Trash/Death Metal

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Aj by som sa na tom clanku zasmial, lenze bohuzial poznam dost ludi, ktori skutocne takto jednoducho a naivne vnimaju zivot, a potom su unhappy.
Kombinacia neschopnosti zorientovat sa v zivote a psychickej labilnosti je naozaj nebezpecna a destruktivna. A ak sa k tomu prida este aj dvojciferne IQ, tak tu mame - vyborneho volica. :)
No nic, idem si pustit Mercyful Fate... :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Toto sa im pacilo najviac - pomaly rytmus a absencia kvilivych akustickych gitarovych sol.
Pekne, dik... :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

gabberattack napísal:Pozor metalisti, zhorite vsetci v pekle. :evil: :evil: :evil:
http://www.milujtesa.org/nr/joga_okulti ... black.html
To uz vedel Dee Snider pred 30 lety.
Burn in hell... a Original je taky super
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

gabberattack napísal:Pozor metalisti, zhorite vsetci v pekle. :evil: :evil: :evil:
Alica je uz tam.... Alice in hell
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Pozor metalisti, zhorite vsetci v pekle. :evil: :evil: :evil:
http://www.milujtesa.org/nr/joga_okulti ... black.html
Duro Kotulic Bunta napísal:Aj by som sa na tom clanku zasmial, lenze bohuzial poznam dost ludi, ktori skutocne takto jednoducho a naivne vnimaju zivot, a potom su unhappy.
Kombinacia neschopnosti zorientovat sa v zivote a psychickej labilnosti je naozaj nebezpecna a destruktivna. A ak sa k tomu prida este aj dvojciferne IQ, tak tu mame - vyborneho volica. :)
No nic, idem si pustit Mercyful Fate... :-)
Ja som chvilu rozmyslal, co mi to pripomina. A potom mi to doslo: Virsikove "pribehy". Ten si ich tiez urcite vymyslal sam (no, mozno mu kedysi davno na zaciatku nejaky realny list posluzil ako predloha, ale potom uz to sypal sam, lebo vsetko malo ten isty slohovy styl)... To bol taky nedoceneny priekopnik na poli "reality show" na Slovensku by som povedal, my sme to vtedy pocuvali len preto, ze sme boli zvedavi ake kraviny si dokaze este vymysliet. Presne ako terajsie "sudne siene" ci co to bezi v televiziach (tie uz samozrejme nepozeravam za tych par dni v roku co som na SK na dovolenke, akurat ze "uputavky" na ne otravuju v kuse).
Hentie kydy su taka ista "virsikovina", uplne ten isty styl "zivotneho pribehu". Akurat tento je zjavne z Polska... Ale tiez je to podla mna cele vymyslene, aj ked s inym zamerom. Je to zaujimave sledovat, ako sa "zavedene" cirkvi (do jednej hlasajuce lasku) snazia bojovat s novovznikajucimi sektami (tiez hlasajucimi lasku) - a to krestanstvo samo tiez vzniklo ako sekta (a vlastne vsetky nabozenstva). To je taky paradox ako za totaca, kedy sme vsetci mali "bojovat za mier"...

Co sa tyka kombinacie neschopnosti zorientovat sa v zivote a psychickej labilnosti, tak si myslim, ze za to je z velkej casti zodpovedna spolocnost sama. Tipujem, ze "standardny model" je: rodicia maju problemy vobec prezit a "nestihaju" popri tom byt moralnym vzorom pre dospievajuceho mladeho cloveka, aj bezprostredne okolie a vlastne cela spolocnost je v moralnom rozklade (a skola je toho odrazom), takze niektori z tych mladych ludi skratka nemaju ako pochopit, o com je zivot. A s nizsim IQ to podla mna az tak nesuvisi - zavoznika moze robit aj Otik, ked to robi rad a vie, ze prave na to miesto patri. Ale samozrejme, sam Otik to v rukach nema a musi mu trocha pomoct okolie.
(Pre istotu: Myslim postavu Otika z filmu "Vesnicko ma strediskova").
VMS.JPG
VMS.JPG (102.14 KiB) 11597 zobrazení
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Shafo: teda, Burn in Hell od Dimmu Borgir si pustavam obcas uz asi tri roky, ten album sa mi paci, ale nevedel som, ze ta skladba je cover verzia starsej. Dik za rozsirenie obzoru... :)

Palo: suhlasim s tym co pises, avsak s vynimkou toho IQ. Samozrejme nejde o jediny faktor, a ani nie najprimarnejsi, ale je dost podstatny. Teda ja si pod IQ nepredstavujem len schopnost vypocitat matematicky rad ci vediet aky geometricky obrazec nasleduje v rade, ale vseobecnu schopnost prepajat logicke obvody v mozgu a spajat si vedomosti a neuronove obvody za ucelom odhadu vyvoja udalosti v buducnosti. Samozrejme to vobec nie je zaruka stastia a uz vobec nie uspechu (kopec veci v zivote je vecou nahody), ale dokaze to vyrazne minimalizovat nestastnost cloveka pri pohlade na vyvoj udalosti v jeho zivote. Ale to je dost akademicka a trochu jalova diskusia podla mna uz.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa gabberattack »

Juraj, podla mojho pohladu na vec (hlavne pri mojom dlhodobom pobyte v krajine s velkym poctom ludi s nizsim IQ a velkym problemom riesit aj jednoduche matematicke problemy bez kalkulacky): cim nizsie IQ, tym jednoduchsie byt stastny, takze to slovicko nebolo dobre pouzite.... ale rozumieme sa myslim. ;)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:Palo: suhlasim s tym co pises, avsak s vynimkou toho IQ. Samozrejme nejde o jediny faktor, a ani nie najprimarnejsi, ale je dost podstatny. Teda ja si pod IQ nepredstavujem len schopnost vypocitat matematicky rad ci vediet aky geometricky obrazec nasleduje v rade, ale vseobecnu schopnost prepajat logicke obvody v mozgu a spajat si vedomosti a neuronove obvody za ucelom odhadu vyvoja udalosti v buducnosti. Samozrejme to vobec nie je zaruka stastia a uz vobec nie uspechu (kopec veci v zivote je vecou nahody), ale dokaze to vyrazne minimalizovat nestastnost cloveka pri pohlade na vyvoj udalosti v jeho zivote. Ale to je dost akademicka a trochu jalova diskusia podla mna uz.
Tak "nestastnost cloveka" je silne relativny pojem. V europskych koncinach to nie je az take zjavne... ale tu v Sanghaji clovek vidi na ulici "standardneho low-endoveho" Cinana: zije v otrasnom baraku, okolo neho bordel a spina, (teraz uz aj hnusna zima) oblecene ma spinave handry, v kuse chriaka, v hube ma miesto zubov iba zhnite kyptiky, no skratka humus... A vies co na to ten Cinan? On sa smeje, fajci si cigaretu a absolutne nic ho netrapi, je podla vsetkeho stastny... Bezny clovek kraca okolo neho do/z roboty, riesi co vsetko treba spravit, pripadne je este aj nasraty z toho, co sa prave docital v novinach... tak kto je potom stastnejsi?
Mne sa zda len logicke, ze "jednoduchsich" ludi trapia jednoduchsie veci a znalejsich ludi trapia zlozitejsie veci (a viac veci celkovo)... takze ti jednoduchsi ludia sa vlastne citia stastnejsi. Samozrejme, ked pridu nejake neocakavane problemy, tak ludia s vyssim IQ maju omnoho vacsiu sancu ich vyriesit... Ja som to uz pred casom sformuloval ako "Ked si mam vybrat, tak radsej zomriem nasraty, nez blby".
A aby som sa nakoniec vratil k teme, ked clovek taky vytoceny z celeho dna ide domov, v metre so vsetkymi tymi chriakacmi naokolo, ktori "sa ho snazia" vytocit este viac, tak vtedy velmi pomaha pustit si nejaku "nejemnu melodiu" do sluchadiel. To cloveku akosi doda energiu a potom doma aspon nevrci na rodinu, ktora je v tom vsetkom nevinne. Aj ked priamo trash/death metal aktivne nepocuvam...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Mate pravdu - pocit stastia je velmi subjektivny, a s IQ urcite nemusi suvisiet (to je koniec koncov to, co chcel povedat Palo tym hintom na vesnicku). K tomu neexistuje protiargument.
Pod stastim som mal skor na mysli (a je moja chyba ze som to nedostatocne specifikoval) stastie z toho, ze sa zivot vyvija zelanym ci ocakavanym smerom (ak nejake ocakavania clovek ma). Pretoze v cloveku je pocit stastia spojeny s pocitom istoty a akejsi predictability (hoci nie vzdy a nie u kazdeho, niekto moze byt happy aj ked ho osud zmieta neocakavanymi smermi, ale je to asi skor vynimka). Kedysi som cital jednu psychostudiu - nehodnotim ako dobru, ale jedna myslienka ma v nej zaujala, konkretne myslienka o tom, ze napr. jednou z dolezitych crt hudby je jej psychologicky vplyv v tom, ze pocuvanie oblubenej hudby v cloveku generuje pocit predictability - viete, aky ton bude nasledovat, viete, co bude v buducnosti, a tato istota cloveka upokojuje. Nieco na tom moze byt, ci uz ide o pocuvanie deathmetalu, popu alebo vaznej hudby..

Anyway, ale ani takato interpretacia nemusi priamo suvisiet s IQ - pocit predictbaility sa da velmi dobre zariadit aj spolocenskym zriadenim - napr. cinania su urcite happy, ze im vsetko nadiktuje strana...

Takze moj povodny argument je mimo, suhlasim. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Tento tyzden Timur doniesol zo skoly pochvalu - z hudobnej vychovy.. A viete za co? On si doma svojvolne a dobrovolne napisal kompletny text nasledujucej skladby (text vybrowsoval na webe). Cely jeden vecer si to rucne prepisoval na papier. Ucitelka jeho dobrovolnu aktivitu ocenila pochvalou - i ked skritizovala, ze je v nemcine a rustine, a nie v anglictine alebo slovencine. Ale dobre tak, pretoze mal na hodine aj zaspievat co si pamata, a samozrejme si zapamatal pohodovy rusky refren, ale z nemeckej tu najhorsiu - Diese Stadt is eine Dirne...
Hlavne to Dirne samozrejme s peknym fonetickym dorazom.. :-D
Esteze ucitelka nevie po nemecky.. :)
http://www.youtube.com/watch?v=lork4zxRGxI
(obaja chalani su posledne tyzdne fanatici do tejto piesne, kazdy vecer ide aspon patkrat)

Nuz, to je ta moja hudobna vychova synov, ten mensi dvojrocny zahlasil dnes Silvii, ze 'mamka, pust pjosim nejaky dedmetal' ... no ale ten dostanu len ked som v izbe ja, inak sa musi pustat iba kompromis typu rammstein, korn ci system of a down..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Nuz vidno, ze chlapci maju vkus :-) Tie "pionierky" su prijemnym potesenim pre oko divaka :-)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Trochu offtopic, ale ked uz som tu minule spominal remix Depeche mode, tak budu mat koncert v BA 25.05.2012. :)
http://depechemode.sk/magazin/aktualita ... rahe-2013/
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa PavolR »

Urcite si chcel napisat 2013. :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

PavolR napísal:Urcite si chcel napisat 2013. :D
:-) No to vies, koniec sveta nepusti, to je ako v tom romane od Isaaca Asimova (myslim ze sa to volalo The End of Eternity), kde sa ludia napriek schopnosti cestovat v case nemohli dostat cez casovu barieru do istych storoci v buducnosti, pretoze boli blokovane. :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Uz to bude vlastne 15let, co jsem slysel poprve tuto pisnicku
Sice to neni tvrdarna, ale mel jsem v te dobe takove "doomove" obdobi a dost me to tehda jeste na skole chytlo.
Pustil to v Radiu1 v poradu Hard musik Petr Koral s Bohousem Nemcem. Nahodou jsem si to nahral na kazetu a pote jsem se k ni stale vracel...

Ted jsem se k tomu vratil zase a libi se mi to stale.
Kapela bohuzel relativne kratce nato zanikla a zbylo jen par nahravek na youtube a bandzone...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď