Trash/Death Metal

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Ty kraso... ty arabsky ctvrttony proste nedam, vadi mi to.
To uz mi nekdy pripadaji snesitelnejsi i ty cinsko-westernove prstoklady...
Ale proti gustu.... jde jen o zvyk

Edit:
i kdyz... asi je to fakt jedno
dnes vecer jsem se vratil z varhanniho koncertu a hrali tam i neco od Maxe Regera, jehoz styl mi teda pripada nekdy jako - nevim jak popsat, kdyz podle me jakoby zkousel vsechny typy stupnic v nahodnem poradi a vzajemne je kombinoval :D ... Hudebni znalci prominou, nevyznam se v tom zas tak;-)
https://www.youtube.com/watch?v=UNSytU2I3lk

Oproti tomu je ten arabsky prstoklad v odkazech od Hefta parada.
Styl hrani "wild chaos", kterym jsou znami Slayer, Regerem nabyva jinych dimenzi.
Je zcela jiste "nahoda", ze Reger se uchlastal, stejne jako Jeff Hanneman :-/
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Hudobne sice poslabsie, ale po vizualnej stranke toto video nema chybu :-)

Highway to hell - AC/DC (cover) Jess Greenberg
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

shafa napísal:... a hrali tam i neco od Maxe Regera, ...
...uff, par minut som vydrzal, ale potom som sa musel zregenerovat pri Slayeri :-) Predsa len ten Hanneman mi sedi viac.. skoda ho chlapa jedneho....
hanneman.jpeg
hanneman.jpeg (4.36 KiB) 10348 zobrazení
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Obrázok
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Dobry uplne vsechno :D
ale nejlepsi jsou krome textu samozrejme Intro a Konve

Stejne je nejlepsi, kdyz se kapely neberou prilis vazne, je to z te muziky krasne citit.
Podobne jako u Visacu.

V tomto me loni trochu "zklamali" Hypnos - kvalitativne je to na spici, ale chybi tomu ta zivelnost jako pred 10 lety.
Inverted
Hypnos-sestrih ze studia


Hefto:

koukam ze Taiwan rules :D ... Hezke.
U 4ARM me jako prvni napadla Metallica a koukam ze i v komentarich na youtube to tam je. Pekny. Jen mi to osobne pripada trochu az moc primocare/ploche - slyset je to hlavne na bicich, trochu tam pro zpestreni chybi Lombardovo kreativita ;-)
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Jeej, od Master's Hammer som mal ich prvu LP :-) Prvy krat som ich pocul na vyberovke "Ultrametal" - Cerna svatozar a Zapalili sme onen svet.

Hypnos sa tusim tiez inspirovali metallicou a pozicali si dedka z Unforgiven :-)

Toto tiez nema chybu: Nihil - Oslik Nebojsa
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

.. A este nieco pre potesenie oka na koniec dovolenkovej sezony:
Rammstein - Mein Land
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Uff aka kadencia. :) Ale kedze v robote v open office som polovicu dna so sluchatkami na usiach, tak som si vypocul vsetko - najviac ma zaujal zaver Lazarus A.D. - Absolute power (pekne pomale :) ), a Anthelion (taiwansky dimmu borgir je velmi vystizne), a ten novy Hypnos sa mi paci veru viac ako stary (maju teraz trochu serioznejsi vokal).

No ale ked sa tu spominal Dimmu - posledne asi dva mesiace je mojou absolutne najfrekventovanejsou zvukovou kulisou ich posledny album Abrahadabra (pustam v pracovne dni tak 3x denne - podla mna sa im slusne vydaril), dokonca sa mi paci aj to, ze vymenili sprievodne vokaly - fanusikovia z toho vacsinou sice nie su happy, ale ja ano.
Z celeho albumu podla mna the best songs:

Dimmu Borgir - Gateways (Orchestral Version)
a
Dimmu Borgir - Gateways (full verzia, davam radsej iba audio, lebo video je smiesnou saskarnou - napriek tomu, ze ich hudba sa mi paci, to ako sa hraju na 'zlych ujov' mi je smiesne a nesympaticke - v tomto jednoznacne vyhrava vas oslik nebojsa od Nihilu, pri tom som ozaj nasmial :), a na ich webe vidim, ze 140 kilovy spevak zastava oficialne funkciu 'řev' ;-D )
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pobavilo ma... ten make-up a spravanie - podobnost urcite nie cisto nahodna. :)

Ronald McDimmu's Hamborgir
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Hehe, pekne ;-)

Pripomnesl mi tim (z nejakeho neznameho duvodu) komiksovy klip "Criminally Insane", puvodne od Slayer.

Pisnicka mi zas tak zajimava a hezka nepripada, libi se mi na ni jen jak si Lombardo chvilema hraje s bicima a zbesilost kytarovych sol.
Na druhou stranu se mrknete na cely ten klip, jak si autori pohrali s timingem - temer vsechny pohyby dost presne sedi i na rytmus.
Pohyby "zpevaka" hlavou v mezicase me fakt dostaly.
Jedina "drobna vytka" k pohybu kytaristu zapestim - melo by to byt od predlokti, ale takto to urcite bylo jednodussi a je to i hezky efektni ;-)

BTW, pomerne dost zapestim ze znamych kytaristu hral (drive?) Marty Friedman, coz je zvyk samouku a taky na to leckdo upozornoval - ta sola proste mohou byt a byvaji nepresna (timing) a v porovnani s Chrisem Broderickem to je vcelku i slyset. Jenze to uz je hrac te nejvyssi ligy.
Naposledy upravil/-a shafa v St Sep 11, 2013 12:37 am, upravené celkom 1 krát.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Myslim, ze prave timing ti mohol evokovat to cartoon video, HamBorgir ho mal tiez vcelku zosynchronizovany.
Pacila sa mi uvodna veticka - video meant to frighten the elderly. :-)))

Inak (sorry, ze som dlhodobo dost zamerany najma na Amon a Dimmu) narazil som na video z koncertu, na ktorom mali Dimmu jednu cisto orchestralnu skladbu zahranu podla mna lepsie ako original (neanalyzoval som presne preco, ale myslim, ze ju hraju s vyssim bpm a pridali viac huslovych vysokofrekvencnych zvukov, co robi skladbu dynamickejsou oproti originalu). Je to jedna z mala skladieb, co sa mi pacia viac z koncertu ako zo studiovej nahravky...
Najma ta uvodna sekcia je vyborna, hodna podla mna akehokolvek kvalitneho composera klasickej hudby (minimalne je to urcite o dva rady lubozvucnejsie a nekakofonickejsie nez Max Reger, ktoreho link od teba shafo som btw dopocuval az do konca :) ). Skladbu zkomponoval Mustis, ktoreho chudaka o 6 rokov z kapely vyhodili...

Dimmu Borgir - Eradication Instincts Defined, Orchestral version, Wacken 2012 Live
(link som dal do stredu videa rovno na tu skladbu)

Pre porovnanie:
Dimmu Borgir - Eradication Instincts Defined, Orchestral version (studio version), aj v originale jedna z mojich most favourite skladieb od nich
Dimmu Borgir - Eradication Instincts Defined (full; studio version)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Sry ze s tim slayerem furt opruzuju, ale tohle mi dnes sebralo motivaci :?
rikal jsem si, ze se jen tak neco od nich naucim na akustiku hrat, ciste pro radost, pomaaaalinku..., ale asi ne:

http://www.youtube.com/watch?v=1T1ZHe7kVMU

To uz radsi oprasim Fourierovy transformace.

Edit:
nebo zacnu od Beethovena, ten je jednodussi :D
http://www.youtube.com/watch?v=95L_NAE6rtU

Edit2:
Nebo zeby preci jen... ?
http://www.youtube.com/watch?v=9Eb3sKtxgtg
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Taky teda neco pro Metallisty.
Na CRO Vltava to zatim nehrali :D
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:Taky teda neco pro Metallisty.
No teda, klavir ani piano sa mi ako nastroje privelmi nepacia, ale dievcina teda do toho vlozila energie dost. :) Akurat ta frekvencia pohybu ruk posobi rusivo, nuz metallica nie je koncipovana ako symfonia.

Ale inspiroval si ma troska k hladaniu - aj moj neoblubeny nastroj dokaze vyludit vcelku pekne zvuky:

http://www.youtube.com/watch?v=_njQVLcxyuc

Nuz, neznie to az tak odlisne napr. od Studia Jezerka. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď