Hyperrealizmus

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Hyperrealizmus

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

K umeniu nemam vztah, ale - prave preto - ma zaujal maliarsky smer nazvany vystizne: hyperrealizmus.
Posudte sami - chvilu trva kym clovek uveri ze sa jedna o malbu klasickymi farbami a nie fotografiu. Z toho co som nabrowsoval vyzera ze nejde o fake. Malba autorovi trvala podla jeho slov pol roka.

Obrázok
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Hyperrealizmus

Príspevok od používateľa Palo M. »

Super...
A teraz kontrolna otazka:
Naco je dobre malovat pol roka obrazok, ktory je vo vysledku taky isty, ako dnes bezne dostupna farebna fotografia? (Pripadne coraz dostupnejsie renderovanie?)
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hyperrealizmus

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Super...
A teraz kontrolna otazka:
Naco je dobre malovat pol roka obrazok, ktory je vo vysledku taky isty, ako dnes bezne dostupna farebna fotografia? (Pripadne coraz dostupnejsie renderovanie?)
Na to, aby autor mal radost z diela a jeho tvorby (zenove - cielom je cesta, nie koniec cesty). Ale prave preto nemam vztah k umeniu - nebavi ma pozerat sa na nieco, cim autor chcel nieco svoje vlastne vyjadrit, hodit olej na platno kde vysledok bude pripominat kytice ci slnecnicove polia mozem aj sam, nepotrebujem na to chodit pozerat zhluky olejovych farieb za 10 milionov eur. :) [samozrejme ale respektujem, ze inych ludi moze pozerat sa na take vytvory tesit].
V tomto pripade ma ale pobavilo pozriet sa na obraz, lebo je zaujimavy prave tou dokonalostou. Je to ako domcek z karat - ucel zbytocny, ale to usilie a preciznost co za tym stala cloveka zaujme.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Hyperrealizmus

Príspevok od používateľa mbs »

skus pozriet sem - mozno sa dozvies, preco to robi Jozef Gatial...
http://profit.etrend.sk/aktivny-zivot/k ... ebe-2.html
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Hyperrealizmus

Príspevok od používateľa Palo M. »

mbs napísal:skus pozriet sem - mozno sa dozvies, preco to robi Jozef Gatial...
No tak ten maluje to, co sa odfotit neda (koncepty lietadiel). A takisto sa od rucnych malieb posunul k pocitacovemu renderingu...

Tiez sa mi paci Boris Vallejo - ale ten tiez zasadi superrealisticku postavu do nejakeho sci-fi pozadia... Alebo tiez Hajime Sorayama 8) (BTW: Nepisu aj Japonci najprv priezvisko a az potom meno? Nemalo by to byt skor Sorayama Hajime? To mi aj krajsie znie... Ze by to v anglofonnych vydaniach jeho diel povodne prehodili kvoli tomu, aby ho mohli aj neznali ludia titulovat spravne "Mr. Sorayama"?)

Takze radost z tvorby moze byt aj bez toho, aby clovek pracne kreslil to, co sa da jednoduchsie odfotit...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď