Magnetism@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa Honza »

Zdar.
Nakonec mi to nedalo a přes víkend jsem vzal armádu statečných a nechal 10 quadu 24/7. Zatím jsem přihodil 40k, v pending mám dalších víc jak 20k. Asi tomu nechám ještě 24h, aby to hodilo těch zmiňovaných 80k. Pak bych se vesměs vrátil k normálnímu 64-bitu na PG.

Jinak PrimeGrid má jasný termín pro next Challenge: 17-21 December 2008, Project: PSP Sieve
Přídá se někdo nebo v tom budu zase sám?
Jak jsem psal na CNT k poslednímu turnaji...
Honza napísal:S výsledkem turnaje jsem také zpokojen - pouze 3% mě dělí od 5. místa, a pouze necelá 0,4% dělí BOINC.sk od 10. místa.
Snad ještě dnes budou výsledky oficiální...
A když jsem u toho hecu - odvést za turnaj 2x více práce než celý CNT také není špatné
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Vdaka Honza, pomohlo to vyrazne. Mozes napisat nieco viac o tom Challenge? Co sa vlastne pocita a ako sa to hodnoti.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa Honza »

Počítá se PSP Sieve, to jsem již psal.
Pro PSP Sieve (stejně jako PPS Sieve) je výhodou 64-bit, který je výrazně rychlejší. Narozdíl od PPS Sieve existuje pro PSP Sieve i 32-bit verze. Narozdíl od PPS Sieve - který se vezme 400 MB RAM a dříve i 400MB na disku (dnes už je sieve file menší a dělá kolem 260MB) je PSP Sieve méně náročný. Doba výpočtu také nedělá řadově 3 hodiny, ale třeba 20 minut (na 64-bitu, Q6600) jestli si dobře pamatuji.
Sieving je důležitý v tom, že eliminuje a zefektivňuje samotné hledání prvočísel. Tedy prvočísla pomocí sieve nenajdeš, zato přispěješ k efektivitě jejich hledání.
Z počátku je Sieving náročný (viz PPS Sieve) a hledání prvočísel snadné (malá prvočísla, krátké WUs), postupem času se Sieving urychluje...až dojde k momentu, kdy již sieving hledání prvočísel neusnadňuje a je třeba přejít k běžným LLR testům...heavy-duty job hledání velkých prvočísel.

EDIT: Na Magentism už mi najelo skoro 50k což na zahoření není špatné. Pending už naštěstí příliš neroste ale stejně je tam dost přes 20k.
Nechávám 64-bit quady dopočítat cache a vracím je na 64-bit PPS Sieve, kam patří. Zatím ještě nechám stahovat a počítat na 2 quady běžící na 32-bitu...
Snad nebude velký problém s vracením na PPS Sieve - mohly by se mi potkal v paměti Mangetky s 350MB i PPS Sieve, který si také něco vezme a 4GB začnou být malo.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Honza napísal:Počítá se PSP Sieve, to jsem již psal.
Pro PSP Sieve (stejně jako PPS Sieve) je výhodou 64-bit, který je výrazně rychlejší. Narozdíl od PPS Sieve existuje pro PSP Sieve i 32-bit verze. Narozdíl od PPS Sieve - který se vezme 400 MB RAM a dříve i 400MB na disku (dnes už je sieve file menší a dělá kolem 260MB) je PSP Sieve méně náročný. Doba výpočtu také nedělá řadově 3 hodiny, ale třeba 20 minut (na 64-bitu, Q6600) jestli si dobře pamatuji.
Sieving je důležitý v tom, že eliminuje a zefektivňuje samotné hledání prvočísel. Tedy prvočísla pomocí sieve nenajdeš, zato přispěješ k efektivitě jejich hledání.
Z počátku je Sieving náročný (viz PPS Sieve) a hledání prvočísel snadné (malá prvočísla, krátké WUs), postupem času se Sieving urychluje...až dojde k momentu, kdy již sieving hledání prvočísel neusnadňuje a je třeba přejít k běžným LLR testům...heavy-duty job hledání velkých prvočísel.

EDIT: Na Magentism už mi najelo skoro 50k což na zahoření není špatné. Pending už naštěstí příliš neroste ale stejně je tam dost přes 20k.
Nechávám 64-bit quady dopočítat cache a vracím je na 64-bit PPS Sieve, kam patří. Zatím ještě nechám stahovat a počítat na 2 quady běžící na 32-bitu...

Snad nebude velký problém s vracením na PPS Sieve - mohly by se mi potkal v paměti Mangetky s 350MB i PPS Sieve, který si také něco vezme a 4GB začnou být malo.
Pokial budeme mat dostatocny naskok v Magnetizme, tak sa pripojim k sutazi na tie 4 dni so vsetkymi masinami, co mozem nahodit. Nie je toho vela, ale azda pomoze. Som si pozrel v prestavke medzi pisanim zaverecnych prac pre moju skolu stranku PrimeGrid a az teraz som pochopil co myslis tou sutazou - je to oficialna sutaz na stranke projektu, nie ako som si povodne myslel, ze to vyhlasuje nejaky tim.

"PrimeGrid's Challenge Series
The PrimeGrid Challenge Series is an annual competition based on the results of monthly/bi-monthly challenges. The purpose of the Challenge is to spotlight a specific project within PrimeGrid's family of projects as well as to offer a little "healthy" competition for PrimeGrid's participants. It is also an opportunity for people to learn more about each specific project and have fun doing it."

Mam technicku otazku kedze som zatial na tom projekte vobec nebol - sa nastavuje niekde v menu projektu co chces pocitat? Vidim tam v aplikaciach rozne moznosti - teda pre ten challenge si nahodim Proth Prime Search (Sieve) alebo Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) alebo Prime Sierpinski Problem (Sieve)? Mi tu chyba v sekcii Ostatne projekty info o PrimeGrid - az niekto moze napisat zakladne info, tak by to bolo super.

Info k Magnetizmu: Dnesny den bol asi rekordny v prirastku kreditov pre nas tim a aj v posune v rebricku - BOINC.SK ziskalo hlavne vdaka Honzovi hromadu kreditov (22.389) a poskocili sme na aktualne 8 miesto, ktore by nam pri udrzani malo koncom roka priniest dalsi bod do Formuly BOINC, co bol aj cielom mojho snazenia na tomto threade (zatial mame len jediny bod za Orbit a koncom roka by tak mali pribudnut dalsie dva - za Orbit a Magnetism). Vsetkym, ktori sa snazia na tomto projekte patri vdaka, ale este je do konca roka 20 dni, takze treba tahat dalej. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa Honza »

gabberattack napísal:Mam technicku otazku kedze som zatial na tom projekte vobec nebol - sa nastavuje niekde v menu projektu co chces pocitat? Vidim tam v aplikaciach rozne moznosti - teda pre ten challenge si nahodim Proth Prime Search (Sieve) alebo Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) alebo Prime Sierpinski Problem (Sieve)? Mi tu chyba v sekcii Ostatne projekty info o PrimeGrid - az niekto moze napisat zakladne info, tak by to bolo super.
Ano, v rámci účtu, resource share and graphics. Te to obdobné jako na jiných projektech, které mají volbu podrojektů nebo zapnutí testovací aplikace.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Zaujimavy pohlad je na 3 najvykonnejsie pocitace v tomto projekte. :-)))) BOINC.SK RULEZ.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa numlock »

Vypadá to pekne :D
To su statistiky z celeho Magnetism@home? Nikto nema vyssi RAC/host ako 1300? :shock:
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa Honza »

Ano, to je z celého projektu.

Koukám, že numlock to má evidentně výrazněji přetočené, odkadoval bych tak na 3,4 - 3,5 Ghz., takže se určitě dostane výš.
Podle mých odhadů by to RAC mělo stoupnout nad 2.500 - usuzuji podle toho když jsem měl puštěných 10 quadů 24/7 a kolik mi dělal pending.

Pak jsou tam ještě ty 8-jádra na E5440 a ty to asi nakonec pořeší...
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa numlock »

Tvoj odhad je správny - 3582Mhz. Mne uz RAC nebude stupat... Teraz mi ide PC 12-16 hod. denne (momentalne vecsinou len Boinc), kebyze ide 24/7... potom by som mal tých 2000+...
8-Jadrá ? Myslíš dualnu dosku (2xQuad) ?
No, nech uz sa pridá ten bod nášmu tímu... (potrebujem dotiahnut ostatne projekty) :)
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mne E2180 s 1M cache dava RAC 1300, a bezi na 3.3 GHz, a taky isty RAC dava aj E4400,
ale ta bezi na 3.6 GHz, ale ma 2M cache, RAM je u oboch 2 GB, kernel ten isty, tak neviem
zistit pricinu, preco ta E4400 nedava este o cca 12 % vykonu viac. :?:
Zaujimave je napr. toto: http://kinetic.dnsalias.org/magnetism/w ... uid=277239
10,694.78 je pomocou tejto conf. CPU: C2D E8400@4280 Mhz, 475*9
Cooling: Thermalright SI-128 + Thermaltake Fan A2018 + Arctic Silver 5
MB: ABIT IX38 QUAD GT Intel x38
RAM: Crucial Ballistix (1GB X 2)@1140 MHz, 5-5-5-18
11,936.41 ja pri E2180 na 3.3 MHz a RAM 5-5-5-18, 848 MHz.
cize 11,936.41/10,694.78 = 1,116 , ergo 12 % narast pri 4280/3300 =
1,296969, 29,7 %-nom náraste frekvencie. :)
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa numlock »

Mam taku otazku... čo môže robiť admin, načo to je dobré ?
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

numlock napísal:Mam taku otazku... čo môže robiť admin, načo to je dobré ?
Admin moze menit info o time (popis) a vidi clenov, ktori sa prihlasili, pripadne odhlasili z timu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Hmmm, tak som bol zaneprazdneny inymi vecami, ze som zabudol na PrimeGrid challenge - az teraz som sa zapojil. Moja pamet uz nie je to, co byvala. Aspon daco poratam dufam....
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa PavolR »

Ahoj,
v statistikach sme klesli na na 9 miesto (celkovy kredit), dalej stale sme na krasnom 5 mieste co sa tyka prieimerneho kreditu. Prida este niekto svoju kapacitu na tento projekt?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Magnetism@home

Príspevok od používateľa numlock »

TeAm AnandTech sa derie na 3. miesto s RACom 26k, preto nas odsunul na 9.miesto, ale my smerujeme na 5. miesto... takže vpohode.
Odbrzdil som M@H, počítam už tiež.
Štatistika
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Napísať odpoveď