Ubuntu Support

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Juvs
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Máj 25, 2007 4:27 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Juvs »

Kiwi napísal:Neviem aku mas grafiku, ale ked nVidia, tak ...[/url]
Nechcem rypat, len as spytat. Existuje aj sposob " ano, dalej, dalej, dalej, dokoncit ? "
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

To je presne ten sposob, co som popisal, tam v tom skripte treba asi 6 krat stlacit Dalej, cize Enter.
Existuje aj iny sposob, stiahnut envy a spustit bud v grafickom mode, tzv. recovery mod 800x600,
alebo v textovom mode, to samo stiahne potrebne drivery pre vsetky typy GPU.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

reštartoval som PC, lebo zamrzola inštalácia frontov

Kód: Vybrať všetko

E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem. 
E: _cache->open() failed, please report
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

No ked nieco mrzne, to moze byt aj hardverovy problem. Nechaj ho vychladnut a skus znova.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

http://wiki.ubuntu.cz/Microsoftí%20fonty podľa tohoto a neskoro som si prečítal "Instalace balíku msttcorefonts nebude fungovat, pokud jste za proxy serverem" v detailoch písalo

Kód: Vybrať všetko

 ziadosť odoslaná, čakám na odpoveď...
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vsetko v zivote je zalezitos motivacie, nie vole. Ak sa chces dostat k frajerke, tak urobis vsetko, aby si sa tam dostal.
Ak chces pouzivat nejaky OS, tak urobis vsetko, aby si si o nom co najviac precital, aby si vedel, co mozes od neho
cakat, a co nie. Takze ak zistis, ze to nie je to, co si hladal, treba skusit iny OS, atd.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

pri Ww som sa dostal na vysokú úroveň spôsobom "pokus - omyl" na linuxe to akosi nefunguje, vo Ww som to vedel nejako napraviť čo som dovrzal, tu je to dosť komplikované. pri Ww som nečítal nič, nikto mi nič neradil, všetko som robil intuíciou a som takmer vždy našiel riešenie sám...
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Hej. Lenze ak mas intuiciou prist na to, ako sa riadi Boeing alebo helikopotvora, tak musis mat dost pokusov,
ergo dost Boeingov alebo X-49A -ciek, a aj dost zivotov = instalacii OS. :)
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

no nie som geniálny? pomocou príkazov: "apt-get -f install", "dpkg --configure -a", a "suda" som proces inštalácie znovu nabehol a počkal kym to neukončí samo. myslím, že to pôjde, pomaly a postupne, nemusite mi hneď nadávať, ja si možno nakoniec, keď budem v tiesni poradím aj sám :D
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:pri Ww som sa dostal na vysokú úroveň spôsobom "pokus - omyl" na linuxe to akosi nefunguje, vo Ww som to vedel nejako napraviť čo som dovrzal, tu je to dosť komplikované. pri Ww som nečítal nič, nikto mi nič neradil, všetko som robil intuíciou a som takmer vždy našiel riešenie sám...
Otazne je, co si myslis o vysokej urovni WW. Windowsy boli robene pre nenarocnych ludi, ktori nemali cas/chut/volu nieco sa naucit. Zial, zvrhlo sa to az takym sposobom, ze ludia uplne prestali mysliet a namiesto toho len bezhlavo klikali kde sa dalo. Predpokladam, ze hovoris o tkzv. Restore Pointoch vo Windowsoch, ktore Ti vratia system na uroven, aka bola pri poslednom ulozeni zmien. Zial tato metoda dost brutalne berie miesto na disku (fakticky kopiruje vsetko este raz). Co viem, tak v Ubuntu existuje tento program, ktory Ti zazalohuje a obnovi cokolvek. Jediny problem by mohol nastat, keby Ti odislo graficke rozhranie, potom by si musel sa s tym opat srat. Windows ma v tomto vyhodu - stlacis F8 na nabeh do Safe Mode a tam odkliknes system restore. Hadam tato funkcia bude dostupna v niektorom z dalsich vydani Ubuntu.
Inak pokial Ti nerobi grafika vaznejsie potiaze, nechaj to tak. Aby sa problem poriesil uplne, musi Intel vydat novy ovladac. Je to rovnake ako vo Windows - ak mas experimentalny ovladac, zariadenie nebude fungovat spravne, alebo bude sposobovat BSOD - preto vzdy pri uvazovani o Linuxe by ludia mali vziat ohlad na konfiguraciu masiny a kupit taku, pre ktoru su stabilne a kvalitne ovladace. Na problem so zobrazovanim blogu SME by som pouzil Firefox, alebo Konqueror. Ak chces paradny browser, skus Google Chrome v neoficialnej edicii. :P
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

No nie je problem pouzit Ubuntu recovery mode, tiez nie je problem, si urobit 1, 2, 1000000 particii,
kde budem mat zalozny/e OS, a ked mi nenabehne "moj", lebo som to pototo, tak mi nabehne
but recovery, alebo 1., 2., 3. atd., urcite nemozem pototo naraz 1000000000000 OS. :) I ked ani to
sa neda vylucit. :) Takze ked mam moznost, pouzijem aspon inu particiu, alebo este lepsie, uplne
iny fyzicky disk, na ktorom mam presnu kopiu mojho OS aj so vsetkym, co je pre mna kriticke.
Takze ak mi aj odise systemovy disk, aj disk na ktorom mam /home particiu, este mam dalsi,
na ktorom mam to iste, takze len pripojim cez SATA konektor, vojdem do BIOS-u, nastavim
odkial to ma zaviest MBR a ficim. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:No nie je problem pouzit Ubuntu recovery mode, tiez nie je problem, si urobit 1, 2, 1000000 particii,
kde budem mat zalozny/e OS, a ked mi nenabehne "moj", lebo som to pototo, tak mi nabehne
but recovery, alebo 1., 2., 3. atd., urcite nemozem pototo naraz 1000000000000 OS. :) I ked ani to
sa neda vylucit. :)
:lol: :lol: :lol:
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

nie opravné body som som objavil len pred týždňom :D a to len náhodou, práve o tie náhody ide, keď som potreboval niečo nastaviť tak náhodou som dostal myšliekku a náhodou som objavil nejakú možnosť konfigurácie. jasné, zabudol som dať úvodzovky takže som na "vysokej úrovni v oknách" ale len čo sa týka toho, robiť len to čo som musel aby mi počítač "uľahčil" prácu alebo urobil nejaký výstup, ktorý som potreboval (video, zvuk, text, obrázok). ale linux to zatiaľ tiež spĺňa, len musím prísť na systém ako pracuje, lebo fakt pracuje na inom príncipe ako okná. hádam na to prídem skôr ako o 5 rokov :roll:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pracuje sa tak isto, klikas a klikas. Tak isto intuitivne. Na spravu systemu vo WIN mas manual,
podobne na spravu systemu v Linuxe mas dokumentaciu alebo help, fora, support atd.
Takze, ak si neprecitas manual k WIN ci LIN, nebudes intuitivne vediet napisat do ikony
alebo do skriptu napr. toto:
#! /bin/sh

exec mencoder tv:// -tv driver=v4l2:normid=3:input=0:width=720:height=540:fps=50:chanlist=europe-east:outfmt=yv12:device=/dev/video1:adevice=/dev/dsp:volume=100:immediatemode=0:brightness=0:contrast=0:saturation=90:channel=59:forceaudio:audiorate=44100:amode=1 -endpos 02:45:00 -o MARKIZA_telerano.avi

a echo "sh rano.sh" | at 05:59

co ti rano o 5:59 spusti nahravanie Telerana z kanala 59 do suboru MARKIZA_telerano.avi
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

a našiel som aj stránku kde sú popr iných aktualných prodramov aj BOINC http://www.getdeb.net/category.php?id=9 :)
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď