Stav projektu

Hľadanie gravitačných vĺn a tým potvrdenie teórie A. Einsteina

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Novy validator

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Od vcera je nahodeny novy validator, takze problemy s nezvalidovanymi vysledkami pri strete roznych platforiem by sa uz nemali objavovat.

Cross-platform problem je diskutovany aj v tomto fore.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ahojte, poslednu dobu som si vsimol poriadny prepad vykonu v E@H v nasom teame - co sa stalo? Stratil sa zaujem o hladanie grav. vln? Celkovy vykon projektu (medzinarodne) neklesol, takze pricina asi nebude technicka..

Je to skoda, lebo je to velmi zaujimavy projekt. Vykon v SETI nam zato riadne narastol, takze mam dojem, ze to naozaj asi bude sposobene nedostatocnymi informaciami o projektoch.

Suhlasite so mnou? Zislo by sa nejake podrobejsie info o projekte, co vlastne hlada a naco to bude dobre? Mozno zopar clankov na hlavnom webe nie je dostatocne inspirujucich, alebo zapadli prachom... ?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja by som uvital nejaky link v anglictine,
kde je to popisane nielen z hladiska fyziky,
ale aj implementacie konkretnych algoritmov,
pripadne aj nejake zrdojaky v lubovolnom
jazyku, mozno by som mohol prispiet niecim,
co este neobjavil nikto, lebo v tom som
bol niekedy dobry, a ked nic nevymyslim,
tak aspon nieco zaujimave z angliny prelozim.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Pokial si dobre pamatam tak pri poslednom dost velkom vypadku projektu to znechutilo par ludi a hlavne tych z velkym RAC. Sa im ani nedivim managovat desiatky kompov, mne staci aj tych 18 co mam.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Duro Kotulic Bunta napísal:Vykon v SETI nam zato riadne narastol, takze mam dojem, ze to naozaj asi bude sposobene nedostatocnymi informaciami o projektoch.

Suhlasite so mnou?
V tomto prilis nesouhlasim. O SETI jeho uzivatele vedi zpravidla jeste mene, nez o Einsteinovi.

Co pise slavko je dosti pravdepodobna pricina upadku.
btw, nesel by ten problem resit pres BAM! ?

Aktualni info ucastniky take prilis nepovzbuzuje. I kdyz...je to vlastne dalsi milnik.
Sept 11, 2007
We are reaching the end of the current analysis run S5R2, and participants might soon experience an increase of the downloads necessary for the remaining workunits to be processed. Users with rather low bandwidth will probably want to suspend the project for some days.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Znatelny ubytok vykonu bolo mozne pozorovat pri nabehnuti na S5R2:

- dlhe jednotky
- caste vypadky
- vysoke naroky na DL

Myslim ze toto su 3 hlavne dovody preco vela ludi prestalo pocitat Einsteina...
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nasa Einstein farma sa postupne rozpadla hlavne kvoli tomu velkemu vypadku - pocitace, na ktore som mal dosah som presmeroval na Rosettu, aby zbytocne nestali. Ostalo len zopar masin, ktore som nemal cas, alebo moznost zmenit. Navyse mi odpadla minifarma v Anglicku z dovodu zmeny internetoveho providera. Takze aj preto mi RAC v Einsteinovi padol na polovicu. Zato ale celkovy RAC vo vsetkych projektoch sa stale drzi na 3000+.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Hm, takze predsa len v podstate technicke problemy/naroky...

Myslel som, ze BAM, BoincStudio alebo podobne utilitky riesia problem efektivneho managovania fariem, ale zjavne asi nie...

Napriek tomu - SETI sa mi vidi ze ma vypadky asi este castejsie ako Einstein, take nevidim logiku za tym presunom vykonu od E@h prave k S@H.. Asi to bude tym, ze to je predsa len projekt s najpochopitelnejsim cielom (aj ked nehovorim ze aj najzmysluplnejsim...)

No nevadi, panta rei, vsetko plynie, takze ide sa dalej.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

S BAM som este nerobil - da sa s tym manazovat farma na dialku ?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

To ja neviem, ja som BAM nepouzival, ale myslel som podla infa ze sa to da. Prinajmensom som mysle ze to zvlada aj BoincStudio...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

BoincStudio ci BOINCView kontaktuje masiny primo pres RPC. Na jejich spravu je tedy treba mit pristup pres TCI/IP. Na dalku to lze resit pres NAT na firewallu a je treba mit otevreny port pro kazdou masinu. Z jedne nebo vice masin lze spravovat celou farmu/farmy.

BAM! naproti tomu uziva odlisny koncept. Samotny BOINC na kazde masine kontaktuje AMS (Account Manager System) - kuprikladu BAM!
BAM! se konfiguruje pres webove rozhrani - kazdou masinu zvlast, spolecne ci default profily...jak je libo.
Vyhodou je, ze neni treba mit RPC pristup k masinam. Nevyhodou je, ze se zmena neprojevi ihned, ale az po kontaktovani BAM! Interval je volitelny.

____
Vcera jsem se nahodou dostal ke 4 masinam, na kterych mi bezi CPDN. Jsou to kancl stroje (8 hour a day), pouze Intel P4. Zvazoval jsem nahodit je pres BAM!, ale nakonec jsem zustal pouze u upgradu 5.4.9 na 5.10.20
Tak za tyden tam pojedu znova, tentokrate instalovat E6600 - snad se mi podari jej prohlasit za server a nechat ji bezet 24/7 (dela na tom uzivatel).
(E6600 bude nahrazena Q6600)

Pak mam jeste dve E6600, kazdou fizycky jinde, obe jedou Einsteina. K jedne mam pristup na plochu, k druhe na vyzadani (par km jizdy).
Prijdu o denodenni dohled nad jednou E6400, na ktere delam (zustane mi pristup pres VNC).
To uz je 7-8 masin na 4 mistech, na ktere by se mi BAM! mohl hodit.
Zatim mam BAM nahozen jen na svoji masinu doma.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

pokial dobre chapem, tak BAM musim nastavit na kazdom pocitaci osobitne alebo sa sama masina prihlasuje automaticky aj ked este nemam BAM ucet vytvoreny? Mas nejaky link na jednoduche vysvetlenie ako to funguje?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Vsechno zacina na http://www.boincstats.com/bam/
Je tam step-by-step postup.

Prvni je treba si registrovat ucte na BAM a nastavit si zakladni veci (treba ke kterym projektum se ma nove pripojena masina prihlasovat)

V BOINC Managerovi se pak nedava Tools/Attach to project - pokrazde pro dalsi novy projeckt -, ale pouze staci dat Tools/Attach to Account Manager.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

aha, tak to mi nepomoze - funguje len na novo pripojene masiny. K tym, co na ne uz nemam dosah, sa uz nedostanem. :-(
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Nadsenci pocitajuci Enstein@home iste postrehli, ze faza S5R2 sa priblizila k zaveru. Vsetky jednotky su rozobrane, S5R2 generator jednotiek je uz odstaveny.
Jednotky pre S5R3 fazu sa zacnu generovat kazdym dnom (cielom je zabezpecit plynuly prechod z S5R2 na S5R3).

Dalsie info v tomto fore
Obrázok
Napísať odpoveď