Nove jednotky

Pomoc pri stavbe najväčšieho urýchľovača častíc na svete v CERN

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nove jednotky

Príspevok od používateľa matob »

no škoda, ale nevadí ja som bol doteraz v tom že to boli dáta z LHC... :roll:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nove jednotky

Príspevok od používateľa miloso »

tak ma napadlo, ked dokážu v CERN-e spracovať také kvantum dát, na čo BOINC nestačí (teraz sa nechcem baviť o probléme rozdeľovaní údajov do WU), nedokázali by si nastaviť tie magnety sami?
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove jednotky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

miloso napísal:tak ma napadlo, ked dokážu v CERN-e spracovať také kvantum dát, na čo BOINC nestačí (teraz sa nechcem baviť o probléme rozdeľovaní údajov do WU), nedokázali by si nastaviť tie magnety sami?
Uz to tu bolo napisane, do urcitej miery to bolo aj kvoli spopularizovaniu LHC ako takeho, ved statisice ludi, vratane nas a nasho okolia sa o tom vdaka projektu dozvedelo. No v kazdom pripade, ked projekt zacinal tak mam pocit ze ten Grid (kvantum prepojenych vykonnych kompov) este nemali. Okrem toho LHC@home im usetril vela penazi ... nemusim konkretizovat. No a v neposlednej miere sa to aj otestovalo a teraz sa uz vie ako to budu moct vyuzit, maju tu stabilne kvantum kruncherov ako sme my, ktori im stale dame co to vykonu.
Ja s tym nemam ziadny problem a od zaciatkov tohoto projektu som IN a je to moj TOP projekt ktoremu som najvernejsi.

EDIT: WU uz nie su, vsetkych cca 50.000 sa rozchytalo.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nove jednotky

Príspevok od používateľa ikvar »

Boli vypustene dalsie jednotky... co sa vlastne teraz pocitaca?
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nove jednotky

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Dobra otazka.

Na LHC forach sa clovek nic podstatne nedozvie a kade-tade sa objavuju spekulacie ze obcas sa objavi nejaka robota, len aby sa uspokojil hlad ratacov po jednotkach.
Obrázok
Napísať odpoveď