Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa numlock »

1. Ten "zisk" mi pripada ako nejaka pyramidova hra, (ti, co zacnu skor, ziskaju viac) ajked to asi tak nebude.. neviem
2. Pocitaju sa nepodstatne veci (opak Boincu)
3. otazne vyuzitie "coins"
Is mining used for some useful computation?

The computations done when mining are internal to Bitcoin and not related to any other distributed computing projects. They serve the purpose of securing the Bitcoin network, which is useful.
Is it not a waste of energy?

Spending energy on creating a free monetary system is hardly a waste. Also, services necessary for the operation of currently widespread monetary systems, such as banks and credit card companies, also spend energy, arguably more than Bitcoin would.
Why don't we use calculations that are also useful for some other purpose?

To provide security for the Bitcoin network, the calculations involved need to have some very specific features. These features are incompatible with leveraging the computation for other purposes.

Napady typu "zisk za CPU/GPU vykon" tu boli mnohokrat, nepoznam ziadny stabilny. Ale ktovie, mozno Bitcoin sa vyvine lepsie... uvidime.
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa numlock »

Zabudol som este napisat:

Pacia sa mi tam 2 veci:
1. BitCoin obchadza banky (=uzernikov)
2. Coins su kryte (vypoct. vykonom), nie ako nase bankovky (toaletny papier)
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Oproti junu 2011, kedy mali bitcoiny hodnotu 15 USD
dnes maju hodnotu akolo 430 USD. Co je 28,66 x viac.
Preco sa o ne zaujima FBI a americky senat ?
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa branjo »

For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa gabberattack »

Lol, Windows.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Moc by som sa nesmial z toho, ze Windoze. Ono to totiz zasifrovava uzivatelske dokumenty, takze to teoreticky nepotrebuje ani administratorske prava a staci nejaky drive-by utok (webova stranka s nejakou novou fintou), dierava implementacia pdf, nejaky trojsky kon spusteny vdaka sofistikovanemu utoku... Takze je to zrealizovatelne na akomkolvek, aj zabezpecenom, systeme. Kludne aj v Linuxe aj na OS X.
Ako... mozeme tu frajerit, ze nas nedostanu, ze si davame pozor... ale vzdy sa moze stat, ze ma clovek zrovna slabsiu chvilku a nieco mu unikne.

Pred tymto ta neochrani pouzitie nejakeho ineho OS, ale len rozumne zalohovanie (ktore ten malware s beznymi uzivatelskymi pravami nebude moct naburat). Zalohovanie pre OS X je fajn, len treba nejake tie extra $$$. A zalohovanie pre Linux je ubohe (existuje vela moznosti, ale vsetko je to take partizanske, ze bezny Blbuntu looser IMHO vobec nezalohuje - plus na storage samozrejme potrebujes extra $$$ aj v Linuxe, akurat to vacsinou ide omnoho lacnejsie ako jablkove zariadenia).

Ale inak ak sa niekomu zadari stat sa obetou, rozhodne by som radil neposielat ani floka, pretoze tie zasifrovane subory su s vysokou pravdepodobnostou tak ci tak stratene. Ak obet posle peniaze, naco by vydierac este posielal sukromny kluc na desifrovanie? Nic uz z toho nema a navyse by zvysoval riziko odhalenia. Takze je jasne, ze vydierac zbali prachy a zmizne...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa branjo »

Suhlasim s Palom vo vsetkom okrem toho, ze zalohovanie na Mac OS X je drahsie, ako na Linux alebo Windows: externy storage moze byt pouzity ten isty (samozrejme, treba dat pozor na jeho naformatovanie), Time Machine, ktora ma na starosti samotne zalohovanie a dezalohovanie je sucastou Mac OS X. Samozrejme, ze maniaci ako ja maju napr. Time Capsule (ktora je zaroven jednym z najbezpecnejsich routerov na PC trhu), takze to vyjde drahsie (ale nie o vela). Ale ta odladenost a bezpecnost mne za to stoji :)
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
klimo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Nov 17, 2013 6:02 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa klimo »

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Snahy pouzivat virtualnu menu na obchodovanie v realnom svete su hlavne scestne, pretoze:
1. Tak ako v Thajsku, hocikde inde moze vlada zakazat pouzivanie virtualnej meny v realnom svete. Alebo (pravdepodobnejsia moznost v tzv. "demokratickom svete"), taketo vymeny brutalne zdanit - a tych, co sa budu chciet daniam vyhnut, este brutalnejsie trestat.
2. Tak ako v nedavnom pripade bitcash.cz (a dalsich), laka to zlocincov z realneho sveta, ktori pomocou virtualnej meny okradaju ludi o peniaze z realneho sveta - a legislativa realneho sveta nema sancu tomu zabranit, ani to zvratit.
3. Virtualna mena nesluzi svojmu povodnemu ucelu (byt platidlo vo virtualnom svete, ekvivalent prace), ale sa stava predmetom spekulacii (burzy, zmeny kurzu BTC voci realnym menam, zadrziavanie/pustanie do obehu za ucelom profitu), cim sa virtualna mena "korumpuje" - uz nie je (len) ekvivalent prace, ale (aj) "tovar", teda podlieha podobnym, pre beznych ludi neziaducim javom, ako realne peniaze (teda namiesto toho, aby sa virtualnou menou odstranili problemy, ktore su s realnymi peniazmi, tak tie problemy presiaknu aj do virtualnej meny).

Ak sa niekto na bitcoiny pozera ako na nastroj rychleho zbohatnutia, tak je len obycajny spekulant a smelinar, ale v pripade BTC mu uz pravdepodobne usiel vlak (najvacsi profit uz je vyzrany), takze moze kludne smelit hocico ine.
Momentalne sa bitcoiny ale hlavne smelia - takze su pre mna nieco ako kedysi cecka (kto si pamata)... :mrgreen:

Nakoniec ale, globalny zakaz vymeny BTC za realne peniaze/tovar by mohol BTC pomoct vratit sa k jeho povodnej funkcii platidla vo virtualnom svete... tam perspektivu rozhodne ma.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Este k tomuto:
branjo napísal:externy storage moze byt pouzity ten isty (samozrejme, treba dat pozor na jeho naformatovanie)
Pokial viem, toto plati len pri lokalne pripojenom disku (napriklad cez USB), ktory sa da z OS X naformatovat na HFS+ a potom Time Machine chodi stopercentne. Ak by chcel clovek ale pouzit Linuxovy server ako storage a zalohovat po sieti, budu problemy prave s HFS+ a s protokolom Netatalk (kedysi to vraj chodilo, ale pred casom to Apple zavrel - sam som to pred casom skusal rozchodit doma, aj som AFP nakonfiguroval, aj zeroconf na to fungoval spolu s Avahi, ale na Time Machine to nakoniec pouzit neslo, takze som potom cele AFP zrusil ako zbytocne, uzivatelske adresare su aj tak pristupne cez "standardnu" sambu).
Komercne NASy casto podporuju OS X a ide to pouzit s Time Machine, ale to je prave to, kde si clovek priplati...

Ti, co maju Apple ten rozdiel financii vacsinou aj tak neriesia... Ja som to len porovnal s Linuxom, kde mozes mat "poorman's backup" funkcny a s mensimi nakladmi (z pohladu nas cruncherov: ak mas doma tak ci tak viacero masin, tak nemusis prikupovat este extra zariadenie na backup, kde platis viac nez len za potrebnu diskovu kapacitu).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa 89421 »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Uff, tak zjavne som sa mylil... Spekulacie este mozu frcat naplno. 1 BTC uz sa smeli za 1200 USD (pred 10 dnami to bolo 600 USD)... este je asi par poschodi pyramidy v zasobe...

Takato smelina totalne diskvalifikuje BTC z funkcie virtualneho platidla, pretoze ak jedna vec dnes stoji 0.001 BTC a zajtra ta ista vec uz len 0.00085 BTC ("kurz" BTC voci USD stupol) a o tyzden stoji ta ista vec pre zmenu 0.0012 BTC ("kurz" pre zmenu klesol), tak je to ako platidlo kompletne nepouzitelne. To je vhodne uz len na tie spekulacie. (Hehe, ak sa dobre pamatam, tak prvy nakup za bitcoiny v realnom svete boli 2 pizze za 10 000 BTC - vtedy pizza za 50$, dnes pizza za 12M$ :mrgreen:)

Cele mi to momentalne pripada ako "krizenec nebankoviek s nigerijskymi listami", teda snaha osklbat tych ludi, ktori sa nechaju zaslepit vidinou rychleho zbohatnutia. Pravdupovediac mi tych ludi nebude ani trocha luto, ked ich niekto osklbe (ani mi nie je luto tych, co prisli o BTC pri vykradackach "webovych penazeniek"). To uz skor chapem tie obete nebankoviek (vtedy ludia "zo zotrvacnosti od totaca" este akosi podvedome doverovali verejne propagovanym veciam, takze im nedoslo, ze cela ta reklama a kamenne pobocky atakdalej je od zaciatku planovany podvod)... boli sice aj trocha chamtivi (preto nesuhlasim s odskodnenim), ale vo velkej miere islo o viac faktorov (okrem spominanej absencie precedensu tam bola aj neistota z buducnosti, nedovera vo vladnu moc, vyrazny pokles urokovych sadzieb v bankach po pade Meciara) a vacsina tych ludi zila v tom, ze ide o legalnu zalezitost (na rozdiel od nigerijskych listov, kde sa hralo na amoralnu strunu preto "obete" nigerijskych listov takisto nelutujem).

System bitcoinov bol povodne navrhnuty celkom zaujimavo (absencia centralnej autority, nemoznost falsovat), ale to, co sa deje teraz, asi nikto necakal. Alebo zeby ano?

O tom by sa uz snad dala sformulovat aj nejaka konspiracna teoria, nemyslite? :roll:
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa 89421 »

Webové tržiště Sheep Marketplace, určené například k anonymnímu prodeji drog, oznámilo ztrátu schopnosti vyplácet uložené bitcoiny. Krátce nato stránka zmizela. Podle odhadů zde uživatelé - často dealeři drog - prý přišli o 45 až 90 milionů dolarů v bitcoinech. Internetoví diskutéři viní z podvodu českého programátora.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/bitcoin-sheep-m ... ternet_pka
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Aku perspektivu ma Bitcoin ?

Príspevok od používateľa 89421 »

Dnes po tychto spravach pada bitcoin ako ...
http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment ... ect_a_100/
je tam kopa linkov na cinske stranky a dovody.
Vidno v diskusiach ze kopa zufalcov co do toho napchali kopu prachov si neda vysvetlit proste fakty a pravdu.
Hash dificulty je uz sialenych 700 a viac milionov co absolutne znemoznuje HW tazenie., na exkluzivnych masinach z 50 GH/s a viac mozno ale dost zlozito a stale treba mat elektriku zadarmo,,minimalne! Aj to je dalsi kliniec do rakvy bitcoinu
bitcoin je len tak bohaty ako bohato do neho nasype vacsina..mensina potom vybera zisky.. alebo uz vybrala :D :D taky co tazili v 2009 a 10 a vydrzali do nepredat do minuleho tyzdna, mozu vyberat cash , ak bude dopyt

Rano bol bitcoin na 1050 usd teraz je na 890 podla bitcoin daily..

http://bitcoinwisdom.com/markets/btce/ltcusd
Obrázok
Napísať odpoveď