Stav projektu

Hľadanie gravitačných vĺn a tým potvrdenie teórie A. Einsteina

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Takze mame to tu, vcera sa zacali posielat jednotky fazy S5R3.

Nova aplikacia je takmer rovnaka ako 4.4* z fazy S5R2, mala by vsak byt o malicko rychlejsia (pozn. planovane optimalizacie este nie su implementovane).

Ak ste niekto pouzivali Beta aplikaciu, je treba vymazat
app_info.xml

Pocas nasledujucich dni bude treba vyladit pridelovanie kreditov na predchadzajuce hodnoty, takze pomer pocet_kreditov/hodina sa moze mierne menit.

[edit]svoje postrehy a pripomienky k jednotkam z fazy S5R3 mozete pisat do tohoto fora [/edit]
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa matob »

akurát som iba tak zo zvedavosti pozrel na progress S5R3...

Total needed: 7,369,434 units
Already done: 6,405,711 units , 86.923 %
Work still remaining: 963,723 units , 13.077 %
43.5 days (estimated)

tak som si hned stiahol 3 WU, nech to máme z krku :D :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

S5R3 sa blizi k zaveru, posledna jednotka bude vygenerovana niekedy na zaciatku augusta. Status page nezobrazuje aktualne data, predpokladany datum ukoncenia tejto fazy sa pocita na zaklade priemernych hodnot pocas celeho trvania S5R3 a nezohladnuje nedavny narast vypoctoveho vykonu v projekte. Projektovy tim sa zodpovedne pripravuje na fazu S5R4, cielom je plynuly prechod takze aplikacia a nove jednotky by mali byt k dispozicii skor ako sa minu stare. Ku koncu S5R3 treba ocakavat zvyseny objem stiahnutych dat, pretoze bude treba dopocitat mnozstvo starych jednotiek z roznych data setov.

S5R4 bude zahrnat zostavajuce data z S5, ktore este neboli k dispozicii pocas predchadzajucich faz (blizsie info zatial nie je k dispozicii, data sa vyselektuju z kompletnych S5 udajov pocas nasledujucich tyzdnov).

Zopar technickych detailov:
"Fstat" engine sa pouzije ten isty, so vsetkymi doteraz implementovanymi optimalizaciami. V "Hough" kode sa budu pouzivat tzv. "vahy" a budu nutne pravdepodobne male upravy na zaklade oprtimalizacii vykonanych v "bezvahovom" kode.
Do vysledneho suboru bude pridany novy stlpcek s pridavnymi statictickymi informaciami, co mierne zvacsi objem posielanych dat pri odosielani vysledku a zvacsi sa aj subor pouzivany na checkpinty.

Diskutuje sa o moznosti ako zmensit rozdiely v casoch potrebnych na vypocet jednotlivych jednotiek - pri generovani jednotiek sa zrejme pouzije ine rozdelenie oblohy ako doteraz. Stale budu urcite rozdiely vo vypoctovych casoch medzi jednotlivymi polohami na oblohe: napad spociva v rozdeleni pozicii na oblohe tak, ze uhrn variacii bol viac-menej rovnaky cez vsetky WU.

Kompletny upgrade serverovej casti na BOINC v. 6 sa este odlozi, spustenie S5R4 ma momentalne vacsiu prioritu.

detailne info a diskusiu najdete tu.
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

Díky za přehledné info.

Pro trubky - bude možné používat současné optimalizace, nebo se to bude muset řešit (tj. ručně nasadit novou optimalizaci nebo dát alespon reset projektu a přejít na oficiální app)?
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Podla vsetkeho bude nova binarka, takze terajsie optimalizovane aplikacie sa nebudu dat pouzit. Reset projektu nebude nutny - ak niekto pouziva optimalizovanu aplikaciu, staci zmazat subor app_info.xml a BOINC menezer sam natiahne novu aplikaciu.
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

Jasné.
Ale přes RPC můžu udělat reset nebo AMS delayed detach, attach. Na smazání souboru potřebuji mít přístup na disk.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Faza S5R4 by mala nabehnut uz niekedy buduci tyzden. Projekt bude pravdepodobne kratky cas nedostupny koli upgradu serverov, ale este nie je iste ci budu robit obe aktivity naraz v rovnaky cas.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Na tento piatok (1.8.) je naplanovana jednodnova odstavka. Pocas nej bude vykonany upgrade hlavneho servera a zacne sa faza S5R4 s novymi datami.

Pripominam - ti ktori pouzivate optimalizovane (beta, alebo tzv. "poweruser") aplikacie, budete musiet zmazat subor app_info.xml, alebo resetovat projekt aby ste mohli stiahnut nove jednotky z S5R4-ky.

Dalsia moznost je upravit app_info.xml tak, aby boinc spoznal obe aplikacie (staru pre S5R3 a novu pre S5R4) - to vtedy ak chcete pomoct dopocitat stare jednotky s optimalizovanou aplikaciou a zaroven zacat tahat nove.

Treba sledovat projektove forum, detailne info sa urcite objavi coskoro po nastartovani S5R4-ky. Ked sa o nieco potknem dam to sem.

Pozn. Pocas nasledujucich 2-3 tyzdnov sa ocakava zvyseny DL, pretoze bude treba dopocitat stare jednotky z roznych datasetov. Pre userov s pomalym alebo limitovanym pripojenim sa odporuca pozastavit projekt (no new work). Dalsia moznost (ako inac) je zmodifikovat app_info.xml tak, aby boinc poznal iba novu aplikaciu a stare jednotky ignoroval.
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

app_info je mocny nastroju, ze?

Kdyz jsem presel z Cosmo na Einstein, na par masinach se zacaly tahat WUs z Einsteina...a hnedle ve fronte bylo 400 mega na download.
Stare jednotky uz pomalu dochazeji a zbyva jich na necele 4 dny. Do vikendu je to asi pryc...
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

Tak posledních necelých 20k WU na necelý den práce projektu...
Bernd Machenschalk napísal:It currently looks like the server will be down for the whole weekend to perform these, and we'll hopefully start the new week and month with an all-new server and a new run.
EDIT: Tak je tam nula, jeste se mi podarilo neco stahnout.
PackaSG
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Júl 30, 2008 9:31 pm

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa PackaSG »

Je normalne, ze aj ked je v statuse nula stale mi chodi nova praca ? Inak zdravim vas, som tu novy 2 dni a o BOINC som sa dozvedel z googlu.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ahoj PackaSG, vitaj vo svete BOINC-cu :) E@H je teraz vo velmi specifickej situacii - konci jedna faza projektu a zacina sa nova. Treba dopocitat stare jednotky a v podstate sa najma preposielaju take ktore u niekoho skoncili s errorom, alebo im vyprsal deadline (niekto ich neodovzdal nacas).

Takze stale je mozne este stiahnut nejaku robotu.

Ak mas akekolvek otazky k Einsteinovi alebo k BOINCu ako takemu kludne sa pytaj, radi odpovieme :)

[offtopic]Len tak pre zaujimavost: coze si hladal cez Google ze si narazil na BOINC?[/offtopic]
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Vitam Ta PackaSG aj ja.

Ako pise Hefto, status ukazuje len working units (WUs), ktore ma projekt pripravene a ktore este ziadnemu userovi neposlal. Avsak kedze projekt je velky a WUs su tisice a tisice, vzdy sa najde viacero WUs ktore useri nedopocitali (napr. ich zrusili, nastal ako Hefto spomenul nejaky error, pripadne iny problem), a v tom pripade sa taketo WUs poslu novym userom. Ich pocet vsak nie je zahrnuty v statuse.

P.S.: aj mna by zaujiamlo ako si mohol narazit na boinc ked si googloval (predpokladam ze klucove slovo boinc si zrovna nezadaval :) )

Btw, MeX - mas aktivne a sledujes Google Analytics tool ktory moze clovek free vyuzivat na ziskavanie info o pohybe ludi na/z/vo webe? Tam sa ak dobre pamatam da zistit aj ake slovo bolo hladane ked clovek pride na web z googlu...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
PackaSG
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Júl 30, 2008 9:31 pm

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa PackaSG »

Dakujem za ochotu a za vysvetlenie.
No uz ani presne neviem, bol v TV nejaky fim, The Dish sa volal sa mi zda, a bolo to o Apollo 11. Celkom ma zaujal tak som si len tak chcel overit ci ten satelit aj existuje. A browsovanim som narazil na nejaky SETI alebo BOINC uz neviem, tak som to nainstaloval a dost ma zaujal ten Einstein, sice som nevedel o com je projekt, ale preto, ze to bol vyznamny vedec :D A neskor som zistil, ze existuje aj Slovenska stranka BOINC :lol: tak som sa pripojil do tymu kedze som nacionalista nech ma Slovensko osoh aspon z tych bodov ktore nazbieram. No a tak, neskor som si o tom aj viac precital tak viem, ze je to pre dobru vec a je to potrebne, ale nie, ze by som bol humanista...

No otazky mam priblizne tri:
1.) Od instalacie presli asi 3 dni a zavtedy som za vykonanu pracu dostal 1424 neviem coho dajme tomu bodov. A denny priemer mi dava, ze 133 takze denny priemer to asi moc neni ... (nehal som to aj cez noc zapate, sak coze)

2.) Vzdy naraz mi pracuju 2 ulohy z podobnym priebehom, mam to chapat, ze kazde jadro rata zvlast ulohu ? Maju to tak aj ostatny ?

3.) Napriklad aj teras mam v 2 ulohach 100% priebeh a stav je len pripraveny na odoslanie a ostatne ulohy maju uz priebeh nejakych 15%, preco sa jednoducho neodoslu hned po skonceni vypoctu ?

Je mi jasne, ze pre vas su to samozrejme veci, tak ak mate chut mozte odpisat, ak nie nemusite mozno casom si to niekde zistim. Ale ako negativum hodnotim, nizku osvetu alebo reklamu BOINC-u, kedze urcite je aj na Slovensku vela ludi, ktory by do niecoho podobneho chceli byt zapojeny ale jednoducho o tom nevedia...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa gabberattack »

PackaSG napísal:Dakujem za ochotu a za vysvetlenie.
No uz ani presne neviem, bol v TV nejaky fim, The Dish sa volal sa mi zda, a bolo to o Apollo 11. Celkom ma zaujal tak som si len tak chcel overit ci ten satelit aj existuje. A browsovanim som narazil na nejaky SETI alebo BOINC uz neviem, tak som to nainstaloval a dost ma zaujal ten Einstein, sice som nevedel o com je projekt, ale preto, ze to bol vyznamny vedec :D A neskor som zistil, ze existuje aj Slovenska stranka BOINC :lol: tak som sa pripojil do tymu kedze som nacionalista nech ma Slovensko osoh aspon z tych bodov ktore nazbieram. No a tak, neskor som si o tom aj viac precital tak viem, ze je to pre dobru vec a je to potrebne, ale nie, ze by som bol humanista...

No otazky mam priblizne tri:
1.) Od instalacie presli asi 3 dni a zavtedy som za vykonanu pracu dostal 1424 neviem coho dajme tomu bodov. A denny priemer mi dava, ze 133 takze denny priemer to asi moc neni ... (nehal som to aj cez noc zapate, sak coze)

2.) Vzdy naraz mi pracuju 2 ulohy z podobnym priebehom, mam to chapat, ze kazde jadro rata zvlast ulohu ? Maju to tak aj ostatny ?

3.) Napriklad aj teras mam v 2 ulohach 100% priebeh a stav je len pripraveny na odoslanie a ostatne ulohy maju uz priebeh nejakych 15%, preco sa jednoducho neodoslu hned po skonceni vypoctu ?

Je mi jasne, ze pre vas su to samozrejme veci, tak ak mate chut mozte odpisat, ak nie nemusite mozno casom si to niekde zistim. Ale ako negativum hodnotim, nizku osvetu alebo reklamu BOINC-u, kedze urcite je aj na Slovensku vela ludi, ktory by do niecoho podobneho chceli byt zapojeny ale jednoducho o tom nevedia...

Vitam Ta u nas. Mex pracuje na novej webstranke, ktora bude hotova dufam skoro. Potom budu myslim aj potrebne informacie sustredene na jednom mieste, pretoze kazdy clen bude moct prispiet svojou troskou. Osveta a reklama na BOINC budu mat zmysel az bude web ako-tak vo fungujucom stave myslim.

Ad 1.)
Neviem pod akym menom pracujes v BOINC.SK, preto ak mozes, napis nam, aby sme sa mohli pozriet. :-) Denny priemer sa neustale meni. Je potrebne pockat niekolko dni/tyzdnov, aby sa ustalil na akej-takej stabilnej hodnote. On sa bude stale hybat nahor/nadol podla toho ako budu Tvoje pocitace pracovat, ci ich nechas zapnute (pojde nahor az k maximu vypoctoveho vykonu masiny), alebo vypnes (pojde nadol az k nule). Einstein v sucasnosti dava fixny kredit (body) za kazdu jednotku v hodnote okolo 237 kredits/wu. Podla toho kolko uloh Tvoj pocitac spracuje za den, tolkokrat ich vynasobis cislom 237 a mas teoreticky maximalny denny kredit pre danu masinu. Cim viac masin zapojis pod svojim kontom, tym vyssim vykonom prispejes k projektu.

Ad 2.) Ano, kazde jadro rata osobitnu ulohu. Ak by si mal stvorjadro, ratali by sa naraz 4 ulohy, ak osemjadro, bolo by tych uloh pocitanych sucasne osem.

Ad 3.) Odosielanie zalezi na nastaveniach, ktore spravis na svojom ucte. Zvycajne je nastavene stiahnutie prace na 1 den dopredu. Mozes to ale zmenit podla toho, ako Ti to vyhovuje. Skoncene jednotky sa odosielaju az ked klient kontaktuje Einstein server - zvycajne ked zasoba Tvojich jednotiek klesne pod nastavenu hranicu. Pisem ale len cisto o standardnom nastaveni uctu a klienta, ono je to vsetko mozne prisposobit.

To by som uz ale zabiehal do prilisnych detailov, lebo nastaveni uctu je mnoho. Ak mas zaujem, mozeme sa o tom v skratke dalej rozpisat. Podla vsetkeho ale tato tema bude dalsia na podrobny navod, ktory budem robit - vyzera to tak, ze mnoho ludi by potrebovalo vysvetlit nastavenia uctov, aby rozumeli prave tymto otazkam. Takze ak to nesuri, pockaj tyzden-dva a bude podrobny navod podobny tomu pre instalaciu BOINC pre Linux. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď