miniITX motherboard

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja nemam ani jeden Full HD. HD mam 3 a stoji ma to 15 €, co sa mi zda dost drahe a hned ako budem moct,
to zrusim.
Tak kolko ma bezny obcan s DVB-T dostunych Full HD, nie HD a kolko ich je v cene, napr. 2 € per chanell ?
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa gabberattack »

Dostupnost HD zalezi na mieste, kde niekto zije, Ja mam doma dostupnych 115 HD kanalov a nepozeram ani jeden, lebo som od rana do vecera v praci a vecer som rad, ze som rad a nemusim zabijat tych par hodin volna cumenim na debnu a vymyvanim mozgu ako zhruba 95% americkej populacie. ;-) Ked ma nejaky program zaujima, tak si ho vyhladam a pozriem online, pripadne zaplatim par dolarov a stiahnem cez iTunes. Ale povedal by som, ze cim vyssi blahobyt, tym vacsia je ludska lenivost a neochota hybat mozgom, velmi viditelna tuto v okoli kde zijem. Nakoniec skoncime ako ti ludia vo filme Wall-e. ;-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ja som len oponoval ze dostupnost HD nie je lebo si myslim ze je.
A davat tu konkretne ceny je blud a tam som to vobec nechcel smerovat.
Platim 50€ mesacne za 30mbit net, telefon flat rate, nejakych 115 kanalov a aj tak 90% co pozeram v TV tak preslo cez to 30mbit pripojenie do netu.
Ale nejde o to!
Ja som len chcel poukazat ze ja osobne preferujem kvalitny obsah s kvalitnou formou.
To neznamena ze nikdy nepozeram Cestu do praveku, ked ide v telke STALE si to pozriem, rovnako ako Mrazika alebo Kaščej bezsmertnyj.
Na druhej strane relax typu Machete vo fullHD alebo Expendables je pre mna fun a relax.
Plus SGU, Fringe, Supernatural, Flashforward a podobne v 720p.

Nevidim dovod aby mi nesluzila dostupna technologia ak mi sluzit moze a preto by som nesiel do HW ktory to nezvladne. To je moj nazor. Ale neberiem tym nikomu jeho vlastny nazor, kazdy ma svoje priority. Moje su take ake su.

Ked uz nei na pive tak aspon tu kus pokecame ;)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa MeX »

slavko.sk napísal:
Duro Kotulic Bunta napísal:HD video ma nezaujima, ja som divx clovek :)
Velka chyba! Ja uz ine ako 720p nepozeram, staci raz skusit a mensia kvalita ako 720p ti bude pripadat ako flaky.
Inak DivX nemamena ze to neni 720p alebo 1080p ;) Aj ked na HD sa pouziva vacsinou h264, VC1 a podobne kodeky.
A ked uz telefony tocia video v 720p ...
Suhlasim
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:Ked som mal 13 rokov, tak bol casopis Elektron a jeho priloha a tam ukazovali, ako Japonci testuju HD vysielanie.
Teraz je stvrtstorocie prec a my nemame ani terestrialne Full HD ani 30 programov vo Full HD cez net co satelit. :)
Napr. Orange ma uz v zakladnom baliku 12 HD stanic, v strednom 18 a v najvyssom 20. UPC ma myslim 6 stanic v HD. Pokial viem, aj dalsi poskytovatelia uz ponukaju HD. Satelitne HD je uz pomerne dlho.

Je otazka, ci je HD dostupne skoro alebo neskoro, faktom je ze uz to tu je (a nie je to zalezitost poslednych mesiacov).

DVB-T je terestrialne HD vysielanie. Uz cez zimné olympijské hry 2010 bolo HD vysielanie aj cez DVB-T. Momentalne neviem presne, aky je stav, ale je len otazka casu, kedy to bude uplne bezne.

Je obrovsky rozdiel pozerat na 100cm TV nieco v SD alebo v HD. Uplne suhlasim so Slavkom, ze bezne, uplne bezne su serialy vysielane, nahravane a distribuovane v 720p uz par rokov (!). A co potom 1080p! To je uz ina kvalitka :).
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa MeX »

No ale ked sa vratim k tej doske, moznosti sice nie je vela ale su a odporucam, je to na to co pises dobre riesenie. A ked to skombinujem s temou HD - na vhodnej miniITX doske prehras v pohode FullHD. Viac info na klapke :).
Napísať odpoveď