aby som 16 hodin denne nebol mimo
a dalsie 4 hodiny nemusel varit, kopat bandurky a rubat drevo.
Pocas intervalu, ked zvysena koncentracia quetiapinu a jeho ucinnych metabolitov v mozgu sa neda pisat,
lebo neda sa pisat zaludkom ani srdcom, ale pise sa mozgom.
Pocas dalsich 4 hodin sa neda pisat.
Ergo treba lieky, ktore budu mat inu krivku koncentracie v plazme v zavislosti na mojej DNA.
Treba zistit pricinu, preco sa zhorsuje zrak, inac sa neda pisat viac ako 4 strany textu, lebo
potom treba 6 tyzdnov cakat na nove skla.
Takze ak su vsetci vzdelani lekari a vedci taki sprosti, ze neviedia resp. nechcu pomoct cloveku,
ktoremu spolocnost znicila mozog, tak neostava ine, len cakat kedy sa konecne objavi clovek,
ktory toto dokaze. Dufam, ze kazdy normalny a empaticky clovek, NEFASISTA, pochopil. :)
Ak nie, rad o o par dni zopakujem, dokedy niekto nepochopi o co ide.
Lebo pochopenie je dolezite, je nutnou podmienkou na vyriesenie problemu.

Nebol by tu ani jeden takyto post, keby konecne niekto nieco urobil, namiesto bohapustych
narazok o tom, ze su to jalove posty.
Lenze kazdy na to kasle, ved ja mam pracu, rodinu, ja mozem kaslat na niekoho, kto rano
nemoze vstat z postele. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi, nebudem si davat servitku na usta - jedno velke decko si tu ty.
Si jeden velky egoista (ano, paradoxne, aj ked darujes tretinu svojho prijmu boincu), ktory si mysli, ze cely svet by sa mal tocit okolo neho. Zaujimave, ze ked mas robit fotky, spracovavat ich v GIMPe, instalovat soft na novy komp, hodinu stat v zime a cvakat spustou, a kopec inych veci ktore ta bavia a na ktore mas momentalne motivaciu, tak nie je problem.
Akonahle ale niekto spomenie clanky, tak uz nemozes, nevladzes, musis rubat drevo, potrebujes lieky a co ja viem co este. Ano, chape, mas problem so zrakom, suestrednim, atd - ale ten isty problem mas aj pri instalacii softu, pri overclockovani, pri browsovani rad na forach k overclockingu, atd - vsetko musis citat, citat, a pozerat na monitor.
Asi si o mne pomyslis, ze ta nechapem, ze patrim k vsetkym tym fasistom co ta nechcu chapat, ale poviem ti tak - nerob zo mna blbca.
Kedze mas cas robit kopec veci, ktore si vyzaduju presne to iste co pisanie clanku, tak potom sa len vyhovaras. Clanok tu od teba nie je ani jeden, len kopec reci o tom (za ten cas na pisanie prispevkov by si tu napisal uz aj styri clanky), ako u nas ludia kaslu na boinc a ako musis rubat drevo a nemas lieky a preto mozes len tukat do klavesnice na fore a nie do clanku.

Poviem ti tak, stazuj sa na aktivitu boinc az ked napises clanok, inak by som na tvojom mieste bol ticho, a hanbil by som sa kritizovat obyvatelov slovenska a ostatnych ludi ked sam si ani prstom nepomohol k propagacii (s vynimkou odkazu na clanok o cernobyle na wikipedii).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja nikoho nekritizujem, ja len sucho konstatujem co vidim a snazim sa zistit preco to je tak ako je a preco
to nie je tak, ako by si chcel ty aj ja.
Lenze to je prave ten problem co ho popisujes, ked tam nie je stres, tak to ide bez bolesti hlavy, clovek sa dokaze
sustredit, aj nieco vymysli v ramci moznosti, ktore tie lieky umoznuju.
Ak je vsak tam "musim", napr. ist na nakup, uz to nefunguje, hoci nakup je dost silnou motivaciou, inac clovek zdochne.
Ak musim ist na WC, velmi chcem, ale vykadim sa pod seba, lebo to "chcenie", "vola", nie je silnejsie ako choroba.
Ak sa musim otocit na posteli, lebo sa zadusim zvratkami a este ich aj musim z postele vypratat, lebo nebudem
mat kde po 3 mesiacoch bez spanku dlhsieho ako 10 min spat, aj to je dost silna motivacia a predsa sa clovek nedokaze
otocit do stabilizovanej polohy, aby sa nezadusil. Tak ako ? Preco to nie je take jednoduche ?

Ak das svojmu synovi dychat 3 roky petrolej a budete 3 roky bez elektriny, pritom musi stihat vsetky sutaze,
ako ziaci na spiskovych skolach s elektrinou, myslis ze raz nebude mat psoriazu a nebude mat ruky do krvi
znicene ? Vies aky je petrolej toxicky, ked ho ako decko 3 roky od vecera do rana dychas ?

Zaujimave ze u nas je nejaka anomalia a sudny znalec urcil, ze cez 1 mm Al a 6 A poistku sa do permanetne,
2 mesiace odoberat 16 A. Sak by sa ten vodic davno vyparil. To co mame za znalcov, ze zabijaju male deti ?
Co mame za sudcov, ze zabijaju male deti ?

Vies aki su sprosti lekari, ktori namiesto pomoci, 6 rokov cloveka ponizuju a okrem odmerania glykemie, neurobia
ani jedno z 15 potrebnych vysetreni, ktore su pre diagnostiku mojho ochorenia nutne ?

Vies aky ma dopad citanie textov pri 5 luxoch z petrolejky na akomodacny system oko a aky ma to vplyv na ucenie,
ergo ak ta permanentne boli hlava, ako sa mozes sustredit ?

A to uz z mozgu nedostanes, tie situacie sa znova spustaju, akonahle sa objavi co len naznak vone a objavi
sa ti cely retazec udalosti s pred 25 rokov. Preco by mal niekto zbytocne trpiet, ked nemusel, ale kvoli sprostym
komunistom musel ?

Ja mam pravo chranit si zdravie, co som ako 3, 5, 10, 15, ci 30 rocne decko nemohol, lebo mi to bolo zakazane,
citas dobre, bolo mi zakazane co i len naznacit, ze niekto nieco okolo mna robi zle, ergo ma zabija.
Ale nikto z nich mi teraz nenavari, ani nenarube drevo, ani ma neodvezie nakupit, co dokaze aj vozickar,
lebo ma vozik a funguje mu mozog, ergo moze napr. prejst autonomne cez cestu. Ja zatial nie.

Takze dakujem, neprosim. Budem stale poukazovat na neempatickych fasistov, bez ohladu na ich vzdelanie, postavenie atd.

Ja si na rozdiel od nich, detsky mozog ctim a snazim sa, aby kazdy mohol svoj mozog pouzivat na vzdelavanie
a kreativitu, aby KAZDY mal moznosti, ake som ja nikdy nemal.

A to ze to niekto nechce akcepetovat, to nie je moj problem, ale tych fasistov, co prd robia. :)

Myslis ze je eticke, ze si clovek zoberie od banky over 400 € na monitor a oni mu urvu 117 € uroku ?
Na monitor, aby mohol citat wiki a komunikovat s ludmi, lebo nemoze z domu a inac zdochne po aplikacii tiopentalu ?
To uz fakt nedoprajeme cloveku ani to, aby nebol kazde 3 mesiace pod sokmi ? :)

Toto je ten selfish gene-ovsky fasizmus, zakoreneny v zdravych ludoch, ktori este toho chudaka nakopu do hlavy, ked
je po krk v bahne. Taka je realita, ja si pred nou oci nezakryvam, na rozdiel od inych, nemam problem to lapidarne pomenovat.

A s tym problemom treba nieco robit, lebo znici celu populaciu. Budeme sa musiet vratit cela societa 2000 rokov dozadu
a naucit sa, ze kradnut a potom zo seba robit charizmatickeho cloveka sa neda. Kto raz nakradol, hoci v ramci zakona,
je zlodej. Kto raz nepomohol choremu, hoci vedel ako a mal cim, je vrah, atd.

Cize pekne sa vratme tam, kde nas spolocnost pokrivila, v tom bode sa narovnajme a robme dobro, nie zlo.
Budujme, pomahajme kde len mozeme, a nie preto, z vypocitavosti, ze to v starobe budeme potrebovat my,
ale preto, lebo to tak citime, ze to je tak spravne. Kto nevie co je davat, nech sa to nauci. Davam to najcennejsie
co mam, tomu kto to v tom okamihu najviac potrebuje. Davanie nie je to, ze vyhodim niekomu stare oblecenie,
alebo hodim niekomu 10 € z 10000  € platu. :)

Najvyssia hodnota je zdravie. Ak si nebudeme vazit zdravie jednotlivca, zdravie rodiny, ak si budeme s ludmi
a rodinami robit to, co robili fasisti a komunisti, "ja ju znam, ja s nu ziju", :) tak sa nikde nepohneme, budeme
presne taki isti ako oni.

A ti, co tu obhajujete tie sproste systemy, kde si jednotlivca nevazia, kde si nevzia nie to zdravie, ale ani zivot,
ti sa rychlo zobudte. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ok, co nemozes, to nemozes.
Ale myslis, ze nas (aspon teda mozem hovorit za seba) bavi citat tu od teba pravidelne kazde 2 mesiace ten istykolotoc o tom, aki su ludia fastisti a ako nechcu ratat boinc? Je to otravner, neproduktivne, jalove tliachanie, ktore so svetom nic ale vonkoncom nic nespravi.
A ze chces zistit pricinu? Za tie roky si ju davno mohol zistit - ludstvo je krute, ludska spolocnost je dzungla, s obcasnymi ostrovmi svetla, ktore su ale vynimkou, nie pravidlom. Ludska povaha je od prirody a od genetiky egosticka a agresivna (kedze sme sa vyvinuli zo zvierat a sme stale zvierata/zivocichy).

Takze pekne snivanie o dobrom, milom a ochotnom ludstve (hovorim o ludstve v globale, nie o jednotlivcoch) je snivanie dietata, alebo materialom na stranky Straznej veze Jehivistov, kde sa srnka objima s levom a cernoch s aziatom.
Bohuzial.

A uz tu o tom tocime aspon X krat za posledne roky, a stale o tom istom. Fakt ma to nebavi a uz nebudem na tieto naivne otazky a zamyslanie sa nad nesmrtelnostou chrusta reagovat.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

No vidis, kde je problem, toto iste povie kazdy, mna nebavi pocuvat, ze tamten a onen nema co jest,
mna nebavi pocuvat, ze tamten nema lieky alebo okuliare, lebo poistovna to nechce zaplatit atd.
Cize spolocnost sa musi zbavit egoistov, ktorych nebavi pomahat inym.

Ja som v 89. veril, ze o 25 rokov tu bude Japonsko a cudoval som sa ludom, co utekali odtial do USA.

A vidim, ze je malo ludi, ktori su vychovani tak, aby pochopili, ze sa nemozu vyhovarat, ze mame sebecke geny,
ale prave preto, pracovat na sebe a ucit k tomu svoje deti, aby davali vsetko co maju inym, na 1. mieste
a az potom aby pozerali na seba. Len za tychto podmienok bude spolocnost fungovat a budu sa mat vsetci
dobre.

Ak je to opacne, najprav ja, moje deti, moji kamosi, moja rodina, potom sused, tak sa nikde nepohneme.
Preslapujeme uz 5000 rokov a sme tam, kde boli stare civilizacie, stale tu nie je zodpovednost za inych
na 1. mieste, ani na ceste, ani v skole, ani v praci, nikde. :)

Vyvinuli sme sa zo zvierat a to to konci. Zvierata a aj ludia, co su ako zvierata, lebo nechce akceptovat argument,
ze si na rozdiel od zvierat vacsinou svoje spravanie uvedomuju, ergo nemozu konat ako zvierata, aspon nie v situaciach
ked ich ine Zviera chce pripravit o zivot. A kedze to nastava len vtedy, ked ide o boj o zdroje, tak by sa to nemalo
stavat, lebo zdrojov je dost, len hrstka Zvierat si ich privlastnila, lebo nechape pravidla delenia zdrojov. :)
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Povodne som sa nechcel zapajat v takychto debatach, ale tu mi neda a musim dat za pravdu Durovi.

Kiwi, nikto ti neberie tvoju frustrovanost, ale ak chces menit ludi, musis zacat od seba. Pretoze tu na fore srsis naivnymi nezrealizovatelnymi napadmi,
ale ked mas konecne nieco konkretne a zmysluplne urobit, tak mas kopec vyhovoriek preco sa to neda. Vysledok je teda nulovy.

Jeden pripad za vsetky - prednedavnom si chcel rozbiehat vlastny boincovy projekt: na toto mas cas, energiu, peniaze? Tu ta zrazu zdravotne potiaze
neblokuju? Ak chces byt tak strasne prospesny pre spolocnost, preco si nedas povedat, ignorujes to co ti pisu ostatni a melies si len to svoje? Je tu kopec roboty pre tim, ktoru by si robit mohol - keby si chcel.

Verim ze sa ti nezije lahko s tvojim hendikepom, ale toto forum nie je tym spravnym miestom na ventilaciu svojej frustracie. Ludia su schopni zo zaciatku polutovat a pomoct materialne i psychicky, ale po urcitom case neustale stazovanie zacina byt otravne. Obdivujem Dura, ze ma tolko trpezlivosti ti dookola vysvetlovat to iste.

Ty sam si protirecis. Na jednej strane nemozes hladiet na monitor, na druhej ti nic nebrani citat clanky, sledovat videa na youtube a pastovat do fora tony liniek bez akehokolvek sumaru. Nemas peniaze na lieky, ale malokto iny ma taky HW aky mas ty. Uz aj na Windoze 7 si si nasetril. Takze si myslim, ze nie si na tom tak zle ako sa nam to snazis prezentovat. Vacsina ludi na tejto planete je v ovela vacsich sr*ckach. Ja ti nechcem zakazovat ani prikazovat co mas alebo nemas robit, to je tvoja vec. Ale potom stale nehodnot inych ludi, co by mali alebo nemali robit oni. Alebo sa stazuj dalej, ale nikto to uz citat nebude a vonkoncom uz nebude reagovat.

Je to na tebe co si z tychto reakcii odnesies. Ci skusis nad nimi aspon trosku porozmyslat, alebo skoncime vsetci s nalepkou fasista. A ty na ignore liste.

Howgh.
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Honza »

Hefto99 napísal:Povodne som sa nechcel zapajat v takychto debatach, ale tu mi neda a musim dat za pravdu Durovi.
...
Je to na tebe co si z tychto reakcii odnesies. Ci skusis nad nimi aspon trosku porozmyslat, alebo skoncime vsetci s nalepkou fasista. A ty na ignore liste.
Napodobne.
Kiwi, na foru mas nejvetsi pocet prispevku, casto ruzne ulety (jako tento thread, ktery muze lehce popuzovat i neSlovaky).
Kdyby pouze 1/10 z prispevku sla do clanku, uz jsou minimalne 3 clanky. Stejna energie, pouze jinak nasmerovana.

Nebudu rozebirat, co me jeste drzi v BOINC.sk, ale ty to rozhodne nebudes. Trpelivost mi dosla, takze jsi od vcerejska na ignore liste - to je poprve, co jsem tuto funkci pouzil...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

No skusim to este inak, aby aj ti co zatial nepochopili, skusili pochopit, mozno sa podari. :)

Clovek /pracujuci niekolko rokov/ si na stavbe zlomi nohu. Pride k lekarovi a ten neurobi ani len rtg snimku,
vysmeje sa mu, ze je simulat a posle ho na stavbu. Tomu cloveku sa so zlomenou nohou robi velmi tazko
a pomaly, vsetci sa mu smeju, ze predtym bol najlepsi a teraz je najhorsi, lebo je simulant.

Potom padne z lesienia a zlomi si aj obe ruky. Zase pride k lekarovi, ten sa mu znova vysmeje
a posle ho na stavbu. Teraz sa mu bez ruk a jednej funkcnej nohy robi ovela, ovela horsie
ako ostatnym, NIKTO mu nechce pomoct, vsetci sa mu smeju, atd.
Lenze on napriek tomu stale chodi do roboty a stale veri, ze ma pravdu a ze by sa mu robilo
ovela lepsie a rychlejsie, keby mal nohu aj ruky v riadne osetrene zhojene, v poriadku.

Lenze stane sa dalsia vec, zlomi si aj tu funcnu nohu a zavolaju nan policiu, ze sa tam povaluje
na stavbe a ohrozuje inych. Policajti ho poriadne nakopu do oboch ruk aj noh.

Nechaju ho tam, ale v noci tam pride zlodej a ten si vsimne, ze tam niekto lezi, zavola zachranku a utecie.

Pridu zachranari, zoberu cloveka na chirurgiu a chirurg zacne nadavat, ze co ho to v noci budia atd.
Ale nakoniec urobi si svoju robotu a ruky aj nohy sa zrastu, lenze krivo.

Pride naspat ten clovek na stavbu, zle sa mu robi s tymi pokrivenymi nohami pod seba aj rukami, ze
nemoze nic brat do ruk, tak ako ostatni. Ale stale sa snazi kazdy den, od rana do vecera maximum,
co je v jeho silach. A sem tam sa mu stane, ze urobi viac roboty, ako niektori ini, uplne zdravi.

Tu som pisal o rukach a nohach. No ruky a nohy sa daju nahradit protezou, prip. sa da pouzit vozik,
servomotory, chipy na prenos nervovych signalov atd.

No ked mate zdrave ruky a nohy, ako tie ruky a nohy, budu same, bez mozgu robit. CO do nich date, aky
nervovy signal, odkial ?

CIze znova sa pytam, ako poriesit problem, ktory nikto nechce riesit, lebo nie su peniaze na novsie lieky ?
Ako vratit mozog do takeho stavu, ked nepotrebuje lieky ?
Cim sa da okrem mozgu napisat clanok, da sa napisat pecenou alebo oblickami ci crevom ?
No skuste si zobrat moje lieky, quetiapin 400 mg per day a skuste napisat clanok 512 B, ja si ho rad
precitam. :)

Vidite ake tazke je nevzdelanym pochopit podstatu probleme a najst riesenie, ked niekto ani po 1500 prispevkoch
can't catch the point. :)

To je nieco podobne, ako ked opica najde notebook, v ktorom je defektna ram. Keby ta opica nasla funkcny NB,
a zapacili by sa jej na nom obrazky bananov, a keby nieco stlacila, napr. 1 + 1 = 2 a banan by vypadol, tak by sa opica
tesila, ze ma banan. Horsie je to, ze ram vymenit nevie a tak NB vyhodi. Lenze keby ram vymenila, dostala by banan.
To je to, co tu niektori nechcu pochopit.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa shafa »

Bezi (bezel) hezky porad na CT, jmenuje se Diagnoza, da se stahnout z archivu CT.

Tam jsou napr. nemoci takoveho typu, kdy holcicka trpi nemoci, ktera je tak ojedinela, ze deti s ni je jen par na svete.
Nove leky, ktere se vyvijeji na ni funguji dobre, kdyz je prestane uzivat, zanedlouho zemre.
Farmaceuticka firma jim to davala v ramci testovani zadarmo, jenze testovani se osvedcilo a uz za to chteji platit. Mam pocit ze 50tis. CZK mesicne (cca 2000E). Rodina samozrejme nema sanci to platit.
Takovychto pripadu je bohuzel mraky.

Jsou farmaceuticke firmy "fasisticke"?
Je stat, ktery na to neprispeje "fasisticky"?
Jsou lidi v tom statu "fasisti"?
Pomuze nemocnym lidem, kdyz se budou litovat a stezovat si na svuj osud?
Co jim pomuze?
Jak by dopadli pred 100 lety, jak pred 1000 lety?

EDIT:
pamatujete si na kluka z cz tymu s nickem IQE?
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Prerozdelenie zdrojov a zneuzivanie zdrojov na nepotrebne megalomanske projekty je fasisticke. :)
Ked dokaze psychiater alebo vedec jazdit 30 rokov do roboty 15 km na biku, preco to nedokazu ini ?
Ked dokaze chory clovek robit vsetko preto, aby bol zdravy, sportovat, ziadne toxicke latky, ako alkohol, nikotin atd.,
ale ostatni fajcia a piju a este sa mu smeju, ze on nie je ako oni, to nie je fasisticke ?
Preco si nepriznaju svoje zavisloti a nevyhladaju psychiatra, ked to svojimi silami nedokazu / lebo ani nemozu, bez liekov /.
Neciet pochopit choreho nie je fasisticke ? Vedec vylieci 1000000 ludi, ale 10 zabije. To ma byt prenho vyzvou,
skusmat, preco jeho liek tych 10 zabil, a nie nadavat na tych desat, ze sa lutuju.

Prehoha, chlopi, sak majte trochu zdraveho rozumu. :)

Ked clovek chce vidiet a citat, lebo nevidi, len do 2.5 mag., tak sa lutuje ?
Ked ma na 2 mesiace okuliare, ale zase nemam lieky, s ktorymi to precitane si moze zapamatat, spracovat, tak sa lutuje ?
Ked hlada riesenie problemu, tak sa lutuje ?

To jakym myslienkovym procesom ste k tomu dosli ? :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je v Čechách viac veriacich ?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Velmi jednodychym postupom - citanim tvojich prispevkov.
Nic z nich viac (okrem nenavisti a obvinovaniu spolocnosti z tvojho problemu) nepristi viac ako sebalutost.
Si egoista, ktory cely svet vidi len cez seba ovela viac ako bezni ludia. Snazis sa o sebe vyvolat nejaky dojem (ze si chudak), ale az taky chudak nie si. Alebo mozno chces sam vlastne byt tym chudakom, neviem.

Zvalujes vinu na spolocnost, aj ked spolocnost za tvoju chorobu moze len do istej miery. Nemozu nahodou za nu skor jednotlivci? (zly doktor, stresova rodina etc). Neurobil si si nahodou zo spolocnosti obetneho baranka, ktoreho obvinujes za svoje problemy a handicapy?

A dobre si precitaj Shafovu poznamku - ako by si dopadol pred 100, ci 1000 rokmi? teraz sa mas najlepsie ako sa mozes mat, spolocnost je k tebe najmilosrdnejsia ako v historii kedy k takymto ludom bola. Tak sa nestazuj a nelutuj.

Som tvrdy, ale ty si zadubeny egoista, takze toto je moj posledny prispevok pred tym ako si ta davam na ignore list.
Tvoje nekonecne neproduktivne omielanie toho isteho individualneho problemu a neschopnost uvedomit si, ze pred 100 ci 1000 rokmi by sa spolocnost k tebe spravala ovela krutejsie, ma naplna presvedcenim, ze ta nepresvedci nic, pretoze ty nechces byt presvedceny, ty mas svoju pravdu, ktoru ti nikto nevyvrati, pretoze ty si najmudrejsi, si o 1000 rokov popredu vo vyvoji ludstva, a ostatni su len chudaci co ta nechapu a ublizuju ti. Nezabudaj, ze 90% ludi na zemeguli riesi ovela zavaznejsie problemy ako ty, s ktorymi im nikto nemoze pomoct.

Mrzi ma to, ale toto forum nie je psychoterapeuticke forum.
-> add to ignore list
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď