Novy projekt, pls help

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mne napr. jednu WU pocitalo 59500 sec. http://dawn.ynet.sk/test1//workunit.php?wuid=485
a potom napisalo Didn`t need, to je dost mrhanie casom, ved je to takmer 17 hodin casu
a ziadne body, neviem ci je tento vysledok potrebny, alebo nie. :(
Je to na rychlom stroji, takze take obycajne PC by to pocitalo 2x az 6x dlhsie.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Honza »

@ miloso - nepestuji patriotismus ani slovensky, ani cesky. Proste pocitam.
Ano, na projektu lze jeste leccos poladit - treba ty didn't need resulty. Za to bych se take primlouval.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak musel som resetnut projekt a dat na compoch 3.02 aplikaciu, lebo 3.01 pocitala
nad 15 hod. a potom Didn`t need. Dufam ze je to v 3.02 poriesene, najma tie casy
nad 15 hod. pri 3.8 MHz C2D. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Palo M. »

LuVar napísal:Da sa zapnut stripovanie priamo pri kompilacii? (co to robi sa pytat nebudem :D) (uz sa distribuuje stripnuta, staticka verzia)
Podla toho, co pouzivas na build. Ak manualne pisane Makefile, tak tam jednoducho dohod spustenie strip 8). Inak flag "-s" v gcc vyprodukuje priamo stripnutu binarku.
Pre debugovacie ucely je najlepsie urobit nestripnutu verziu a potom ju stripnut (napriklad pomocou samostatneho targetu v Makefile) - takto dostanes 2 verzie ktore maju identicky kod, ale ta nestripnuta ma navyse symboly. Distribuuje sa stripnuta lebo je mensia, ale ked crashne a dostanes core file, mozes pouzit tu nestripnutu a v gdb mozes hladat pricinu crash-u.
Napadol ma teraz jeden stary vtip: Ozajstny programator nepouziva debugger. Ozajstny programator pouziva "more core". :D
Ak pouzivas automake, tam je to jednoduche - skompiluje sa nestripnuta verzia, ale automake generuje automaticky aj target install-strip. Cize po kompilacii namiesto "make install" das "make install-strip" a malo by to byt.
LuVar napísal:Co sa tyka 64 bit verzie, nie je problem, len netusim ako to skompilovat a nieto casu moc. Ak by si mohol dat hinty, mozno by som to ale zvladol.
Ak nemas 64-bitovy system, tak je to na dlhe lakte, lebo musis pouzit cross-compiler. To je dost nesikovne riesenie, kedze target system sa da nainstalovat v pohode aj s buildovacim systemom, len musis mat procak co ho podporuje (A64 alebo Core2, co uz dnes na novsich masinach je vsade). Na 64-bitovom Linuxe je to jednoduche - len to skompilujes a je to 64-bit, takze nejake eskapady s cross-kompilatorom su dost zbytocne, to toho nechod, ak nemusis.
Kedze teraz je ta staticka 32-bitova binarka, tak mi to uz bezi aj na Linuxe a nie je to urgentne. Akurat je pravdepodobne, ze 64-bitova verzia by mohla byt o nieco rychlejsia, ale to zjavne nie je momentalne az take podstatne.
LuVar napísal:PS: myslim, ze by nemal byt problem zverejnit zdrojaky (spristupnit svn), ale vsetci clenovia timu a pravdepodobne i skola by to mali odsuhlasit. Na skolsky projekt sa dajako divno vztahuju autorske prava, i ked tusim by to malo byt z pohladu skoly v poriadku i bez ich suhlasu. To skusim prebrat na najblizsom stretnuti.
Momentalne jediny vyznam vidim v tom, ze by som si mohol sam zbuildovat tu 64-bit verziu, ale mozno nakoniec ani nebude rychlejsia ako 32-bitova, takze prinos je neisty. Takisto by ste sa mohli dostat do podozrenia, ze vam niekto zvonku pomahal. A mozno by to podozrenie bolo namieste :-). Takze radsej az po odovzdani projektu (teda ak sa bude pokracovat).
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Kiwi »

Este pre tych, co maju (won't finish in time) Computer on 98.6% of time, BOINC on 100.0% of that
a pod. tak si resetnite v client_state.xml ostatne projekty na:
<short_term_debt>0.000000</short_term_debt>
<long_term_debt>0.000000</long_term_debt>
na nuly.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Honza »

Nějak jsem nestačil odpozorovat - je progress lineární?
Mám kupříkladu jednotky, která ukazují 2,5%, ale běží už hodinu i hodinu a půl. Počítat jí dva až tři dny a potom didn't need by byla fakt škoda a to bych s projektem skončil.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa matob »

Honza napísal:Nějak jsem nestačil odpozorovat - je progress lineární?
Mám kupříkladu jednotky, která ukazují 2,5%, ale běží už hodinu i hodinu a půl. Počítat jí dva až tři dny a potom didn't need by byla fakt škoda a to bych s projektem skončil.
neviem ti povedať presne, ale výpočet mi trvá najviac 2 hodiny, tj. zrejme progress "skočí" na 100%... kedy sa mu zachce :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Kiwi »

Nie je linearny, max. bezi tak do 5 az 7 % a potom je 100 %, ale jednu ulohu mi pocitalo
17.5 hod a nic, a dalsiu som po cca. 15 hod. stopol a resetol projekt, ale nejak to nechcelo
resetnut, tak som odpojil, upravil STD s LTD na 0.0 a potom pripojil, a dostal som uz 3.02
app., a tam mi to zatial nebezalo dlhsie ako 2 hod.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Honza »

Kiwi měl jednotku, co jela 16hodin a nakonec didn't need. Možná pouze Linux verze?
Mě jeden jedna už 6 hodin - už je snad u konce, piše přes 90%, tak to nechám. Ale některé vypadají na dny počítání.

Těch výsledků didn't need je na můj vkus hodně, takže na 6x quad 24/7 nastavuji no more work. Je to výkon řekněme 50 kancl. mašin a hlášky didn't need dosti odrazují. Budiž to motivací pro lidi z projektu k nápravě...
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa matob »

zatiaľ som skúšal len win.. tak neviem, ale zopár didn't need mám
dúfajme že s tým niečo spravia :idea:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak ked spocitam 16 + 15 hod, tu druhu som stopol, to je 31 hod, ak by to islo
na nominalnej frek. tak pocitam 1.5 x 31 = 46.5 hod. strata, co je napr. pri Cosmo,
pri priem. WU 30 min, 93 x 50 = 4650 stones. :) To len tak pre porovnanie.
Lebo keby bol vysledok platny, hoci tam je Valid, ale nakoniec je pridelenych 0 bodov,
tak sa neda ani porovnat, kolko casu kto pocital v ramci tohto projektu.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa matob »

Ale zas na druhej strane, je zaujímavé priamo niekomu takto pomáhať.. :)
Avšak LuVar by sa mohol vyjadriť, či sú aspon tie spočítané WU použiteľné,
aj keď sú didn´t need a neviem čo ešte..
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Honza »

matob napísal:Ale zas na druhej strane, je zaujímavé priamo niekomu takto pomáhať.. :)
No, já jsem zastáncem názoru, že nevyžádaná pomoc není pomocí. A výsledek didn't need...
Ne rozumím, LuVar si pomoc vyžádal.

btw, progress mi přijde lineární. Akorát mi nekončí u 5 nebo 7%, dokonce ani na 100%. V součastnosti mám 6:45 a 102%.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa matob »

nerozumiem ti, všetci to počítame dobrovoľne, alebo sa mýlim?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy projekt, pls help

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pocitame dobrovolne, ale ak pocitame zbytocne cca. min. 72 hod, na jedno jadro,
tak neviem. :) Teraz v 3.02 mi ten progres bar ide aj viac ako 30 %, ale ten cas
tiez vychadza okolo 9 hod., takze ak budem mat zase Din`t need, tak nahodim
stare projekty, predsa sa neda stale pocitat zbytocne.
Napísať odpoveď