Milniky

Diskusia k štatistikám, výkonnosti jednotlivých členov alebo miniteamov, podpisom (signatúram) atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Skoda ze nemozeme porovnat WIN a LIN, lebo ten balicek je pre WIN.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa gabberattack »

Duro Kotulic Bunta napísal:Ja som prednedavnom uvazoval o upgrade na Phenoma, ale som to zatial zavrhol, pretoze recenzie co som cital (aj ked len zbezne zatial) vyzeraju, ze Phenom je menej vykonny ako intelacke veci.
Ovsem vykon na boinc nebol sucastou recenzii, takze je to zatial len priblizne a povrchne info.
Porovnaval som moj nepretaktovany Phenom s nepretaktovanymi Q6600 na MilkyWay a bol jednoznacne rychlejsi.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som videl Phenom 9600, co urobil WU za 6600 sec, Q9450 som netrafil vo vhodnom case.
Mozno raz nejaku WU zachytim. Je to cas porovnatelny s mojim E4400 na 3700 MHz, 6500 sec.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ok, idem teda otestovat mojho nepretaktovaneho Phenoma len na jednom projekte - necham ho bezat Malariu (kvoli tomu, ze je tam celkom sirokospektralny vyber pocitacov v top 100 RAC) a po mesiaci uvidim, co to da.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa forest »

Kiwi napísal:Skoda ze nemozeme porovnat WIN a LIN, lebo ten balicek je pre WIN.
Na verzi pro Lin se pracuje, bohužel se ale nikdo z Lin odborníků do toho ještě nepustil. Blbé je taky že nejde nechat zpracovat ty stejné jednotky, alespoň nikdo zatím nepřišel na to jak.
Srovnávat na základním taktu je hezké, ale kdo z nás má CPU na základním taktu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

forest napísal:Srovnávat na základním taktu je hezké, ale kdo z nás má CPU na základním taktu :wink:
Ja si myslim ze vacsina userov :)
Btw, aky je narast vykonu versus spotreby pri pretaktovavani? Cize napr. - ak vzrastie vykon o 50%, spotreba nenarastie viac ako 50%?

Mna velmi nezaujimaju pretaktovane vykony, nikdy nebudem mat cas sa s takymi vecami hrat.
Gabber, takze ma celkom zaujala tvoja info, mozno zacnem zas uvazovat o upgrade..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:Ok, idem teda otestovat mojho nepretaktovaneho Phenoma len na jednom projekte - necham ho bezat Malariu (kvoli tomu, ze je tam celkom sirokospektralny vyber pocitacov v top 100 RAC) a po mesiaci uvidim, co to da.
Yes, na malariu to bachni. To ma potesis.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa forest »

Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal:Srovnávat na základním taktu je hezké, ale kdo z nás má CPU na základním taktu :wink:
Ja si myslim ze vacsina userov :)
Btw, aky je narast vykonu versus spotreby pri pretaktovavani? Cize napr. - ak vzrastie vykon o 50%, spotreba nenarastie viac ako 50%?

Mna velmi nezaujimaju pretaktovane vykony, nikdy nebudem mat cas sa s takymi vecami hrat.
Gabber, takze ma celkom zaujala tvoja info, mozno zacnem zas uvazovat o upgrade..
Když bude čas mohu to změřit přesně, ale opět si musíš uvědomit že stoupne spotřeba jen CPU, zbytek mašiny bude mít spotřebu +/- stejnou jako by přetaktovaná nebyla. Jelikož to hlavní co zveden spotřebu je zvýšená voltáž (z 1,3V na 1,475V) a ta v % není nijak velká, tak bych odhadoval to zvýšení spotřeby oproti default na nějakých 30W, určitě né o tolik o kolik stoupne vyýkon. Nárůst výkonu je totiž u mého Q6600 z 2,4Ghz na 3,8Ghz, to je 60%.
Určitě se přetakt vyplatí z pohledu výkon/cena.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som to nedavno prepocitaval a Q6600 po OC na tych 3.6 zozerie za rok a pol rozdiel,
ktory da Q9450 pri rovnakom vykone, ale mensom OC, ergo mensom vCore, lenze
Q6600 stoji 4400 Sk a Q9450 8400 Sk , tak si vyberte. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja masiny nepretaktuvam, len sem-tam ma to pochyti, no nikam to nevedie. Ak mam volit stabilitu a vykon, vyberam si prve a ak by to pomohlo, radsej by som aj podtaktoval. Vykon sucasnych masin je viac ako extremny na vsetky veci potrebne pre zivot. A pokial ide o BOINC - tam volim system radsej zapojit novu masinu ako pretaktovat staru. :-)

EDIT: Takze phenom je zatial na 117 mieste v RAC, uvidime, ako sa mu bude darit len v jednom projekte. Typujem, ze ma na prvu dvadsatpatku.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Ja som to nedavno prepocitaval a Q6600 po OC na tych 3.6 zozerie za rok a pol rozdiel,
ktory da Q9450 pri rovnakom vykone, ale mensom OC, ergo mensom vCore, lenze
Q6600 stoji 4400 Sk a Q9450 8400 Sk , tak si vyberte. :)
Nejak som to nepochopil - prepocitaval si to, a vyslo ti, ze q6600 sa na viac ako rok a pol prevadzky pri OC uz neoplati, lebo zozerie zvysenou spotrebou oproti spotrebe q9450 (pri rovnakom vykone) ten rozdiel v cene o ktory je q9450 drahsi?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

gabberattack napísal:...radsej zapojit novu masinu ako pretaktovat staru. :-)
Aj ja sa tym riadim. Aj ked este ucinnejsie je "radsej napisat dobry propagacny clanok ako zapojit novu masinu".
Len keby to nebolo tak time-consuming... :-)
gabberattack napísal: EDIT: Takze phenom je zatial na 117 mieste v RAC, uvidime, ako sa mu bude darit len v jednom projekte. Typujem, ze ma na prvu dvadsatpatku.
keep my fingers crossed ..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:
gabberattack napísal:...radsej zapojit novu masinu ako pretaktovat staru. :-)
Aj ja sa tym riadim. Aj ked este ucinnejsie je "radsej napisat dobry propagacny clanok ako zapojit novu masinu".
Len keby to nebolo tak time-consuming... :-)
gabberattack napísal: EDIT: Takze phenom je zatial na 117 mieste v RAC, uvidime, ako sa mu bude darit len v jednom projekte. Typujem, ze ma na prvu dvadsatpatku.
keep my fingers crossed ..
A ja si radsej dam pivo ze usetrene peniaze za OC :mrgreen:
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa gabberattack »

Duro Kotulic Bunta napísal:
gabberattack napísal:...radsej zapojit novu masinu ako pretaktovat staru. :-)
Aj ja sa tym riadim. Aj ked este ucinnejsie je "radsej napisat dobry propagacny clanok ako zapojit novu masinu".
Len keby to nebolo tak time-consuming... :-)
gabberattack napísal: EDIT: Takze phenom je zatial na 117 mieste v RAC, uvidime, ako sa mu bude darit len v jednom projekte. Typujem, ze ma na prvu dvadsatpatku.
keep my fingers crossed ..
Ja radsej spravim nejaky navod - cakam ale na dazdivy den ako minule. Mam uz hotovy templat z navodu pre Linux, takze by to malo byt rychlejsie - len prepisat text a vymenit obrazky.
V Cernobylskej oblasti som nebol, ale aj taka navsteva Uzhorodu je dost brutalna v istych aspektoch.;-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Presne tak, ako si to napisal. Lenze vzdy sa musia porovnavat dve konkretne kusky CPU
na konkretnych MB a pri istej kombinacii MB a vyrobcu a modelu RAM.
No ja si nemozem dovolit napr. toto, http://eshop.x-computers.sk/zbozi/cpu-i ... p=z:126492
ale cez OC dosiahnem este vacsi vykon s procakom za 2100 Sk. :) Zozerie mi to za rok
sice cca. o 2000 el. viac, ale furt to nie je ani polovica ceny cpu. Cooler tam staci na 500 Sk.
Bavime sa o default vykone toho draheho CPU. Pretaktovanie NEznamena nestabilitu.
Ved keby sme po OC ziskali nestabilne PC, tak aky vyznam by to malo. :)
Napísať odpoveď